"За" и "Против" пробиването на уши на бебето.

  • 46 841
  • 343
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз съм "ЗА". Ако майка ми я беше свършила тази работа навреме, нямаше да изживея ужаса да ме дупчат на дърти години. Много ме е страх да ме бодат и единствено заради абитуриентския бал се престраших. Но на бала бях с медицинските обици, защото ме беше шубе да ги махна!

# 16
  • Мнения: 2 110
baibibi , а защо си мислиш, че когато са малки децата  не ги боли ?!
Аз съм против !
Може да се получи възпаление !
Може дъщеря ми когато порасне да не иска  да носи обици! Все пак пробивам нейните уши, не трябва ли тя да реши дали иска?!

# 17
  • Мнения: 830
Абе вие направо ме изумявате   ooooh! Нали говорим за пробиване на ушите, а не за пиърсинг на езика или пъпа?
И за каква болка говорим толкова, че моята госпожица почти не плака....и жена без обици виждали ли сте да ви запитам?

# 18
  • Мнения: 2 110
BENI MAMA ,казвам ти сериозно ,сигурно покрай тези деца съм изперкала и съм станала много страхлива. Обаче преди няма и 2 месеца на моята колежка  майка и завела детенцето тайно да му пробият ушите....не искам да разказвам какви му  бяха възпалени ушите след няколко дни!

# 19
  • Мнения: 830
Миленка колко голямо е било детенцето?

# 20
  • Мнения: 3 205
Абе вие направо ме изумявате   ooooh! Нали говорим за пробиване на ушите, а не за пиърсинг на езика или пъпа?
И за каква болка говорим толкова, че моята госпожица почти не плака....и жена без обици виждали ли сте да ви запитам?

Да, виждала съм. Аз съм без обици. Майка ми е без обици. В университета имах колежка, която си проби едното ухо в края на първи курс. Другото така и не посмя, много я било боляло.
Има много хубави обици с клипс, ако пожелая - слагам, после махам. Не боли, нито имам дупки по тялото.

По темата - ако имах момиче, щях да постъпя по същия начин, както майка ми с мен - изчака ме да порасна и да реша дали искам обици или не. Е, не пожелах.

# 21
  • Мнения: 2 110
Скоро навърши 3 години .

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
аз съм против. Peace

# 23
  • Мнения: 468
 Против. За мен това е безсмислено обезобразяване на детето. Като порасне може да си пробива каквото иска, но не може да махне дупките, които вече са му направени.

# 24
  • Мнения: 830
Шлябада ти си без дупки не без обици, дай да се разберем  Peace

Миленка, утре ще ти обясня за ушичките и какви тънкости има.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:07 от BENI MAMA

# 25
  • Мнения: 21
Аз съм за! Моето момиче е на 11мес и преди около две седмици й пробихме ушите. Нямаше никакви проблеми, нито възпаления. Е малко си порева, но бързо й мина! Сега си е истинско сладурче Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 8 281
ЗА.
Самоцитирам се от съседната тема:
... моите уши ги пробиха, когато бях на 6 г., а сестра ми на 3. И си спомням всичко - и нейните ревове и моето гонене да ми пробият и 2рото ухо. Спомням си и момичетата, които идваха при майка ми на по 10-15 г, умиращи от страх, но си искаха дупките.
На дъщеря си пробих ушите малко след 1 г., изобщо не съжалявам, че няма да има спомен от процедурата.
Нито си дърпа ушите, нито си ги пипа. Знае, че им обици и ако я питаш ти ги показва, показва и моите, но не дърпа.     

# 27
  • Мнения: 2 110
Благодаря ти BENI MAMA ! Ще те очаквам !

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064


 Много съм против!Винаги ми става някак жал за малки дечица с пробити уши.Първо - защо се причинява болка на толкова малка душица?И второ - със златна висулка няма да стане по-хубаво, бебетата са хубави и без бижута.Като станат големи ги дупчете, оставете натуралната бебешка красота.Не знам, но бебе с гривна, верижка, или обеци за мен е голям кич от страна на родителите.

И аз така мисля.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе вие направо ме изумявате   ooooh! Нали говорим за пробиване на ушите, а не за пиърсинг на езика или пъпа?
И за каква болка говорим толкова, че моята госпожица почти не плака....и жена без обици виждали ли сте да ви запитам?

Аз съм без. Никога не съм носила и не страдам ни най-малко от това!

Общи условия

Активация на акаунт