"За" и "Против" пробиването на уши на бебето.

  • 46 911
  • 343
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 723
....

Казвала съм го и друг път и много се докачат някои, но е факт, че пробиването на уши на бебета е признак на ниска култура и се прави основно и винаги при циганите, арабите, по селата... и т.н.  Simple Smile
Crossing Arms
Сиганка ли ме нарече? Shocked

# 271
  • Мнения: 804
Ми тъпо е! Твърдо съм против.
Нека бебето стане "човече" и тогава,  ако прояви желание - няма проблем.
Винаги свързвам пробити бебешки уши с просташки златни "треперушки".
Отвратително!

# 272
  • Мнения: 573
Децата са адски невнимателни и винаги съществува вероятността да ги закачат в някоя дреха или пък друго дете да поиска да ги дръпне. Не ми се мисли какво може да стане. А при бебета рискът от поглъщане не е никак за подценяване.

# 273
  • Мнения: 991
Не, няма да пробивам ушите на дъщеря ми, докато не поотрасне - и то само ако иска. Аз си пробих ушите на 18 години. Тогава поисках - тогава ги пробих. Разни роднини напираха да подаряват обици, даже вече имаме едни:) Хубавки са. Но и аз не възприемам бижута на бебе. Иначе дъщеря ми харесва гердани Mr. Green Казва им "дан-дан" и се кичи пред огледалото с тях:)

# 274
  • Мнения: 67
В Щатите обици на бебетата слагат на тези от африкански и латиноамерикански произход. Аи още в болницата половината момченца ги обрязват. Без упойка. За мен и двете процедури са еднакво варварски и безполезни. Като порасне, всеки да си прави каквото иска.

Също съм против пробиването на ушите, какво вече писах, но не защото е варварско, процедурата си е безболезнена, ако се прави както трябва. Опасно е след това да не се погълне обица, да не се закачи или дръпне.
Но за обрязването НЕ съм, нищо че не му е тук мястото. Мисля, че за момченце в съзнателна възраст, ще е много по-травмиращо едно обрязване. Това се прави докато децата са малки от хигиенична гледна точка и няма нищо общо с религията, както ние в България винаги си мислим. Да кажа само, че си съм си българка и християнка  Peace, но бих избрала обрязване за детето си ако е момче, просто защото доста съм чела по темата и съм запозната  Naughty

# 275
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Против съм.
А и ме е страх от евентуална алергия към лидокаина.
Кой може да каже дали няма да я прояви, когато и го сложат?!
Изобщо...абсурд е да си вкарвам подобно излишно напрежение само за да задоволя собствената си суета! Naughty

# 276
  • Мнения: 804
....само за да задоволя собствената си суета! Naughty
... или "простотия"!
Не е отправено към теб.
Не виждам нищо красиво в надупчени, нежни бебешки ушички.
Като видя бебе с обеци ми настръхва косата.
Слава Богу, че тези случаи са все по-редки.
 

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Против съм.

Не виждам нищо красиво в надупчени, нежни бебешки ушички.

Peace
Когато порасне и сама поиска няма да я спирам.

# 278
  • Мнения: 11 607
Против съм.

Не виждам нищо красиво в надупчени, нежни бебешки ушички.

Peace


 Peace Peace Peace Peace


С уточнение - ще стане на 10г. и не иска да има дупки на ушите......Сама да си реши.

# 279
  • Мнения: 145
На нас пък ни се случи нещо много странно. След като ни подариха обеци за 1-я РД, отидох да ги пробия, но "какичката" там ме върна, защото ушите на детео не ставали за обици още, били мънички! Добре, че попаднахме в това студио, защото жената беше съвстена и не искаше на всяка цена да ни вземе 20-те лева  Money и да ни окипази... Каза ми че ушите на децата растат с всяка година и ако сега и пробия дупки има голямо вероятност като стане на 10 год, дупките да се дигнат поне с 2 см. нагоре...  Shocked Това наистина ме отказа, защото аз съм с такива дупки и след това като си сложих нови които да са на мястото, старите стоят многооо грозно!
За това бих ви посъветвала да не бързате с пробиването на ушите на малките принцески, те ще са принцеси и без обечки  Grinning

Поздрави! bowuu

# 280
  • Мнения: 145
В Щатите обици на бебетата слагат на тези от африкански и латиноамерикански произход. Аи още в болницата половината момченца ги обрязват. Без упойка. За мен и двете процедури са еднакво варварски и безполезни. Като порасне, всеки да си прави каквото иска.

Също съм против пробиването на ушите, какво вече писах, но не защото е варварско, процедурата си е безболезнена, ако се прави както трябва. Опасно е след това да не се погълне обица, да не се закачи или дръпне.
Но за обрязването НЕ съм, нищо че не му е тук мястото. Мисля, че за момченце в съзнателна възраст, ще е много по-травмиращо едно обрязване. Това се прави докато децата са малки от хигиенична гледна точка и няма нищо общо с религията, както ние в България винаги си мислим. Да кажа само, че си съм си българка и християнка  Peace, но бих избрала обрязване за детето си ако е момче, просто защото доста съм чела по темата и съм запозната  Naughty
Аз пък да се изкажа и по тази тема с обрязването... Не съм съгласна с обрязването! Може би ние майките си мислим, че е много добре и хигиенно, но пък има и друга страна... Тази главичка стояща постоянно оголена, търкаща се във всякакви материи на бельо се изтърква един момента и се намалява чувствеността при полов акт, може сега да не е времето да мислим за половия живот на децата си, но след време те сами ще се питат: "Защо ли съм обрязан?" Казвам го защото мъжа ми е обрязан, не защото е мюсюлманин, а защото майка му не е успяла в бебешка възраст да го заголи добре и после се е сратнало.. единствения начин да се оправи е било премахване на кожата! Сега определено не е по-добре... Постоянно имаме проблеми с половия живот, защото както казах чувствителноста за полов акт е намаляла, но пък има и болезнаност! Аз не мога да обясня точно, защото не съм мъж, но сравнявайки два мъжки полови члена - този с кожичка ми е по красив  Crossing Arms относно хигиената, тя е лесно да се поддържа и  без обрязване, просто е въпрос на възпитание, а нали за това сме ние майките!
П.С Мен много беше страх в началото на бремнноста ми, ако си родя момче и не успея да го заголя добре, какво ще правя..? Добре че си имам момиченце!!!

# 281
  • Мнения: 374
Аз пък съм от нискоинтелигентните циганки и моята дъщеря вече има обици Crossing Arms
И така като чета, явно е едно от малкото момиченца, които са с пробити ушички, но пък до сега не съм забелязала някой с настръхнали коси около нас Peace

# 282
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... Но за обрязването НЕ съм, нищо че не му е тук мястото. Мисля, че за момченце в съзнателна възраст, ще е много по-травмиращо едно обрязване. Това се прави докато децата са малки от хигиенична гледна точка и няма нищо общо с религията, както ние в България винаги си мислим. Да кажа само, че си съм си българка и християнка  Peace, но бих избрала обрязване за детето си ако е момче, просто защото доста съм чела по темата и съм запозната  Naughty

Има религиозна традиция определено, за евреи и мюсюлмани. Ако имаш предвид обрязване по хигиенни причини, отхвърля се вече.

Последните изследвания са, че с обрязването се загубва известна част от чувствителността, запознай се. Затова и тук обрязванията падат до около 50%, през 70те и 80те години на практика всички американски момчета са били обрязвани.

А това, че се прави на толкова малко бебе, и се твърди, че забравяло болката  Shocked... не бих го причинила никога на детето си (второ момче чакам).

По повод на "забелване", "заголване" и прочие, не правете нищо такова на момченцата! Прочетете темата за физиологичната фимоза в Здравния подфорум!

Извинете за отклонението.

# 283
  • Мнения: 93
Аз имам момче, но ако имам момиченце, няма да имам сили да я заведа да и пробият ушичките. Ще я оставя сама да реши като порастне дали иска или не.

Малко противоречиво може да ви прозвучи, но майка ми и тя е жалостива като мен и не ми ги е пробила докато съм била малка, сега я обвинявам, че не го е направила, докато не съм разбирала нищо, защото сега ме е страх да ида да си ги пробия, а искам да нося обици..  Blush

# 284
  • Мнения: 145
Аз имам момче, но ако имам момиченце, няма да имам сили да я заведа да и пробият ушичките. Ще я оставя сама да реши като порастне дали иска или не.

Малко противоречиво може да ви прозвучи, но майка ми и тя е жалостива като мен и не ми ги е пробила докато съм била малка, сега я обвинявам, че не го е направила, докато не съм разбирала нищо, защото сега ме е страх да ида да си ги пробия, а искам да нося обици..  Blush
Joy Няма страшно мила, иди да си пробиеш ушите... Няма да съжаляваш, а ако много те заболи ти позволявам да си го изкараш изцяло на мен  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт