"За" и "Против" пробиването на уши на бебето.

  • 46 914
  • 343
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 27 524
И твърдя,че в моето обкръжение поставянето на обици си е въпрос на желание основно на родителите.

Именно  Simple Smile С какво право го твърдиш? С какво право взимаш решение за пробиването на част от тялото на детето ти? С какво право взимаш и осъществяваш подобно решение?

Не конкретно ти, разбира се,  Hug , а всички, които толкова яростно скачате в защита на тезата?  Simple Smile

Аз се раждам цял човек - необрязан, непробит. Ако искам да си продупча ушите, носа, веждите, гъза, пъпа и да се обрежа - моя си воля. Откъде накъде който и да било ще взима подобни решения вместо мен и ще ми налага аз с обеци ли ще ходя, обрязан или продупчен и т.н.

Не виждам защо се сърдите и ако някой ми отговори адекватно и логично на въпроса - ще се извиня. А въпросът е:
Кой ви дава право да взимате решение за подобни неща вместо децата ви? Които са личности, а не играчки!

Анализите са факт, пък на когото както се харесва  Blush

Не споря и не искам да се караме. Не обиждам. Само обобщавам. Често и аз попадам под такива удари и искам да ритам, но после виждам, че в мен е грешката. Не е трудно и болезнено да се признае.  Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 9 892
Блонди,не си спомням да съм скачала яростно в тази тема.Общо взето съм спокоен човек,още повече във форума.И не виждам нищо лошо в това да изказвам мнение, Но това едно на ръка.
Ще ти отговоря на горенаписаното,подчертавайки,че това са си лични мои разсъждения.
Това,което си цитирала,го твърдя аз за моето обкръжение.Не съм написала,за разлика от теб,че съм правила проучвания.Говоря за моите близки.А също и не съм обобщила никъде,че те са цигани,араби или не знам още какви.Нито че са прости.Хора като хора.
А може и да съм проста.Защото не съм се впускала в подобни размисли ,че едва ли не правя нещо толкова лошо,че едва ли не нарушавам личността ли,как да се изразя не знам,на детето,пробивойки му ушите. TiredГоляма работа,като съм ги пробила.Ако някой ден бъда обвинена от двете си дъщери,че съм им нарушила личното пространство,много бих се учудила.Струва ми се изключително....високопарно,честно.Не съм направила нещо непоправимо.Абсолютно заставам зад тези си думи.Когато сами взимат решения за себе си никой няма да ги задължи да носят обици.Ще ги свалят и готово.Какво,ще им се виждат дупките на ушите ли?!Глупости.И аз имам дупки и съм носила обици само в ранна детска възраст.Никога не съм си помисляла да обвиня майка си-как така,с какво право ми е пробила ушите... Rolling EyesСъс същото право,с което ми е слагала ония огромни и грозни бели кордели,със същото право,с което ми е обличала плетени дрехи,които сега така ненавиждам.С това право.Защото това е смятала за красиво,докато тя е взимала решения за моя външен вид.

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 08:44 от Валенцето

# 302
  • Мнения: 283
И мъжа ми искаше да пробием ушите на бебето, една от причините е, че се казва Алекс и все я мислят за момче. Аз обаче съм против - самата аз като бях малка си играех само с момчета и ако ми бяха пробили ушите, щях много да се сърдя. Мисля, че като порасне достатъчно да реши сама, тогава. Горе-долу около първи клас, предполагам.

# 303
  • София
  • Мнения: 9 892
Е да де,но в първи клас решенията и надали са за цял живот,в трети клас може да реши,че не е трябвало да и пробивате ушите.Пак родителите ще са виновни.
Същото е като с кръщаването.Моите деца са кръстени на месеци,дори годинка нямаха.Може би е било редно да не ги кръщавам,защото на 18 може и да ми се разсърдят,това все пак е нещо далеч по важно от слагането на обици.За моето семейство.
Блонди,не е трудно и болезнено да се признае,разбира се.Стига да съм съгласна.За моите деца.
Много си ми симпатична,а как се получава,че почти винаги са ни коренно противоположни мненията. WinkОбаче ми харесва да споря с теб,конструктивно е.Сигурно защото и аз преди приемах нещата за черни и бели.Имаше трудни обрати в живота ми и вече не го правя.Спомням си как преди време в една тема ти отново обобщи/както обичаш да правиш Hug/,че децата,които имат запек,чисто и просто не се хранят добре от родителите си.Тогава го приех малко лично,защото касае здравето на детето ми и защото знам,че всяка хапка,която тя слага в устата си ,е премерена и отмерена съобразно проблема.А това за обиците си е бял кахър и чешене на клавиатури. Laughing

# 304
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
И за мен дупчнето на уши е право на личен избор. Не бих причинила умишлено на дъщеричката си тази болка, колкото и малко да боли според някои в името на суетата. Децата са прекрасни същества и без дупки по ушите, гримове, силикони и тем подобни. Когато стане достатъчно голяма и поиска да си ги пробие ще и разреша, дори и след 1 година да е на обратоното мнение.
А кръщаването няма връзка с пробиването на обици. Възпитавам я да е християнка от както се е родила и така мисля да продължавам. А и кръщаванто не е съпроводено с болка, не и причинявам с него умишлено физическо страдание и то само за да изглежда според някоя баба по хубава. Mr. Green

# 305
  • София
  • Мнения: 9 892
Мисля това да ми е последния пост по темата. GrinningИ то не защото се сърдя Wink.
Просто ми е странно защо някои хора не приемат чуждото мнение,при положение,че то не ги засяга пряко и не застрашава никой,нито пък е противозаконно.И с какво право по адреса на такива,които са предприели стъпката пробиване на уши на малко момиченце,се сипят квалификации.Примерно аз да започна да  Crazyтвърдя,че майките,които не пробиват ушите на децата си,са някакви мними аристократки,фръцли и тем подобни глупости.Защото това са глупости.Да изкажеш мнение е едно,да обобщаваш и да заклеймяваш хората с противоположно такова е съвсем различно.
Спирам. Crazy

# 306
  • София
  • Мнения: 17 595
И твърдя,че в моето обкръжение поставянето на обици си е въпрос на желание основно на родителите.

Именно  Simple Smile С какво право го твърдиш? С какво право взимаш решение за пробиването на част от тялото на детето ти? С какво право взимаш и осъществяваш подобно решение?

Не конкретно ти, разбира се,  Hug , а всички, които толкова яростно скачате в защита на тезата?  Simple Smile

Аз се раждам цял човек - необрязан, непробит. Ако искам да си продупча ушите, носа, веждите, гъза, пъпа и да се обрежа - моя си воля. Откъде накъде който и да било ще взима подобни решения вместо мен и ще ми налага аз с обеци ли ще ходя, обрязан или продупчен и т.н.

Не виждам защо се сърдите и ако някой ми отговори адекватно и логично на въпроса - ще се извиня. А въпросът е:
Кой ви дава право да взимате решение за подобни неща вместо децата ви? Които са личности, а не играчки!



Да, нарушаването на целостта на тялото на дете от страна на родител - или даването на съгласие за такова - е оправдано само и единствено, ако е медицински наложително. И при никакви други обстоятелства. И... ами, не ми е известно страдание, включващо пиърсинг като задължителна част от лечението.

# 307
А въпросът е:
Кой ви дава право да взимате решение за подобни неща вместо децата ви? Които са личности, а не играчки!

Законодателството на Република България, според което аз съм пълноправен настойник на децата си, докато навършат пълнолетие.

Да, нарушаването на целостта на тялото на дете от страна на родител - или даването на съгласие за такова - е оправдано само и единствено, ако е медицински наложително.

А дали пробиването на дупки за обици може да се квалифицира като "нарушаване целостта на тялото"? Не мислите ли, че вече пресилвате нещата? Да не би да режем ръка или крак на детето?! И ако наистина поставянето на обици е толкова тежко престъпление, защо не се обърнете към Комисията за закрила на детето и те да вземат да ни накажат за безотговорното отношение и да ни отнемат родителските права!
Айде стига се правихте на по-големи католици от папата!

# 308
  • София
  • Мнения: 44 310
Е, добре де, не ви ли хрумва, че в крайна сметка може децата ви да не искат да имат и носят обици...
не че не могат да си ги махнат...ама защо трябва да имат грозни белези от зараснали дупки?

или какво - искало-не искало...кой го пита, то да не е човек, че да има думата....бебе е....

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 20:43 от Angel_Dust

# 309
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ей голям купон се вихри тук...
Напоследък  4етейки форума си давам сметка, 4е българина е станал много нетолерантен към мнение, което не съвпада с неговото...веднага е готов да дава квалификации...
Не се палете толкова, в карайна сметка, всеки живее както намери за добре. Ако на4ина по който  някой е избрал да живее не нару6ава ли4ното ви пространство и не накърнява ли4ните и семейните ви интереси, какъв е проблема...С обеци или без обеци какво зна4ение има, нали ва6ето дете е така като вие сте ре6или да бъде....

# 310
  • София
  • Мнения: 44 310
е то тогава изобщо да не се пускат такива теми....що се занимава някой с нашето мнентие и го иска....

# 311
  • София
  • Мнения: 17 595
А въпросът е:
Кой ви дава право да взимате решение за подобни неща вместо децата ви? Които са личности, а не играчки!

Законодателството на Република България, според което аз съм пълноправен настойник на децата си, докато навършат пълнолетие.

Да, нарушаването на целостта на тялото на дете от страна на родител - или даването на съгласие за такова - е оправдано само и единствено, ако е медицински наложително.

А дали пробиването на дупки за обици може да се квалифицира като "нарушаване целостта на тялото"? Не мислите ли, че вече пресилвате нещата? Да не би да режем ръка или крак на детето?! И ако наистина поставянето на обици е толкова тежко престъпление, защо не се обърнете към Комисията за закрила на детето и те да вземат да ни накажат за безотговорното отношение и да ни отнемат родителските права!
Айде стига се правихте на по-големи католици от папата!


Ами със сигурност пробиването на дупки в тялото е нарушаване целостта на тялото. Определено не е равностойно на подстрижка, да речем.

# 312
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Идеята ми бе6е 4е не просто се дава мнение, а всеки се опитва да наложи своето като правилно....

# 313
  • Мнения: 93
е то тогава изобщо да не се пускат такива теми....що се занимава някой с нашето мнентие и го иска....

Не, Ейнджъл. Едно е дадеш мнение, друго е да лепнеш веднага етикет на някой колко безотговорен и еди какъв си родител е.  Rolling Eyes Като в онази тема за количките... стигна се до обиди от сорта на "тюфлеци" и прочие...

# 314
  • София
  • Мнения: 44 310
Истината е някъде по средата...
няма как темите да остават на ниво -
За
Против
За
Против.....

нали? ще е тъпо и скучно....Simple Smile
хубаво е да има и диалог някакъв...друг е въпроса, че е хубаво да се запазят някакви прилични, културни граници....

Общи условия

Активация на акаунт