Коя беше първата ви мисъл, когато родихте? (ако помните)

  • 5 013
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 256
Първата ми мисъл беше " Лелеее, колко прилича на баща си и каква голяма и черна коса има" и след това попитах дали е добре. Само това успях да кажа, защото от спиналната упойка /родих секцио/ ми бяха залепнали устните. Незабравим момент, просто  Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 2 164
Като започнах да излизам от упойката първото, което попитах е "Къде ми е бебето?", след това "Живо ли е, здраво ли е ?". А като я видях за първи път - дадоха ми я чак като излязох от упойка - колко е нежна и мъничка. Помня, че я погалих по бузките и се разплаках.

# 77
  • Мнения: 3 334
помислих си "ура всичко свърши и какво момиче ли Cry,та нали щеше да е момче" и веднага попитах дали всичко е наред с бебка,но сега съм много щастлива мама на дъщеричка и ако имам второ искам пак да е момиче.

# 78
  • Мнения: 2 807
Първото, което попитах, след като се роди Дани (с форцепс) беше дали всичко с него е наред, въпреки че изплака веднага.
Никога няма да забравя нежния поглед, който ми подари веднага, след като го прегърнах  Heart Eyes, не сваляше очи от мен, а аз бях една уморена, но щастлива и горда мама  Heart Eyes 

Първата мисъл, когато се роди Ива беше: "Божеее, колко е хубава!" - една такава бяла, с изящен поглед и красиви и вперени в мен мен очички  Heart Eyes

Никога няма да забравя тези моменти на върховно щастие и неописуема радост...

# 79
  • Мнения: 2 142
Когато родих Ема, първата ми мисъл беше. "Има, мнооого коса?! Колко си ми грозничко, но те обичам безкрайно!" Само един час по-късно, вече мислех, че няма по-красиво бебе на целия свят!

# 80
  • Мнения: 660
И аз като Нимфетка си помислих "Край!Свърши се кошмара!" и веднага след това си помислих,колко поразително прилича на баща си.

# 81
  • Мнения: 1 427
Първо попитах дали всичко й е наред,после я видях-една такава мъничка и нежна и си казах:"Колко е беличка и колко прилича на баща си!"

# 82
  • Мнения: 153
Амиииииии, а да сетих се,

Първата ми мисъл когато извади Аничка от мен (дъщеричката ми е родена секцио) и когато акушерката ми я показа за 1 секунда беше - лелее колко голяма на размер ми изглежда, а тя милата се роди толкова финна - 3,250 и 49 см. Но това си помислих и после леко се просълзих и те я отнесоха да я оправят а мен да ме зашият.

Да ми е жива и здрава милата Ани, която вчера навърши 6 месеца, а на вас бъдещи мами пожелавма леко и бързо разждане и да се радвате на здрави бебоци.

От една щастлива майка на бебе Ани. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 768
Пьрвата ми мисьл като родих Валето беше : "Колко странно че ноктите и са оранжеви?"
Мислех че си внушавам, но и мьжа ми все пак потвьрди че така било, после станаха сини, после нормални.
Като се роди Алиса си помислих: " Колко е различна от това което си представях."
Беше толкова здрава и силна и сьвсем не приличаше в началото на Валето.

# 84
  • Мнения: 10 758
Когатго се роди дъщеря ми си помислих че един ден и тя ще се мъчи така...а като се роди синът ми изпитвах облекчение че всичко приключи и бебето е живо и здраво.
И аз си го помислих същото. Laughing
Но когато се роди сина ми, ги попитах дали му е голяма пишата Mr. Green

# 85
  • Мнения: 2 755
Когато го чух да изплаче, първото нещо за което попитах беше : "Има ли си всичко? Всичко ли е наред?" Когато разбрах, че всичко е ОК, всичко останало ми мина като на кино лента.

# 86
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Със сина ми си раждах като на майтап,така че много любопитно се надигнах да го видя,когато се изплъзна от мен и си помислих,че е невероятно мъничък (беше още неразгънат,свит на спретнато вързопче както е бил в утробата и почти тъмносин - не че нещо му е имало,а просто хем е мургав,хем те си се раждат синкави).А веднага след като ми го показаха,заявих много одобрително - страшно е сладък - от което всички присъстващи (разбирайте - цяла група студенти,на които им правеха показно) умряха от смях LaughingА той един дребен,мургав,сбърчкан,със сплескана физиономия и коса,започваща от челото - невероятно сладък беше Grinning
За бебата беше почти същото - надигнах се да я видя,като се роди и нали за 6 години съм забравила - се изумих гласно - колко е мъничка Shockedи веднага след това - колко е беличка,защото баткото е мургав като циганче (не са ми го сменили Laughing).
Честно казано,и през ум не са ми минали стандартните неща - има ли си всичко,всичко наред и му е - може би защото и двамата си изплакаха веднага,а и двете ми раждания бяха невероятно леки - пожелавам същото на всички мамчета в очакване Grinning

# 87
  • Мнения: 1 006
За раждането на Александър имам бели петна в паметта си, защото ми беше трудно/като на всички ни/, бях изпуснала психиката си и не знаех къде се намирам.Казаха ми, че първото нещо, което съм изръсила е :"Господи, той е рус?!?!" Shocked Нищо не мислех, а само плачех от удовлетворение...Всички избухнаха в луд смях, защото го вдигнаха да го видя, а той...се изпишка върху мен! Laughing Голямо наводнение беше... LaughingВсички хубави мисли ме връхлетяха по-късно Grinning
Дъщеря ми Криси се плъзна от мен като рибка Hug Много исках този път момиче и си помислих :"Ето я моята следваща осъществена мечта!" Grinning.Този път плаках от щастие.Акушерката ми каза, че рядко вижда жена да изживява толкова положително-емоционално раждането на детето си, защото само повтарях "Благодаря, благодаря" и дърпах и целувах всичките няколко чифта ръце около мен...А те хората искаха да си свършат работата, а аз им пречех с това, но се радваха с мен и ме изтърпяха...

# 88
  • София
  • Мнения: 6 743
С големия "Знаех си ,че ще е момче"-през цялата бременност все ми казваха момиче!
С малкия имах ужасни проблеми по време на бременността и си помислих "Слава Богу живо и здраво е и си има всичко!"

# 89
  • Мнения: 6 472
През цялата бременност всички около мен ми обясняваха как съм щяла да имам момче. Когато родих доктора ми каза, че е момиче и аз направо се изненадах. Та първата ми мисъл и съответно реплика беше "Ама сигурен ли сте!?" Grinning Дофтора ме изгледа много странно, вдигна детето и ме попита "Ми ти сама си прецени" Joy

Общи условия

Активация на акаунт