ЮНСКИ МАЙКИ 2009! Тема № 46

  • 13 358
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Галин е много хубаво българско име,и ние имаме приятел с това име и му викаме Галски  Peace.
Ох  ooooh!,като ви чета за кг и ми става лошо,защото аз съм +18 и вече ми тежат доста а и фактора че нищо не ми става и се паникьосвам  Shocked.И с покупките не съм започнала,само събирам инфо  Sunglasses.По този повод да ви питам,последно за нашите летни бебчовци необходимо ли е да си купувам количка с кош за бебе или само с напълно легнало положение и кош за кола става  newsm78?

# 241
  • Мнения: 357

Ех, два дена не съм чела и сега не мога да смогна.
 Само да споделя едно интересно инфо от днешната лекция, тъй като аз бях на друга маса и успях да чуя , за разлика от някои други  Laughing. Та лекторката обърна внимание , че не са толкова полезни дългите разходки , които всички така препоръчват. Стойката на бременната е неправилна и се натоварват изключително много разни връзки, стави ,мускули и т.н. дето не трябвало.



dari_sari , на мен и двете ми харесват много , но бих избрала Теодор, щото много Виктороввци напоследък.

mayjko , разбира се , че може без кош количка, то и зимата не е задължително.

Аз пък сега се чудя дали бебка да не е Нора  newsm78, какво ще кажете?

# 242
  • Мнения: 199
Здрасти и то мен!!
Мъжо си е в къщи тия 2 дни и аз достъп до компа нямам. Сега малко излезе и се опитвам бързичко да ви изчета, ама то много, както винаги.

Някъде четох, че дори Тео бебе и други такива подобни прахове, пак имат известно количество от вредните съставки (мисля че Greenlife беше много наясно с тези неща).

Ами точно биопраховете нямат нито фосфати, нито ензими, нито избелители и изкуствени ароматизатори. И повечето са на растителна основа. Аз съм пробвала няколко от Биомага, предимно течни. Последният който ползвам сега е френски и видях, че има и бебешки вариант.
То като цяло обикновеният биопрепарат е по-изчистен от вредни съставки, отколкото стандартният бебешки.
ето от къде съм се ориентирала  
http://www.blizodobebeto.com/2008/05/14/chasatnamama/

с добавката, че вече има по-голям избор, от времето когато е писана статията.

......
иеее изчетох  Simple Smile

mayjko аз без кош ще си взимам, само с напълно легнало положение. Знам че е ок от една друга лятна мама от преди 2 години.

# 243
  • Мнения: 9 814
Айде момичета, чао до неделя!
Заминавам при свеки. Tired

Mayflower
- Нора е страхотно име! Peace
greenlife - и аз като мама на есенно бебе, мога да ти кажа от опит, че зимата си я изкарах навън с Кати и без зимен кош, а само с количка с напълно легнало положение. Проблеми не съм имала.
Е, сега си взех такава с кош, ама то пусти мерак за самата количка Crazy

# 244
  • Мнения: 6
Mayflower , на мен Нора много ми харесва и бяхме решили, че ако бебето е момиче ще се казва Нора.

# 245
  • Мнения: 79
dari_sari и двете ми харесват,но като че ли повече Теодор

# 246
  • София
  • Мнения: 6
 Здравейте, и от мен БЕБЕЛАНКИ!
 Днес, бях на преглед да слушаме тоновете на бебчо, направихме запис, след това  докторката ми го разчете и каза че всичко е  newsm10! На 28 април си взимам 45 дневния болничен и започваме да чакаме бебчо, пък той ако дойде по рано от термина няма да го върнем я!!!  Party От другата седмица, ще ходя да купувам, необходимите ми неща за болницата- нощница, превръзки, памперси и така нататък. Едно комплектче за изписване ще му спретна на бебо, или ще купя готово още не знам, какво ще ми хареса. Количката ще купим към края на другата седмица, и така вече ще съм спокойна, че за сега всичко ще е наред. Чакам да стане по-топло да измия прозорците в детската стая, на бебо да му е светло и приятно!!! Въобще започва си голямото приготвяне и чакане, до появата на едно сладко, сладуранче.
За праха за пране- ползвам Сано и съм много доволна, пера с него от 2-3 години. Използвам също така омекотителите на тази фирма, както и верото им концентрат за чинии. Икономични продукти, вярно навремето прахта за пране бе същата цена, но грамажа бе 1,500гр. и бе за повече пранета, но пазара явно определя грамажа и цената.

# 247
  • Мнения: 1 291
Кой го смята от коя дата дата се излиза в болничен?В смисъл мога ли да сама да си я сметна? 25 юни като ми е термина 45 календарни дни назад ли да смятам или работни?

# 248
  • Мнения: 165
45 календарни дни

# 249
  • Мнения: 753
Дари Сари, на мене ми харесва повече Теодор. А и значението му ми харесва много. Но важното е на теб и половинката да се харесва, ще си решите.
Mayflower, полезно инфо, мерси. Нора много ми харесва, а е и рядко. И с Ема много върви.
И аз съм много "за" среща, че времето лети.

# 250
  • София
  • Мнения: 6

edno_momiche
На 11 Maй 2009 г.(45 дни преди термина) трябва да ти  бъде издаден болничният лист за раждане! Това е според термина ти! (25юни)

# 251
  • Мнения: 136
dari_sari, а аз гласувам за Виктор. Това е едно от любимите ми мъжки имена  Peace  А и навремето имах едно гадже с такова име, странна връзка имахме, но пък доста хубави спомени пазя. Малиии, че се отплеснах  Rolling Eyes

Mayflower, и аз си мисля, че вече не тябва да се прекалява с разходките. Да не говорим, че на доста места четох, че към края на бременността, особено ако бебето е преносено, се препоръчват дълги разходки и физическо натоварване за предизвикване на раждане. Но аз и без това вече не мога да издържам на по-дълго ходене, определено се уморявам, ако съм вървяла повече от половин час.

Иначе и на мен Нора ми харесва, хубаво българско име е  Simple Smile

От средата на другия месец, като излезна в отпуска, преливаща в болничен, ще идвам и аз на лекциите на "9 месеца", да видя какво толкова ги хвалите  Wink

Франчи, евала за пътуванията ви, искрено ти завиждам. Аз не съм излизала от София с месеци. Само сега в неделя и ние ще ходим на гости в Ихтиман, да видим на Жоро родителите му. Не че е кой знае какво пътуване, но пак си е разнообазие.


Момичета, дайте съвет - чудя се дали да не си купя един гащеризон, с който да доизкарам бременността си. Знам, че е доста неудобен за ходенето до тоалетна, въпреки че като по-младо яре това ми беше една от любимите и най-удобни дрехи. Някоя от вас с предишна бременност носила ли е? Просто се чудя, защото в повечето магазини, в които съм гледала, са около 100 лв. и наистина се колебая дали да ги прежаля  newsm78 

Аз съм си самичка вкъщи, Жоро е на гости на един съсед, на мен не ми се ходеше и сега гледам втория сезон на "Отачаяни съпруги". Обаче започна да ми става леко напрегнат този сериал, доста крими е, този сезон не го бях гледала....

# 252
  • Мнения: 59
Момичета  здравейте отново Simple Smile
Досега гледах Марли и аз  и мноооооооооооого си поревах накрая , скоро не бях гледала такъв филм който така да ме разстрои  newsm45

пожелавам ви лека нощ и сладки сънища на всички мамчета  Hug

# 253
  • Мнения: 1 291
Този болничен лист от къде се взима-от личната лекарка ли?

# 254
  • Мнения: 111
От гиниколога се взима и си носиш картона за да го впише и там

Общи условия

Активация на акаунт