ЮНСКИ МАЙКИ 2009! Тема № 46

  • 13 360
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 35
Mayflower, името Нора и на мен ми харесва много Peace
dari_sari, от двете повече ми харесва Теодор. Между другото това ми е и на мен името ако случайно се роди момченце. И значението на самото име е супер - "дар от Бога" Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 1 291
 Hug Благодаря Ви много. Гинеколога ми е в Щерев и ми се струва че няма да има нужда да нося болничен лист,а те ще ми го издадът направо на място.Само незнам дали после не трябва да връщам нещо на личния лекар newsm78

# 257
  • Мнения: 35
edno_momiche, болничния не е за гинеколога ти, а за счетоводителя. А след раждането от болницата ще ти издадат още един болничен за самото раждане

# 258
  • Мнения: 1 291
Ахаааааа вече цялата картинка ми се изясни  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920
Това са митове за кърменето които ми се видяха доста полезни

Специален поздрав за всички от ЮНСКАТА ТЕМА newsm76  - http://www.youtube.com/watch?v=0ltAGuuru7Q

ОБЯВЯВАМ ДАТА - 4 АПРИЛ ЗА СРЕЩА(СЪБОТА) ИМА ЛИ ЖЕЛАЕЩИ?

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 23:26 от edno_momiche

# 259
  • Мнения: 64
Момичета, привет и от мен! Днес приятелят ми беше в командировка в Благоевград и аз реших да се присламча  Grinning Супер беше, страхотно слънце и имам чувството, че цял Благоевград буташе колички! Ние нали вече малко от малко отбираме коя каква е и вместо да зяпаме бебетата, само в количките се вторачвахме. Нашата вече я поръчахме (Бугабу Хамелеон), но от Англия и трябва първо да я доставят на едни наши приятели, а пък после те като идват да ни я донесат! Малко е сложно, но дано всичко е наред и дойде навреме. Като дойде, ще я снимам. Вчера пазарувахме за първи път и малко дрешки в английския Мothercare в интернет. Съвсем малко неща купихме обаче, защото всички ни предупреждават да очакваме много подаръци - дрешки и да не купуваме. В Англия цените в тази верига са тройно по-ниски от тукашните, много ме е яд. Примерно, комплект от 7 прекрасни памучни бодита в много сладки цветове противоалергични копченца и прочие струва около 22 лв, докато в тукашния им магазин около 65 лв... За съжаление, доставките им до България са абсурдно скъпи, но пак приятели ще ни донесат нещата. Гледах и в Благоевград днес едни доста смотани бодита, по 7 лева едното и много се възмутих...

Гъди, питаш за възглавницата Спелта - ами и аз не мога да свикна! Слагам си я между краката, но не и под корема. Главата не си я слагам на нея, но това е вариант и в този случай, тя леко подпира корема макар той да не е върху нея. Единият от проблемите на тази възглавница е, че просто е много тежка  (4 кг.) и не може лесно да се маневрира с нея и да се премята насам - натам като другите възглавници. Все пак си мисля, че може би има позитивен ефект и само това поставяне между краката - все пак по-малко се усуква тялото.

За килограми, аз съм + 6 засега, но и аз не съм във върхова кондиция. Основното неудобство е, че лесно се задъхвам от много малки неща. Понякога дори ако само вървя (бавно) и същевременно говоря по телефона започва да не ми достига въздух. Продължавам обаче да плувам по километър на ден и във водата се чувствам много добре. Там не се задъхвам и олеквам. Питах лекаря докога е ок да се плува, но той каза само, че е много индивидуално...

За болницата аз още нищо не съм приготвяла освен списък  Simple Smile. Мисля в началото на 9 месец да се стягам, че да не дърпам дявола за опашката. А ако случайно подрани юнака съм дала списъка и на таткото и той ще действа. Казах му ако иска да помоли майка ми да изпере и изглади дрешките за бебето предварително, ако аз не съм успяла, но той се възмути, че мога да си мисля, че няма да се справи сам  newsm03

Много дълго стана; лека нощ!!!

# 260
  • Мнения: 79
Гъделичкова, аз имам дънков гащеризон за бременни и е доста удобен,
но ти казваш че искаш да караш с него до края и аз така мислех,но ми се струва че края на май началото на юни
ще ми е топличко с него,затова си взех един дънков сукман и с него ще съм до края,
а и 100 лв за 2 месеца според мен не си заслужава,но както си прецениш Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 00:19 от fresh_

# 261
  • Мнения: 7
Гъди-Аз имам гащеризон и е много удобен за излизания,обаче виж до тоалетната си е голям проблем,иначе го взех 70 лв.,но го препоръчвам за кратки излизания.

# 262
  • Мнения: 61
   Мили момичета,имам един въпрос,но моля ви никой да не се засяга  newsm17
  Единственото ми желание да ви спестя конфузни ситуации и да ви го каже с остър тон някой "близък" и да заболи много повече.
    До кога смятате да наричате мъжете, от които чакате деца "моят приятел"? newsm12
  За протокола = ) и аз нямам сключен брак и тъй като живея в малко градче според много хора съжителстваме "незаконно" smile3533.
    Моята свекърва 5-6 години ме наричаше "кандидат снахата" ,излишно е да ви казвам това как ме влудяваше  smile3514 и хората как й се смееха,защото от години живея със сина й на "семейни начала" и това беше известно на всички.
   Според мен няма нищо по-естествено от обръщението към човека,който в най-скоро време ще направите най-щастливия под слънцето,да бъде "моят мъж".
Искрено се надявам,че никой не е обиден от моята най-приятелска вметка.Аз лично чаках две години да чуя : "жена ми".....  smile3518
PS:не става въпрос за обръщение  към него "мъжа ми",а когато се говори за него да не бъде "приятелят ми...",а "мъжът ми..."

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 09:25 от LEILA BEL

# 263
  • Мнения: 1 419
Sv., искрено ти завиждам за разходката  Blush. Много обичам да ходя в Благоевград (което автоматично значи, че на Албена перманентно и завиждам  Mr. Green).

Нора е страхотно име, наистина. То ми е едно от любимите, но не влезе в шортлиста от лични съображения.

На мен ми харесват и Виктор и Теодор (Тео е супер готино за кратко име). На мен тези двете ми бяха първата комбинация за децата, но таткото недолюбва името Теодор, та отпадна  Crazy. С други думи, което и да избереш, няма да сбъркаш  Laughing.

Среща, йеееее, само да видим къде и кога, за да организирам гледане на юнаците  Grinning

Досега се трудих над една тъпа таблица за работата и умирам за сън - лека нощ  Hug

# 264
  • Мнения: 482
Добре дошли на всички нови   bouquet

Някой питаше кои са болниците в Лозенец - лошото е че там са точно болниците в които не е толкова лесно да родиш  Joy "Токуда" и "Лозенец", май и в двете е необходимо от по-рано да се запишеш и в двете май се плаща. Тези по здравна каса само си останаха Шейново, МАйчин дом (май тази е най-близо - на бул. България) и Св. София (бившата Тина Киркова), а още и Втора градска и Окръжна болница. За "регистрацията" - детето ще е родено в София, но ще е записано във Варна - там  ще му издадат акта за раждане (в който все пак ще пише че е родено в София де, там ще ти изплатят "помоща" за него и май ще  е с варненско ЕГН. Ако си направиш регистрация в София - тази процедура се прехвърля в София.

Ая ти верно се видя в чудо с тия банки - няма ли как Пощенска да те извадят от тъпия списък - говори ли с тях? Ако предния път не си го видяла - пак да предложа помощ - не знам да ли ще стане, но мога да те свържа с консултант, които евентуално да измисли някакъв план по които да стане.

Иначе за всички - банките вече не дават толкова лесно кредити и определено не са им добри условията - това че ни бутат кредитни карти и ни увеличават лимитите е съвсем друга тема - все пак лихвите по кредитните карти са убийствени, а и във въпросния регистър - ползвал, не ползвал кредита, излиза често целият кредитен лимит като задължение.

Лея - въпрос на настройка е как наричаш мъжа до себе си. Аз лично съм женена от доста време, има вече и едно дете ... но след брака докато свикна да използвам "мъжа ми" мина доста време. И сега доста по-често използвам други обръщения или името му, а не мъжа ми. Така че нищо страшно в обръщенията  Sunglasses Важното е всичко за е ок - пък приятел, половинка, мъж, съкровише, мечо или каквто и да е там - бледнее на фона на добрите отношения.

# 265
  • гр. София
  • Мнения: 143
Добро утро, момичета!  love001

Аз съм ок за среща на 4-ти април в София. Само да намислим хубаво местенце...  smile3521

Едно момиче, много ми беше интересно да прочета за митовете за кърменето. Видях, че ще има и безплатни лекции за кърмене и чакам да напишат кога.

Подготвям новата темичка и ще пусна линка по-късно. Някой беше предложил анкета за упойките при раждане, това ли да пусна?

# 266
  • Мнения: 753
Лично мнение - приятелят не ми се струва подходящо като за баща на дете...Аз лично съм омъжена, имаме много обръщения, но именно положението на мъжа спрямо детето ми е било едно от притесненията - децата са "злобни" и може да го нараняват като му казват, че няма татко..., защото те знаят, че мама и татко са семейство, а семейството се е оженило.../това от детските разбирания/ Иначе онзи ден по Тв казаха отново, че расте броят на такъв вид съжителства, които си имат дечица.

В този ред на мисли, ми се струва добре да се употребяват изкази като на съпрузи или обръщения по имена.

Противоречиви мнения има за тази книга /както за повечето/ - аз частично съм я ползвала...А пробва ли да ти излезат мнения от Google , разни теми за нея?

Jenist, благодаря, че си на личния и си подготвила нова тема. Но нали още ще пишем в тази?

# 267
  • Мнения: 59
Добро утро на всички Simple Smile
Виждам че не съм само аз от ранобудните  Laughing
За срещата на 4-ти съм навита , само кажете къде .

Купих си книга " Хранене на бебето " на д-р Лиляна Трифонова , според мен е доста полезна , но ми се ще ако някой друг я има да си каже мнението Simple Smile

Много усмивки и лек ден  Hug

# 268
  • гр. София
  • Мнения: 143
Jenist, благодаря, че си на личния и си подготвила нова тема. Но нали още ще пишем в тази?
[/quote]

Ayas, нека да стигнем до 20-та страница и ще пусна линка към новата тема.

# 269
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Добре дошли на всички нови   bouquet

Някой питаше кои са болниците в Лозенец - лошото е че там са точно болниците в които не е толкова лесно да родиш  Joy "Токуда" и "Лозенец", май и в двете е необходимо от по-рано да се запишеш и в двете май се плаща. Тези по здравна каса само си останаха Шейново, МАйчин дом (май тази е най-близо - на бул. България) и Св. София (бившата Тина Киркова), а още и Втора градска и Окръжна болница. За "регистрацията" - детето ще е родено в София, но ще е записано във Варна - там  ще му издадат акта за раждане (в който все пак ще пише че е родено в София де, там ще ти изплатят "помоща" за него и май ще  е с варненско ЕГН. Ако си направиш регистрация в София - тази процедура се прехвърля в София.
Аз питах и ти благодаря за подробното инфо  Hug.Това май означава че ще трябва да се пътува до Варна или с пълномощно  Thinking.
По повод кг,моя гинеколог ми каза че мога да стоя 2-3 дена в седмицата само на ябълки  newsm78.Вие как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт