В свежа пролетна премяна,гушка своето човече МАРТенската мама!

  • 15 789
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 361
Здравейте мамчета Hug
Честити месечинки на бебоците!

Ние тази нощ бяхме много послушни. Само дето мама не помни акво е правила- ставам под часовник, сменям памперс и давам да папка ей така в просъница.
В тази връзка относно нервността, не ми е нервно като съм сама, а като таткото си дойде от работа. Не че не ми помага, но той с влизането и иска да я гушка, да я целува. Пък то бебето не иска само това, трябва и сменяне на памперс и папкане. А той го прави бавно и тя почва да реве и мен това ме дразни. Нервно ми е и като дойде свеки, защото дава ненужни съвети. Иначе като цяло съм си ок. Харева ми да си се грижа за нея.
За погачата- ние ще я правим на 5 април. Бабетката заминава за Англия, а на нас 40 ден ни се пада на Великден и неискам тогава. Но ние ще си спазим обичайте (поне тези основните). После след 40я ден свеки щяла да прави бебешко парти с нейни приятелки.
За кръщенето- аз съм кръстена малка, мъжа ми също и смятам Елия да я кръстя на 20 юни (Илинден) стига да може.

dessiss, Aйрис, Елиша, Тай, Стаси, sisilota_88, annimm, Валентина Трейман, adi_i_bebe и angel_for_you Мисля ви всеки ден и нямам търпение да се похвалите. Успех и леко раждане.

На останалите мамчета - много спокойствие.


# 61
  • Мнения: 4 428
Забравих и аз да напиша за нервността и кърменето.
Аз този път съм учудващо спокойна  Laughing Не ми пука от нищо. И да реве, и колко яде, и режими и глупости. Всичко ми е много ларж  Laughing Ще видим до кога.
За кърменето, аз от самото начало кърмя пред телевизора  Peace Не съм си и помисляла да се изолирам някъде на тихо и да кърмя там. Ще лудна  Crazy Както понякога откарваме с яденето + цокане по 30-40мин  Laughing

Ние сега ще се опаковаме и ще излезнем малко навън. Че днес поне не духа толкова  Peace

# 62
  • Мнения: 54
Здравейте мамчета Hug, бързам да споделя какво ми се случи,за да послужи евентуално на всички...Малката ми кара мн.тежка жълтениза в родилното....няма да изпадам в подробности.Сега направихме контр.изследвания и се оказа,че още не и е минало,но по-важното-има висок калий/той уврежда сърцето /..., което след консултации и вода със захар и глюкоза почти влезе в нормите за един ден/ т.е детето е било обезводнено, тъй като ми казаха , че като кърмя не трябва да давам вода....Оказа се, обаче, че вода ТРЯБВА  да се дава макар и по малко/ newsm78

# 63
  • Варна
  • Мнения: 58
Абе по-малките бебета на около 2 седмици (като моето), като откъртят за повече от 3-4 часа, будят ли се за ядене или да го оставям да спи спокойна, че ще събуди гладен и  няма да е фатално?
Ния преди 3 дни заспа в 9 вечерта и се събуди в 4. Ама се гърчи цял ден с тия колики и явно каталяса. Смених я, нахраних я, нищо и няма. И друг път спи по повече, но не я будя. А на "съквартирантката" в МД бебето й спа цяла нощ, а беше на 2-3 дни. 
Аз чета "Изкуството да бъдеш родител" на Додсън, има доста инфо, виж ако искаш и тук: http://www.babycenter.com/pregnancy-calendar?intcmp=Nav_Global_c … n=Baby%20calendar
За Майчин дом Варна - аз разбрах колко съм доволна, когато се прибрах вкъщи. Тогава осъзнах колко сигурна и спокойна съм била там, разчитайки на лекари и акушерки. Разни дреболии, които не ми харесаха, не си струват споменаването даже.

Мери, разбира се, че те е страх  Hug Вече сме майки, тепърва ще има да ни е страх. Важното е да се владеем. Ангела ще се оправи, стискаме палци!

Хайде да попитам нещо Simple Smile Децата ви стряскат ли се насън? Ния последните 2 нощи спи много неспокойно и издава всякакви звуци - хъркане, сумтене, напъване, а понякога все едно се задушава - не знам как да опиша звука .. едно звучно и продължително поемане на въздух, друг път изпищява .... чак ме плаши. Знам, че говорихме за това, но нямам предвид досегашното сумтене и мръкане насън, много по-силно е. А, и с ръчички маха, все едно се боксира. А през деня е по-спокойна. Денем спи в хола, на дивана, а нощем в спалнята, в кошарата.

# 64
  • Мнения: 0
Добро утро милички.
Първо да ви кажа за баткото. Очаквах да имам големи проблеми с ревноста защото Е първо внуче всички го боготворят особено дядо му Петьо. В интерес на истината Пепи ме учуди със своята зрялост. В началото и ние имахме доста проблеми с друсане на кошарата, викане в стаята  и т.н. И аз доста му подвиквах за което му беше много мъчно той доста тежко преживя 3-те дена в болницата. Накрая си наложих да седнем и да разговарям с него като му обясних всичко.Неочаквах да се получи но имаше ефект. Сега ме спасява че ходи на градина и като го взема вечер се занимавам с него докато му омръзна Mr. Green Но вече и вкъщи се нагласихме и нещата вече се оправиха.

Кръщенето ще го направя. Пепи е роден на 18 юни и на следващата година на 29юни - Петровден го кръстихме. Сега и Ивко ще го кръстим ама не съм решила още кога.

За нервноста сега вече съм ОК ама като се върнхме от болницата бях Crazy Непрекъснато правех забележки на всички. Никой неправеше нещата "правилно" луда работа. Ама сега съм супер даже милото е много учуден щото аз по принцип съм малко припряна Embarassed а сега съм самото спокойствие.

Леле доста се отплеснах сигурно вече ви доскучах.

# 65
  • Мнения: 422
Здравейте и от мен!  Hug
Изкарах кошмарна нощ. Като се нахрани в 11 часа, заспа чак в 5 сутринта. Той по принцип през нощта се буди често, но до сега само да се храни. Тази нощ обаче много плака. Дори му дадох малко АМ, защото мислех, че е гладен. Като го взимах на ръце спираше да плаче, като го сложа до мен на леглото се гърчеше и плачеше. Много се уплаших. Дали това са колики ?

# 66
  • Мнения: 48
Здравейте мамчета  Hug
Честито на всички нови мами    bouquet
Да ви се оплача  Confused-вчера бях с 39 градуса температура -едната ми гърда е цялата на буци и все още е така .То не бяха топли компреси ,опити за цедене  ooooh!  Кога ли ще се разнесат тези буци и защо досега три седмици кърмех без проблем и изведнъж се надух  newsm78
С нетърпение чакам събота -ще ходя на рожден ден и ще оставям дребосъка на баба и да я гледа -направо луднах в къщи вече и това време не се стопли да си я изведа вече  Confused
А тези колики са нещо ужасно -досега давах еспумизан ,но сутринта след поредната порция рев отидох в апетката и взех саб симплекс-дано помогне повече  Cry Някой ползвал ли го е от вас мамчета ?
Хайде всички мами които сте още 2 в 1 до края на седмицата да си гушкате бебчетата ,истински ви го пожелавам  Hug

# 67
  • Варна
  • Мнения: 222
Пък то бебето не иска само това, трябва и сменяне на памперс и папкане. А той го прави бавно и тя почва да реве и мен това ме дразни.
Аз пък в това отношение какво да кажа, като нашия тати има само два сменени памперса в актива си за година и осем месеца... Така че, важното е, че изобщо се включва да помага и вярвам, че се старае, доколкото може.

За кръщенето - "баткото" го кръстихме като стана на годинка. Точно на деня. Сега с малкия няма да е така, защото никак не ми се иска да си разголвам детето в студената църква точно март месец. Но ще го мисля, има време живот и здраве.

За "погачата" - ами нищо не планирам. Най-много да накарам майка ми да направи питка и да се съберем в най-тесен кръг да се почерпим. За чиста молитва не съм ходила в църква първия път, няма да отида и сега. То май не е и много популярна практика при нас. Поне аз за пръв път чух за това в "Такъв е живота".

Nagaina, аз пък точно от тази педиатърка съм най-разочарована. Никакво внимание, никакви разяснения... нищо. Дойде в деня на изписването буквално набегом да й разписвам някакви документи и междувременно ме информира, че са направили БЦЖ ваксината на бебето. Питах я дали са нужни по-специални грижи на мястото на убождането, а тя ми отгови - "Имате си педиатър, питайте него". Ами тя защо е там?! Както и да е, няма да се ядосвам. Да не говорим, че след половин час идва една акушерка и казва, че току що е взела кръв на бебето и му направила БЦЖ-то. Направо изтръпнах. Помислих, че два пъти са му сложили ваксината. Другата ми забележка е, че не минаваха да сменят памперсите. Как беше при теб? Минаваха ли редовно? Аз бях в МД точно "по празниците" и може и затова да са го давали по-хлабаво. И накрая ми таксуваха 150лв "грижи за новородено"...
А тези колики са нещо ужасно -досега давах еспумизан ,но сутринта след поредната порция рев отидох в апетката и взех саб симплекс-дано помогне повече  Cry Някой ползвал ли го е от вас мамчета ?
Еспумизана действаше на голямото ми момченце, но на мъничкия - не. От два дни сме на Колийф и нямам никакви оплаквания.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 11:53 от Ivema

# 68
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета!ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ БЕБОЦИ   bouquet  bouquet  bouquet,много пакости и радости да носят на мама и тате  Hug !
п.с.Ади май те няма днес ...Довечера след работа,ще те провера  Mr. Green !
На всички мами 2в1-Успех!  Hug

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте мили мамчета !
Честито на всички мами, които гушкат своите бебчета! Да са живи и здрави !
Въпреки че не съм писала скоро, искам и аз да ви се похваля с моето щастие - Кристина - родихме се на 18 март - 52 см. 3,560 кг , секцио в болница Токуда. Всико мина отлично,условията там са перфектни и вече сме вкъщи и се радваме на новия човек. Виждам че повечето мами вече  гушкат своите бебчета, нека да ни носят само положителни емоции, а на мамите които са на финала - успех !

# 70
  • Мнения: 3 637
Сиссони,ЧЕСТИТА ТИ ПРИНЦЕСА КРИСТИНА!  bouquet

# 71
  • Мнения: 660
Здравейте мили мамчета !
Честито на всички мами, които гушкат своите бебчета! Да са живи и здрави !
Въпреки че не съм писала скоро, искам и аз да ви се похваля с моето щастие - Кристина - родихме се на 18 март - 52 см. 3,560 кг , секцио в болница Токуда. Всико мина отлично,условията там са перфектни и вече сме вкъщи и се радваме на новия човек. Виждам че повечето мами вече  гушкат своите бебчета, нека да ни носят само положителни емоции, а на мамите които са на финала - успех !


Честита ти бебка Кристина! Да расте здрава и щастлива за радост на мама и тати.

# 72
# 73
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас   bouquet

Честити месечинки на Дария на мама Роси Талева, Мария на мама Шуши 13, Радослав на мама Белла, Константин на мама Дидето и Виктор и Мария на мама Кремм! Да са ви живи и здрави бебоците и много много да ви слушкат  Hug

След два дена неспане и само рев Алекс снощи най накрая се успокои и поспа по график, ужасни са тези колики, понякога усещам как много се изнервям когато плаче постоянно и аз немога да го успокоя, нямам търпение таткото да се прибере от работа и да му го дам да го подруса. Дано по бързо да минават, че и аз ще се превъна в кълбо от нерви.
Утре сме на консултация и ще му слагат и ваксина дано миличкия да не плаче много  Hug

Честито на мама Роси и на Сисони да са ви живи и здрави момите   bouquet

# 74
  • Мнения: 74
Sissoni , честито бебче! Да е жива и здрава Кристина!

Ivema , и аз бях по празниците в МД, но памперсите постоянно минаваха дори и през нощта по няколко пъти да сменят. Както и си ги виках по всяко време ако се нуждаеше от смяна или преобличане- не са отказвали. Изобщо нямам никакви забележки към МД Варна- всичко беше перфектно. ...Пак ми се ражда там

Кръщене на голямото ми дете правихме като беше около 6 годишен- сега си помни всичко. С малката сигурно също ще чакаме да поотрасне.
За чистата молитва и аз не знаех преди и не съм ходила в църква, предполагам и сега няма да го направя- да има равнопоставеност. Иначе питка ще правим, не съм гледала кога се пада?

Времето за кърмене ми е любимо! Тогава обикновено разглеждам форума( само не мога да пиша), а вчера успях да изгледам и един филм- голям кеф( с паузи между кърменията)

Ех като слушам бременните започнах да тъгувам по този период...

Общи условия

Активация на акаунт