Защо жените живеят по-дълго

  • 2 601
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ходите на лекар само преди умирачка, защото ви е шубе, а и толкова сте сигурни, че сте яки, здрави и корави, че рядко се грижите за себе си - ядете нездравословно, пиете повече, в колите сте безсмъртни, цял живот си ги мерите и си докарвате екстра стрес.
Peace
И защото няма по-трудна професия от тази да бъдеш майка,на жената това е заложено генетично ,психически тя е много по-силна от мъжа и издържа много повече на стресови ситуации.Мъжете са само физически по-силни от жените  Peace

# 16
  • Мнения: 822
Не задържаме мръсотията в себе си. Мръсните си страсти изкарваме по-лесно наяве...
От друга страна вампирясваме често и изсмукваме чужда свежа кръв. Разбира се, обикновено тази на себеподобните от мъжки пол...
Предполагам, това очакват да чуят мъжете...
Сериозно. Мисля, че повечето трудности ни каляват... А и майчинският инстинкт сякаш ни задължава да оцеляваме не само заради самите себе си... Щото децата имат нужда от нас, ако и да са на 50... (Поне ние си мислим така де...)

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
защото мъжете не могат да се оправят сами и жените не си позволяват да си заминат и да ги оставят безпомощни. как ще се оправи един мъж да си намери сам чорапите, да си свари яйца, да открие къде е сапуна в банята или дистанционното на телевизора ако жена му се спомине първа? природата се е погрижила за него като е направила жената по-дълголетна.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
В предишни такива статистики е имало и пояснения.Мъжете рядко ходят на лекар и почти никога на профилактични прегледи.Повечето даже и не подозират за високо кръвно налягане-причина за инсулт и инфаркт,холестерол и т.н.Пример- свекър ми е почти на 60 год. и от войник не си беше правил пълна кръвна картина.Мъжете имат по-рискови и по-силови професии.А за жените съм чела,че имено чрез цикъла се сменя кръвта и това беше една от хипотезите за по-дълъг живот.И наистина мъжете се впускат в повече рискови ситуации.

# 19
  • Мнения: 25 620
То па един живот...

# 20
  • Мнения: 12 665
Това оправдава ли ни, да водим живот на по-бързи обороти?
В смисъл, ако падне нещо да го забършем набързо, без скрупули.
Според мен ни оправдава.

Не, оправдава ви да работите повече и да ни глезите. Защото ще ни оставите  безутешни, пък не трябва и да сме за изхвърляне.

# 21
  • Мнения: 15 619
Компенсира ни животът, че отглеждаме и деца, и съпрузи....

# 22
  • Мнения: 4 585
Защото жените са по-лакоми, по-ненаситни. Може нищо да е, но да е повече, по-дълго, по-дебело.

# 23
  • Мнения: 1 418
Жените не спират да говорят,а това ги разтоварва от стреса.
Освен това нямат почти никакво свободно време.Съзнанието
им е ангажирано от хиляди неща,докато мъжът си мисли как
като се прибере от "тежък" работен ден ще се опъне на
дивана,ще си пие питието и ще се самосъжалява колко е
недооценен.Според мен причината е в непрекъснатото
оплакване и мрънкане.

# 24
  • Мнения: 12 665
А като се пенсионират и останат вкъщи, стават нетърпими.

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не го разбирам това като предимство ...
наказани са жените в случая.
а биологичните причини са ги изброили.

# 26
  • Мнения: 1 418
Не съм казала,че е предимство...

# 27
  • Мнения: 581
 Защото ви изцеждаме живителните сили.

# 28
  • Мнения: 14 654
Чувала съм различни предположения - начинът на дишане на жените бил по-полезен за сърцето, затова жените рядко получават инфаркт, но пък страдат по-често от жлъчка, което не води до смърт.
Освен това мазнините при жените не се трупат около пояса, което пак затруднява сърцето, диетолозите твърдят, че точно сланините по корема за най-застрашителни.
Друго предположение - че жените по-често се прозявали, а прозявките също бяха полезни за нещо си, вече съм забравила за какво.
Позволяват си да плачат по-често от мъжете, което разтоварва от стрес и ти олеква.
Профилактичните прегледи и посещението на лекар нямат нищо общо според мен - в това отношение съм като мъж явно, така или иначе лекарят няма да те спаси ако сам не се грижиш за тялото и душата си.
Надявам се да остарея като дядо ми - на 88 години да нямам никакви болести, да не пия никакви лекарства и да ходя без бастун. Да спомена, че дядо ми на лекар не е ходил никога поради болежки.

# 29
  • Мнения: 3 675
Заради хормоните може би, отглеждането на децата -собствени и внуци ги поддържа млади, освен това върху мъжете пада по-големият стрес при осигуряване издръжката на семейството.Прави сте, че жената е тази която се грижи за мъжа, в повечето случаи трябва да върви след него и да прибира я мръсните му чорапи от пода, я да подрежда това, което е преместил търсейки нещо.

Общи условия

Активация на акаунт