ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 164
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 382
Ха, какво се случи - списъците пак изчезнаха от сайта...
Бяха по азбучен ред, но поне най-отгоре да бяха написали едно число "общо   ..." еди колко си кандидата , за удобство.Трудно се броят стотици имена.

# 616
  • Мнения: 2 069
*Искрена*  не съм си го и помислила
и аз не ги обвинявам   Wink даже съм от тези кандидатсвали много по-рано с цел детето да тръгне на ясла след 2 година

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За цялата общ Красно село има общо 47 места в 1 яслена група.... Думи нямам... Само в нашата грладинка сутринта преброих над 40 колички...  #Cussing out

# 618
  • Мнения: 47
Ха, какво се случи - списъците пак изчезнаха от сайта...
Бяха по азбучен ред, но поне най-отгоре да бяха написали едно число "общо   ..." еди колко си кандидата , за удобство.Трудно се броят стотици имена.

Аз затова ги търся, да ги вкарам в WORD и да си ги номерирам сама

# 619
  • Мнения: 2 280
В целия квартал Младост има САМО 169  места за деца 2006г...В общо 17 ДГ...
Тук включвам и Горубляне..и Младост 1, Младост 1А, Младост 2, Младост 3 и Младост 4...
Излишно е да казвам,че има ОДЗ, в което е имало миналата годиан една яслена група от 20 деца, сега са обявени 77 места, от които само 25 свободни...Смятам,че никой няма да е учуден...
..
169 места в един от най-натоварените райони на София в които е Бизнес Парка и...не мога да си представя...по колко деца ще се борят за едно място..

# 620
  • Мнения: 155
savina_33, споко за целия наш район има обявени 7места за -II ясл. група.

# 621
  • София
  • Мнения: 1 575
А някой може ли да ми каже... http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=15&k=144..как така има обявени 39 места, от които 25 свободни в ЦДГ!!!
Вече 14 са заети ..някак... newsm78
Но което е още по-странно...НЯМА КАК да има ЕДНА група от 39 деца, нали?
А как тогава е възможно да има две групи в едно и също ОДЗ с различен брой ? (39 е нечетно число и не мога да го разделя на две равни части..)
Или..може би групите са три..по 13 деца?
..
От къде са дошли 14 деца ВЕЧЕ приети в ЦДГ ??? Не вярвам да са приети от набор 2006...звучи ..абсурдно да е имало толкова свободни места при набор 2005..

И аз питах преди малко за това, и си направих труда да проверя децата , приети от началото на годината в 1 група 2005. Оказаха се 13 (айде да съм пропуснала едно). И всичките явно са родени 2006, да не повярваш  Wink Ако има къде да се провери кой набор са, ще стане ясно лъжат ли или не.

# 622
  • Мнения: 353
Уважаеми Екип на ИСОДГ,
Нещо сметката не се връзва!
.....
2. ДГ 51 Сарагоса, Сердика - обявени 15, свободни 15 - това аз го разбирам така - няма текущо записани деца, просто първа група ще е с 15 места - е няма ли минимум на децата в първа група. Иначе архивът показва, че нито едно място не се е освобождавало текущо за въпросния период.
Е..за тези несъответсвия директорката ли трябва да питам?! И как мислите ще намеря смелост да се заяждам с нея, като в близките месеци ще давам мило и драго, тя да е добронамерена към нас и да приеме и има добро отношение към нашето дете?!
Моля, г-н Джонев, може ли да проверите има ли деца 2006 набор, класирани при 2005? Наистина не мога да разбера как може да са обявени 15 места. Ако бяха обявени 25, а свободни 15, ок (не че щеше да е хубаво, но все пак, ще е логично) Но в тази градина са обявени 15 места, това значи, че групата ще е с 15 места ли? Моля проверете пак данните за тази градина, може да е техническа грешка, някой вместо 2 да е натиснал 1...

# 623
  • Мнения: 7 821
Eдно не мога да разбера, защо са приемали миналата година деца, родени през 2007ма, когато е имало такива- родени 2006та, за които не са достигнали места?
Не, че имам нещо против набор 2008ма, но не е ли редно да бъдат приети първо набор 2006та, после 2007ма, след това 2008ма?
Някакси не ми се вижда логично едното дете да е на 2г. и половина да кажем и да чака ред от месеци, а другото да бъде прието на година и половина( в ОДЗ, да кажем), преди него.
напълно те подкрепям  Peace
майките на 1 яслена група взимат майчинство колкото и малко да е то /поправете ме ако греша/
не е ли по-добре тези места да бъдат освободени за по-голямите деца докато проблема с местата бъде решен?


Аз съм съгласна да остана още една година вкъщи да си гледам детето/наистина ще взимам все някакви пари/, проблемът е, че догодина почти всички деца 2008 г.ще кандидатстват/не всички майки искат да си пуснат детето на ясла на година и нещо/ и си мисля, че съвсем няма да имаме никакъв шанс...просто никой не вярва, че след година градините ще са повече и всеки гледа да се застрахова  Peace
Вие може да се подкрепяте една друга колкото искате, но от това няма смисъл  Wink, в случая.

Ако едно ОДЗ има 3 яслени групи и после те продължават в 2 градински, няма начин всички деца от яслата да са от един набор и да преминат после в градината. Защото за тях просто няма да има място.

# 624
  • Мнения: 7 821
За цялата общ Красно село има общо 47 места в 1 яслена група.... Думи нямам... Само в нашата грладинка сутринта преброих над 40 колички...  #Cussing out
Защото при нас има и самостоятелни ясли. И всъщност ОДЗ-тата са малко. А повече са ЦДГ.

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз знам 1 такава ясла.

# 626
  • Мнения: 1 255
Първоначалните списъци на чакащите за групите с прием от септември 2009 г. са публикувани в страниците на градините. Списъците съдържат кандидатури на деца, родени 2006 г. и по-малки – разделени по набори. Активните кандидатури са прехвърлени от опашките за групите с текущ прием. Предварителните кандидатури са активирани.

Първоначалните списъци не представляват подредба за класиране!

Подредба по точки ще започне да се оформя след 6.04.2009 г. при актуализация на профилите и изчисляване на точките по общите и допълнителни критерии.

Екип ИСОДГ

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 16:16 от kg.sofia.bg

# 627
  • Мнения: 418
По-точно 06.04.2009г.

# 628
  • Мнения: 353
...

Подредба по точки ще започне да се оформя след 6.03.2009 г. при актуализация на профилите и изчисляване на точките по общите и допълнителни критерии.

Екип ИСОДГ
Може би имате предвид 6-ти април? Ето за такива грешки говорех и по-горе - 15 вместо 25...
И на сайта в новините го сменете месеца

# 629
  • Мнения: 1 255
Ха, какво се случи - списъците пак изчезнаха от сайта...
Бяха по азбучен ред, но поне най-отгоре да бяха написали едно число "общо   ..." еди колко си кандидата , за удобство.Трудно се броят стотици имена.

Броят на имената в първоначалните списъци само би ви заблудил! Всички са кандидатствали на много места и общия брой кандидатури не дава абсолютно никаква представа за шансовете ви за класиране.

Такава представа ще започне да се оформя след 6.03.2009 г., когато ще започнат да се изчисляват точки. В допълнение, след няколко седмици планираме да дадем повече информация на всеки родител за шансовете му. Как точно ще стане това ще уточним допълнително.

Екип ИСОДГ

Общи условия

Активация на акаунт