ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 624
  • 1 512
  •   2
Отговори
# 810
  • Мнения: 547
Вашите са разместени ,а на мен една направо липсва и то тази която ми беше по първо желание.

# 811
  • Мнения: 48 171
А моите са микс, не просто наопаки Rolling Eyes

# 812
  • Мнения: 547
Ама микс е по добре отколкото да ми липсва едната.

# 813
  • Мнения: 238
  Здравейте!
Изникна ми проблем и нямам възможност да изчета последните страници. Моля ви, отговорете ми как тълкувате следната публикация: Общо места 50, свободни 46?! Става въпрос за 99 ЦДГ за прием за първа група от септември. Такова нещо видях и на други места. Къде са 4-те места?

Много благодаря!   bouquet
Копирам се:
За мен обяснението е съвсем просто - имало е свободни места в текуща група 2005 набор.
Деца, родени 2006, до 26 март 2009г. /т.е. до затварянето на ИСОДГ за планираната техническа поддръжка/  са се класирали и съответно част от тях записали в тези текущи групи според стария регламент, който тогава е важал. Това няма как да се оспори, защото в този случай би трябвало да се оспори приема на всички деца от 04.02.08г. до сега, на база същия регламент.
От септември тези деца ще си влезнат в групата с набор 2006 и затова местата са обявени 50, от които 46 свободни - т.е. 4 деца са класирани според стария регламент. В групите за набор 2005 пък отново ще си има свободни места, но така или иначе с този набор общо взето проблем няма и места имаше почти навсякъде.

Напълно нормално е според мен, след като старият регламент беше в сила до края на март почти, няма за какво да се сърдим.
Ако старият регламент беше отменен и след 01.01.2009г./примерно/ и нямаше текущи класирания никъде - тогава нямаше да има записани деца от никой набор вкл. 2006.
Сега тези деца са си класирани от системата /по стария регламент/, по желание на родителите са записани в градините и вече ги посещават.

 Ники, благодаря ти!  bouquet Обаче, не е ли логично в детска градина при текущ прием местата да се запълват от набора, който чака на опашка, а не от следващия, на който още не му е дошъл ред за кандидатстване. newsm78 Явно, аз нещо не мога да схвана.  Rolling Eyes

# 814
  • sofia
  • Мнения: 1 191
vesssela.v, на опашката за текущия прием на деца от 2005 набор може да има и 100 деца, но ако някое дете 2006 набор навърши 3 години и има предимство по стария регламент (примерно брат/ сестра в ДЗ) то се класира първо пред всички 100 чакащи от набор 2005.

# 815
  • София
  • Мнения: 257
И моите кандидатури са в обратен ред. А вчера, когато все още излизаха като предварителни, не бяха разместени.  newsm78 Пише, че след 06.04. ще могат да се разместват и добавят нови.

# 816
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, благодаря ти!  bouquet Обаче, не е ли логично в детска градина при текущ прием местата да се запълват от набора, който чака на опашка, а не от следващия, на който още не му е дошъл ред за кандидатстване. newsm78 Явно, аз нещо не мога да схвана.  Rolling Eyes
Би било логично ако има много чакащи от 2005 набор. А като цяло проблем с приема на 2005 няма.
Аз следя положението само в една градина от миналата година - тогава откриха още една група набор 2005 /тогава беше първа група/, желаещи почти нямаше. Естествено, че е по-добре след Нова година да се приемат деца 2006, отколкото средната посещаемост на групата да е твърде ниска и да се закрие.

# 817
  • Мнения: 238
 Ясно! Най-после разбрах. Мерси.

# 818
  • Мнения: 2 280
Ники, благодаря ти!  bouquet Обаче, не е ли логично в детска градина при текущ прием местата да се запълват от набора, който чака на опашка, а не от следващия, на който още не му е дошъл ред за кандидатстване. newsm78 Явно, аз нещо не мога да схвана.  Rolling Eyes
Би било логично ако има много чакащи от 2005 набор. А като цяло проблем с приема на 2005 няма.
Аз следя положението само в една градина от миналата година - тогава откриха още една група набор 2005 /тогава беше първа група/, желаещи почти нямаше. Естествено, че е по-добре след Нова година да се приемат деца 2006, отколкото средната посещаемост на групата да е твърде ниска и да се закрие.

Логично е така..
НО..гледайте каква каша ще настане тази година след 1.01.2010г..
Когато почнат да се появяват 2007 набор по опашките на 2006..за първа група..
Децата с предимства от 2007 (или с по-голям брой точки), ще са най-отгоре и ще изместват чакащите от 2006 набор...
Няма лошо, ако няма желаещи от 2006 набор..(обаче има и то много)
Проблема ще дойде за самия набор 2007 (децата родени след 30 март), когато тръгнат да кандидатстват и установят, че родените от първите 3 месеца на набор 2007 вече са "уплътнили" групите и заели част от местата дори в ЦДГ...
Точно както сега умуваме защо местата са с 4 или 5 или 15 по-малко..в ЦДГ..
НО..догодина мащабите може да са много по-големи...АКО децата от набор 2006 с предимства са вече приети до септември 2009, а децата родени до 31 март на набор 2007 с предимства ЕСТЕСТВЕНО и логично ще имат повече точки и ще са най-отпред в текущите класирания..
И..реално, децата с предимства от набор 2007 ще кандидатстват веднъж от 1.01.2010 до 31.03.2010(родените в този интервал от набор 2007), а след това ще си имат още 40% официално..
И..родителите на "обикновените" деца ще разберат чак септември 2010г дали има места за уплътняване, или не...
Уф..
Много сложно го обясних, но..вие сте умни и се надявам,че успяхте д ами проследите мисълта...

# 819
  • Мнения: 4 393
Моите също са съвсем миксирани, а отгоре на всичко като съм кандидатствала във всички ОДЗ-та в околията не знам дори и дали липсва някоя  newsm78 Абе, нямам думи!

# 820
  • Мнения: 238
 А какво значение има, че са ви объркани кандидатурите при положение, че на 06.04. ще си ги подредите отново и спрямо точките.

# 821
  • Мнения: 353
Ники, благодаря ти!  bouquet Обаче, не е ли логично в детска градина при текущ прием местата да се запълват от набора, който чака на опашка, а не от следващия, на който още не му е дошъл ред за кандидатстване. newsm78 Явно, аз нещо не мога да схвана.  Rolling Eyes
Би било логично ако има много чакащи от 2005 набор. А като цяло проблем с приема на 2005 няма.
Аз следя положението само в една градина от миналата година - тогава откриха още една група набор 2005 /тогава беше първа група/, желаещи почти нямаше. Естествено, че е по-добре след Нова година да се приемат деца 2006, отколкото средната посещаемост на групата да е твърде ниска и да се закрие.
Да в този случай е хубаво да се попълни групата, ако няма желаещи от набор 2005.
НО, с главно НО, в цитираната по-горе градина 99 ЦДГ НЯМА класирано дете след 15.11.2008, тогава е влязло последното дете. Така че къде са 4-те места? Тук поне си личи, че няма 4, какво да кажем като половината градини са обявили 22, други 20, има с по 15 и с 12. Защо? Къде са другите места? За кого са запазени?
Не виждате ли докато тука се тюхкате за реда на кандидатурите ви, някой вече си е разпределил местата! Така че какъвто и ред да сложите, все тая... Още повече, че сега изобщо не важно как са, след 6-ти април вече  ще важен реда

# 822
  • София
  • Мнения: 3 127
А какво значение има, че са ви объркани кандидатурите при положение, че на 06.04. ще си ги подредите отново и спрямо точките.

Ами има значение, ако се объркат по същия начин и когато започне същинското класиране.  Thinking
Г-н Джонев отговори, че са смесени активни и предварителни кандидатури, само че аз нямах активни- детето ми е родено септември 2008 и всичките ни кандидатури бяха предварителни.

# 823
  • Мнения: 4 393
А какво значение има, че са ви объркани кандидатурите при положение, че на 06.04. ще си ги подредите отново и спрямо точките.

Ами има значение за мен и без това от всичко обяснено предварително нищо не се оказва така на парктика  #Cussing out

# 824
  • София
  • Мнения: 6 011
Да в този случай е хубаво да се попълни групата, ако няма желаещи от набор 2005.
НО, с главно НО, в цитираната по-горе градина 99 ЦДГ НЯМА класирано дете след 15.11.2008, тогава е влязло последното дете. Така че къде са 4-те места? Тук поне си личи, че няма 4, какво да кажем като половината градини са обявили 22, други 20, има с по 15 и с 12. Защо? Къде са другите места? За кого са запазени?
Не виждате ли докато тука се тюхкате за реда на кандидатурите ви, някой вече си е разпределил местата! Така че какъвто и ред да сложите, все тая... Още повече, че сега изобщо не важно как са, след 6-ти април вече  ще важен реда
Аз лично не познавам дете набор 2005, което до края на годината /че и преди това/ да не си е намерило място в градина. Вероятно тези 4 места са заети от деца 2006 г. попитай директорката, тук няма кой да ти отговори на такова питане. Все пак имай предвид, че директорката изобщо не е била длъжна да се съобразява с пожелателния миналогодишен регламент. Wink
Не ми казвайте, че виждате, че има опашки набор 2005 - сто пъти повторих вече, че по опашките беше пълно  с деца, които посещават от септември м.г. градина и родителите не са си направили труда да ги отпишат от системата.
Сега се надявам да я има обратната връзка и приетите деца да се чистят автоматично от опашките.

Общи условия

Активация на акаунт