запушен слъзен канал

  • 8 722
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 677
И двете ми деца се родиха със запушени сълзни канали. Капки и масажи не помогнаха, наложи се сондиране. И  при двамата проблема се реши след първото сондиране. Ние ходехме в Дестка очна клиника в Медицинска академия, София.
Дъщеря ми е със по-стеснени сълзни канали и когато е студено или е болна й се стичат сълзички.

# 16
  • Мнения: 577
Капките не отпушват сълзен канал. Те се използват за облекчаване и изчистване на събралия се секрет  в окото.

MUSIMI - При запушен нос промивам с физ.ратвор и капвам капки за очи. Сега капя Макситрол.

# 17
  • Мнения: 26
да,ама при нас физиологич. р-р пак не помага
и така като има сополки-оченцето още повече секретира
сега му давам витамин ц,коластра и чайчета
дано да се разминем само схремата

# 18
  • Мнения: 577
да,ама при нас физиологич. р-р пак не помага
и така като има сополки-оченцето още повече секретира
сега му давам витамин ц,коластра и чайчета
дано да се разминем само схремата


Нормално е при хрема окото да се влошава. Секрета които се събира притиска канала. Витамин Ц капни. Или капки за очи капваш в нослето. Но най добре звънни на педиатъра и го питай дали може.
Синът ми в момента е с хрема и му капвам капки за очи в носа. Действат безотказно.

# 19
  • Мнения: 26
ами като се прибера от работа ще му капна-имам и капки за очи и витамин ц
даже и клеева тинктура съм му капвала

# 20
  • Мнения: 577
И аз съм капвала клеева тинктура, 10мл.физ.р-р+15,20капки тинктура се капят в носа но при нея трябва натрупване с времето. най бързо действат капките за очи.

# 21
  • Мнения: 26
ами ще пробваме

# 22
  • Мнения: 1 484
Да  MUSIMI   в  Ловеч  живеем.В  квартал  Младост .

# 23
  • Мнения: 26
ДОБЪР ДЕН НА ВСИЧКИ.МОЛЯ ,АКО НЯКОЙ ИМА МНЕНИЕ ЗА ОТПУШВАНЕ НА СЛЪЗЕН КАНАЛ ПРЕЗ НОСЛЕТО ДА ГО СПОДЕЛИ -НА НАС НИ ПРЕДСТОЙ МАЙ ТОВА.
ЗА ДОБЪР ОФТАЛМОЛОГ В ПЛОВДИВ- СЪЩО
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО МОМИЧЕТА

# 24
  • Мнения: 1 484
Как  през  нослето.Обяснили  ли  са  ти  цялата  процедура    как  става.

# 25
  • Мнения: 26
ами не точно обяснили,защото ни казаха,че ако не мине сега/нали трети път го сондирахме на лчвото оче февруари месец/-ще е през нослето/по-сложно е като операция/мушка се нещо като тънка тръба Cry,която я мушкат в този канал и така уж го отпушва или разширява
и през нослето ставали операциите по -сполучливи
и незнам-въобще не ни се иска вече да го дупчат
 ще изчакаме още малко

# 26
  • Мнения: 132
На моя син му превиха сондиране и то точно през нослето, аз мислех че само така се прави, не знам как по друг начин се сондира...
При нас беше преди една година, когато детето беше на около една годинка. Бяха запушени и двете каналчета. Правиха го в Токуда. Бяхме се психиасали тотално, но се оказа, че няма от какво да се страхуваме. Лекарката ми обясни подробно каква е процедурата - както и ти си писала, пъха се тръбичка през нослето и се отпушва, ако е запушен, или се разширава, ако е стеснен. При вас явно случая е такъв, щом не е станало от първия път. Тогава ще трябва да се направи процедурата с по-дебела тръбичка, за да се разшири канала.
Както казах аз много се бях уплашила и то най-вече от пълната упойка. Обаче всичко мина толкова бързо, за по-малко от половин час ми го върнаха вече буден и разплакан, но като ме видя и се успокои, даже се засмя Simple Smile
Горещо ти препоръчвам доктор Лиляна Димитрова от Токуда. Много съм доволна както от нея, така и от болницата като цяло.
Наистина няма от какво да се притесняваш по отношение на тази операция. операция си е наистина, с упойка и т.н., но е най-леката, минава бързо и без болка, а и няма после период за възстановяване или нещо такова.. Понеже на нас ни се наложи след това да правим операция и от херния, мога да ти кажа, че тази за слъзните канали ми се видя пред нея като една разходка...
Успех!!


# 27
  • Карлово
  • Мнения: 328
kiki06 а спомняш ли си на колко се отпуши канала?

# 28
  • Карлово
  • Мнения: 328
очна клиника "Св.Петка" прие ни д-р.Пламен Хубанов /който сега има своя клиника"Св.Николай Чудотворец".
къде са тези 2 клиники ... в кой град адрес знаеш ли или телефон?

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 328
Ние сме на 1 и 2 месеца и това все още се появява при студено време...не мога да си обесня защо се появява и изчезва и ще има ли случай когато ще изчезне напълно .Нашият случай го решихме с капки на Тобрекс, голям зор видяхме аз и детето но най-вече той.Вярно е че се зачервява оченцето от тези капки...ужасно е ......
Сега обаче ме притеснява това появяване и изчезване на това сълзене.В 7 месец изчезна при нас проблема.
Очният лекар който имаме тук каза че нослето и очите са свързани, отпуши ли се носа се подобряват очите.За това гледам да е отпушено нослето.
И още нещо..колкото и зле да прозвучи но ще го кажа сълзите прочиствали очите появят ли се е добре защото избутват това натрупване по каналите, когато малкият заплаче за нещо не бързам да го успокоявам за да се изчистят очичките.

Общи условия

Активация на акаунт