URSOFALK и кърмене

  • 7 250
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
често ли имаш кризи? или тежък холецистит (който изисква антибиотично лечение?) кое налага да се бърза с операцията? според мен ако картината не е много тежка, т.е. няма чести кризи, запушване на протока с пожълтяване и увреда на черния дроб няма смислъ да се бърза.
уросфалк може да разтваря само холестролови (предимно) конкременти и то само по време на приема.
ако се чувстваш добре - не бързай с операцията.

# 16
  • Мнения: 267
Ами за в момента не (не съм имала от 2 месеца),иначе имах всяка седмица.Според лекаря камъните са много малки като най-големия е 7мм.И когато се храня с жлъчния сок се отделят и конкрементите и има вероятност от запушване.Та ако (според нея може да стане всеки момент)това стане не мога да се оперирам лапаро.Иначе за сега освен тежест в дясно и киселини нямам болки.

# 17
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
при толкова малки камъни и лапароскопската не е съвсем сигурна. преди това е разумно да се направи папилотомия (ЕРХП)... онова, което ще направят и ако запуши протока.
не мисля, че бебето ще има проблем с урсото. кърмите ли се нощем? ако да - пий го през деня, вместо цялата доза вечер.
трябва ти диета, нали знаеш - никаква стимулация на жлъчката
успех от мен.

# 18
  • Мнения: 267
mishka_moja защо да не е сигурна?Какво искаш да кажеш?Би ли ми дала и малко повече инфо какво е това папилотомия?
благодаря

# 19
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
искам да кажа, че понякога малките камъчета попадат в големите жлъчни пътища и за това лапароскопската е с по-голям риск от конвенционалната. поради тази причина в доста страни се практикува провеждане на ретроградна ендоскопска холангиогрфия преди лапароскопска операция, с разрез на папилата, за да може ако се получи подобно попадане на камъчета в холедоха (жл. проток) те да излязат към червата, без да доведат до запушване. при конвенционалната холецистектомия обикновено преди края на операцията се проверяват жлъчните пътиша за попаднали камъчета...
в случай на запушване с пожълтяване се прави ендоскопско изследване и се опитва изваждането им, едва тогава се отива на операция.

това разбира се е само теория - в твоя случай трябва да се прецени - много ли са, има ли белези за възпаление на мехура и т.н. трябва да се преценят кризите, дали са "истински" т.е. с реално възпаление или не, дали има подвижни камъчета и така. ако искаш може да продължим в ЛС, защото изкривих темата

# 20
  • Мнения: 267
ок мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт