Ранна амниоцентеза?

  • 2 466
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ох, амниоцентезата ако не ти даде отговор, факт от космоса ли ще ти даде ooooh! ooooh! ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 354
И аз не съм наясно с амниоцентезата,но ти желая успех,дано всичко е ок Peace

# 17
  • Мнения: 489
щом го препоръчват специалистите в Германия, би трябвало да е надежден метод   bouquet

Много се дразня на такива твърдения! Щом са в Германия, значи били добри специалисти ooooh! И тук има некомпетентни и груби лекари, не само в БГ! И това го твърдя от собствен опит, за съжаление. Имам един аборт, няма да разказвам как се случи, само ще кажа, че думите на лекарката бяха "Радвай се, че поне можеш да забременяваш!"  #2gunfire Спрете се вече с това, че щом е в чужбина, значи е добро! Stop

mnbvcx , аз лично не съм правила, но съм се интересувала и информацията ми е, че тук стандартно се прави от 14 г.с. Моята гинеколожка ми каза когато правихме ФМ, че на друга нейна пациентка се наложило заради лоша ФМ и всичко минало добре! Стискам ти силно палци и при теб да е така! А тук има още инфо http://www.praenatale-diagnostik.de/invasiv_az_main.htm
Можеш да видиш и в този немски форум http://www.babyforum.de/ има подфорум за пренатална диагностика - http://www.babyforum.de/223-rund-um-diagnostik/
 Hug

# 18
  • Мнения: 2 374
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Предстои ми амниоцентеза в 14-та гестационна седмица и колкото повече наближава момента, толкова повече се ужасявам. Искам да попитам дали някой е правил такава, и дали сте наясно как точно процедира лекарят. Препоръчват ми да е ранна, казаха ми че рискът не бил по-голям, всичко зависело от количеството на амниотичната течност и от професионализма и опита на специалиста. Не съм в България, в Германия съм и тук такъв вид амниоцентеза била широко практикувана. Преди да се започне с процедурата, извършват ли обстоен преглед? Знам, че трябва да си задавам въпросите директно към докторите, и вече съм питала и разпитвала обширно, но нещо доверието ми към всякакви медицински лица съвсем се губи. А и все ми обяснявят да съм била спокойна и да съм мислела позитивно. Иска ми се просто да се убедя, че има някой, който да е преминал благополучно през такова нещо. А и някой и друг стиснат палец ще ми е от полза. Съжалявам, че отварям нова тема, но нищо не можах да намеря из темите за амнио преди 16-та седмица. Благодаря ви много!


А кое изобщо налага амниото? Аз, да ти кажа, не бих правила амнио нито в 14, нито в която и да е друга седмица, но това все пак си е лично мнение...
Да,но ти вероятно би родила генетично увредено дете за това  не би направила,това е възможно най-доброто,което може да направи.Едва ли на жената и е особено приятно,щом го прави вероятно си има сериозни причини за това.

Не ме яж, ако обичаш. Затова първо попитах каква е причината за амниото. И след това изказах мнението си. И на твоите обвинение да отговоря - не, едва ли бих родила генетично увредено дете, но не смятам, че амниото ще даде отговор дали това е така или не.
Абе жена какво ти става?Кой те яде?Изказвам мнение,я се поуспокой.
Има ли значение каква  е причината?Щом е препоръчана значи има защо,не е профилактично за всеки случай.И,ако амниото не даде отговор няма кое просто,май не си много наясно ми се струва за да се изказваш неподготвена.
Изобщо не те обвянявам,въобще всъщност не ме касае ти си противоречиш хем не би направила амниоцентеза хем пък не би родила такова дете е как стават нещата?

# 19
  • Мнения: 150
Рися, доста се зачудих дали да ти отговарям. Ще ти кажа само, че не вярвам да има някой, който да прави амниоцентеза за удоволствие. Не ми се вярва и да има доктор, който да извърши подобна процедура само заради нечий каприз. Не мисля и че трябва да се оправдавам. Ще помоля да не се пише, кой би правил и кой не. Въпросът ми е съвсем различен.
Благодаря на всички за отговорите, Мисис Т. на теб специални благодарности.   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 607
Аз не съм правила такава процедура ,но когато лежах в болница по други причини имаше майчета който им правиха .И споделиха ,че самата процедура не е много болезнена .Пък и успокоението след като се получат добри резултати е голямо.
Така че mnbvcx  много  Hug Hug Hug от мен и дано  след време да ни се похвалиш с едно здраво и усмихнато бебче   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт