Дайте акъл

  • 2 260
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
По нататък, недай си боже, ако тръгнете да се развеждате, също има разлика.
В единия случай, при продажба,  ще е собственост на двама ви и ще трябва да я делите с флекса,
в другия ще си е само твоя.

А при дарение може да бъде оспорвано дарението от някои роднина например брат/сестра.
Може и баща и да реши да си вземе дареното.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
По нататък, недай си боже, ако тръгнете да се развеждате, също има разлика.
В единия случай, при продажба,  ще е собственост на двама ви и ще трябва да я делите с флекса,
в другия ще си е само твоя.

Да, да.. знам го това, но нямаме брак   Grinning (много е удобно  Sunglasses Sunglasses Sunglasses)
А при дарение може да бъде оспорвано дарението от някои роднина например брат/сестра.
Може и баща и да реши да си вземе дареното.

Поли, права си, но в случая става дума за неапетитна кола и братята ми съм 100% сигурна, че няма да оспорват нищо. Те не са и в БГ. Това не ме притеснява Simple Smile

Благодаря ви момичета, ще задвижим въпроса.

# 17
  • Мнения: 77
може ли да си сложим каквато си искаме цена, реалистична разбира се, не 5 лв.  Laughing

Mайка ми "продаде" на брат ми мотор за 10лв  Laughing
Задължително се сменя номера!

Утре ще попитам брат ми как стои въпроса със документацията, защото той се занимава точно с коли!

  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 164
И да не забравиш като станеш собственик на МПС, до 2мес. трябва да  я регистрираш в общината по местоживеене и да платиш   такса  2.5% от стойноста по договор Wink- глобата е до 200лв Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
И да не забравиш като станеш собственик на МПС, до 2мес. трябва да  я регистрираш в общината по местоживеене и да платиш   такса  2.5% от стойноста по договор Wink- глобата е до 200лв Confused

Е това е! Цакат те отвсякъде! Twisted Evil
За таз дъртичка колица ще дам пари като за нова  Mr. Green

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На мен още нотариусът ми връчи попълнена вносна бележка за въпросните 2,5%. И при регистрацията в общината си я представих.

# 21
  • Мнения: 4 585
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.

# 22
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.


 Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.

Тате, тате... и няма да ти я подари на тебе, пЪк!!! Crossing Arms Mr. Green

Де Ваня, е май таз такса се спестявала с дарението... Ако ида при нотариус дали ще ме открехне кое ми е по-изгодно? това се чудя, щото нямам познат такъв  Rolling Eyes

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Vache, ще те открехне, но вероятно срещу такса Laughing
 

# 25
  • София
  • Мнения: 114
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.

Тате, тате... и няма да ти я подари на тебе, пЪк!!! Crossing Arms Mr. Green

Де Ваня, е май таз такса се спестявала с дарението... Ако ида при нотариус дали ще ме открехне кое ми е по-изгодно? това се чудя, щото нямам познат такъв  Rolling Eyes

При прехвърляне на собствеността се дължат: 1) местен данък - за София е 2.5% от застрахователната стойност и 2) нотариална такса определена върху по-високото от двете - застр. стойност или цена. С местен данък не се облага имуществото при дарение между роднини по права линия - както при вас. В случая това е по-изгодният вариант за вас, няма да има цена в договора и нот. такса ще се събере върху застр. стойност. Ако е примерно 500 лв. стойността, таксата на нотариуса ще е 21 лв., а ако той ви изготви договора - двойно. В общината се декларира в 2-мес. срок от сделката, за да се обяви новият собственик и за да се начислява на теб годишният данък занапред.

Лека и безаварийна,  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря Нора и Честит Рожден ден на малката ти принцеса!!!  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 164
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.

Тате, тате... и няма да ти я подари на тебе, пЪк!!! Crossing Arms Mr. Green

Де Ваня, е май таз такса се спестявала с дарението... Ако ида при нотариус дали ще ме открехне кое ми е по-изгодно? това се чудя, щото нямам познат такъв  Rolling Eyes
Във форума е пълно с юристи, странно що се спотайват Sunglassesили не са били на този урок Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Не се занимавай с глупости, кажи на мама си да я подари на мене.

Тате, тате... и няма да ти я подари на тебе, пЪк!!! Crossing Arms Mr. Green

Де Ваня, е май таз такса се спестявала с дарението... Ако ида при нотариус дали ще ме открехне кое ми е по-изгодно? това се чудя, щото нямам познат такъв  Rolling Eyes
Във форума е пълно с юристи, странно що се спотайват Sunglassesили не са били на този урок Mr. Green

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Нищо де!!! Получих отговор от юрист! Благодаря му!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 180
Само да споделя нещо любопитно. Нашият Варненски кмет от октомври мин.г. е направил местния данък на база процент от минимални суми, в зависимост от марката на автомобила. Една колежка си има договор за покупко-продажба на стойност 400 лв., а се оказа, че е трябвало да внесе данък върху 2500 лв. и довнася когато отиде да си декларира колата.  Close
Безумие. Ако е знаела предварително, е щяла да я регистрира в родния си град, пък нека кара със сливенска регистрация.

Общи условия

Активация на акаунт