Кучето но съседа

  • 3 725
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Полицията може да ви помогне ако кучето лае преди 7:00часа м/у 14-16часа и след 22часа. или 21часа ...

Не е точно така при системен шум, какъвто е този.
Жалба при кварталния, натам той ще ви каже какво следва ...

# 16
  • Мнения: 1 341
Много неприятна ситуация. Не знам дали новият закон ще проработи, а с по-сериозен разговор дали няма да стане нещо?

Не по темата, но и аз също гледам куче, откакто се роди малката, то забрави как се лае. Embarassed Определено е въпрос на възпитание. А и като всяко живо същество си изисква внимание, грижи и любов, нестава да се захвърли в един апартамент и да не го поглеждат. Naughty

# 17
  • Мнения: 1 047
Полицията не може.
Варианта се нарича стрихнин-отрова за вълци.
Тихо, безболезнено и моменталически.
Има куче-има проблем. Няма куче-няма проблем.

# 18
  • Мнения: 487
Полицията не може.
Варианта се нарича стрихнин-отрова за вълци.
Тихо, безболезнено и моменталически.
Има куче-има проблем. Няма куче-няма проблем.

Да де ама не ти ли е жал за животното, то не е виновно, че има безхаберен стопанин.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 508
С новия закон за етажната собственост му скочи.Влиза в сила от 1 май.Ако гласувате, може да разкарате кучето.

а заварено положение няма ли?

Членът за кучетата отпадна от закона на второ четене. Това е хубаво да се знае от всички, които разчитат на него, за да си разчистят отношенията със съседите си кучкари. И е хубаво да се знае от кучкарите, за да не позволяват на кучемразците да им се качват на главата.

А по темата, кучето може да се научи да не лае - трудно е, но не е невъзможно. Обаче не можеш да му забраниш да ходи. Пък и какво трябва да е кучето, че да чуваш тропането му? Специално съм питала съседката под нас, дали чува 40-килограмовото ни куче, като ходи по плочките, и тя казва, че никога не го е чувала. Може би съседът ви трябва да изреже ноктите на кучето?

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
И аз имам куче, дребна порода е, никога на никого не е пречило. Нито лае, нито вдига какъвто и да било и шум, нито пък пречи на някого. Всичко е въпрос на възпитание, няма лоши животни, има стопани олигофрени. И в нашия вход има едни съседи, които гледат голямо куче и през деня го затваряха в банята. Горкото животно по цял виеше и лаеше, направо ме побъркваше. Говорихме с тях да не го затварят поне, те решиха да го пуснат вътре все пак и от тогава проблема се реши, кучето не се чува изобщо вече.
На мен пък ми скъсяват живота съседите чалгари, които дънят чалга денонощно. Жалбите за системен тормоз на дават никакъв резултат, от опит ви го казвам.

# 21
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Жалбите за системен тормоз на дават никакъв резултат, от опит ви го казвам.
Потвърждавам. Накрая  районния полицай ви познава още като му кажете добър ден в телефонната слушалка и започва да ви обещава, че ще дойде да направи проверка само и само да не му се оплаквате. Но дали ще има положителен резултат от посещението му никой не гарантира. Потърсете начин да се спорзумеете. Предложете му да намерите друг дом за кучето, примерно в някое село  - къща с двор.

# 22
  • Мнения: 1 047
...Да де ама не ти ли е жал за животното, то не е виновно, че има безхаберен стопанин.
Жал ме е, как да не ме е?
Жал ме е и за всички домашни любимци затворени по цял ден в малките апартаменти, чакащи с нетърпение да се прибере стопанина им и да благоволи да ги изведе.
Ти какво предлагаш?

...кучето може да се научи да не лае...
Ако е младо да, но ако не е?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
...кучето може да се научи да не лае...
Ако е младо да, но ако не е?

Моето куче беше на 3 години, когато го прибрахме от улицата (било е изхвърлено от съседи, когато стопанката му е починала, но поначало си е баш улично куче с всичките лоши навици). Не беше трудно да го отуча от лаенето, но при мен предимството е, че съм постоянно с него и имам постоянен контрол над поведението му.

# 24
С новия закон за етажната собственост му скочи.Влиза в сила от 1 май.Ако гласувате, може да разкарате кучето.

а заварено положение няма ли?

Членът за кучетата отпадна от закона на второ четене. Това е хубаво да се знае от всички, които разчитат на него, за да си разчистят отношенията със съседите си кучкари. И е хубаво да се знае от кучкарите, за да не позволяват на кучемразците да им се качват на главата.

А по темата, кучето може да се научи да не лае - трудно е, но не е невъзможно. Обаче не можеш да му забраниш да ходи. Пък и какво трябва да е кучето, че да чуваш тропането му? Специално съм питала съседката под нас, дали чува 40-килограмовото ни куче, като ходи по плочките, и тя казва, че никога не го е чувала. Може би съседът ви трябва да изреже ноктите на кучето?

Ами аз незнам да съм казала,че кучето ми пречи като ходи.Не,че не съм го чувала.Чуват се ноктите му по пода.Но това не е шум,който ще ни буди все пак.Да си ходи ,това не е проблем.Работата е там ,че яко дрънчи някакви предмети по земята.Винаги е сякаш търкаля бирени бутилки по плочки.Такъв е звука,за да мога да ви го обясня.Когато мъжът ми ходи да се разправят,каза че горе нямало килими,нищо....гол,коридор и май в стаятя така.Мога само да предполагам защо.И явно кучето си търкаля купите и каквото има по голата земя.Ами как да ви кажа....такъв шум е просто побъркващ.Моя му казал да вземе да постели нещо..ама какво е постлал комшията незнам,сигурно вестници. ThinkingСъжелявам,че членът за кучетата е отпаднал,не съм кучемразка и не искам да се качвам на ничия глава...ама ако може и на мойта да не се качват.Както и да е..извинявайте,ако ви досадих с моите комшийски тревоги.Благодаря ви за предложенията.Съжелявам,че човек няма къде да се обърне и да се реши проблема цивилизовано.Явно пак ще се говори...вече незнам за кой път, със съседа,или ще пробвам с полицията,ама за там още повече се отчаях.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
Обади се на отдел Екология в общината, при нас те правят проверки по сигнали, и ако трябва, съставят актове. Ако човекът е регистрирал кучето, той е подписал декларация, че ще спазва хигиена, спокойствие на съседите и т.п. неща, покрити от различни закони и разпоредби. А ако кучето не е регистрирано, ще му бъде съставен акт и за това, освен за шума, който вдига.

А относно тропането с купичките, човекът явно не си храни навреме кучето, и то му напомня по този начин. Това също е основание за сигнал. А на него му предложете да замени металните купички с пластмасови.

# 26
Обади се на отдел Екология в общината, при нас те правят проверки по сигнали, и ако трябва, съставят актове. Ако човекът е регистрирал кучето, той е подписал декларация, че ще спазва хигиена, спокойствие на съседите и т.п. неща, покрити от различни закони и разпоредби. А ако кучето не е регистрирано, ще му бъде съставен акт и за това, освен за шума, който вдига.

А относно тропането с купичките, човекът явно не си храни навреме кучето, и то му напомня по този начин. Това също е основание за сигнал. А на него му предложете да замени металните купички с пластмасови.

Мерси за съвета!Незнаех за отдела по Екология.Ще се възползвам!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 508
Успех Simple Smile

Ако обаждането не помогне, отидете лично и подайте писмена жалба с входящ номер, така няма начин да я оставят без да предприемат нищо.

# 28
  • Мнения: 4 461
Полицията не може.
Варианта се нарича стрихнин-отрова за вълци.
Тихо, безболезнено и моменталически.
Има куче-има проблем. Няма куче-няма проблем.
Нищо от това не е вярно. Не е тихо, не е моменталически и не е безболезнено. И съм го виждала с очите си, агония два часа докато не го закарахме при ветиринар да го приспи. Добре че не те познавам, отврат....2gunfire: #Cussing out

# 29
  • Мнения: 1 817
Полицията не може.
Варианта се нарича стрихнин-отрова за вълци.
Тихо, безболезнено и моменталически.
Има куче-има проблем. Няма куче-няма проблем.

 Sad Sick Shocked Това не е сериозно???
Отвратително е дори да си го помислиш.

Общи условия

Активация на акаунт