бременност и рентген

  • 16 941
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря ви за отзивчивостта и подкрепата!!! Бях при Д-р Кременски на консултация.Наистина много отзивчив и внимателен човек!Той наистина  ме успокои! Оттук нататък ще се Praynig всичко да е ОК. Макар че винаги ще съм под известно напрежение Blush

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Mиличка ,всичко ще е наред ще видиш  Hug Praynig

# 17
  • Русе
  • Мнения: 114
Здравей, за да се успокоиш е редно с данните от апарата на който са те снимали да се консултираш в http://www.ncrrp.org/. Там ще изчислят дозата, която си поела и евентуалния риск.
За твое успокоение в рентгена работят много жени, който се облъчват докато разберат ,че са бременни.
Здраво и щастливо бебе желая!

# 18
  • Мнения: 2 641
струва ми се абсурдно да правиш аборт заради 2 ренгенови снимки  Shocked и то на крака . и 5 да са едва ли ще окажат някакво влияние.
с мои познати сме излизали в чужбина с самолет като сме били бременни в 1-2, 5 месец, а доколкото прочетох там радиациата е повече. а пък хората какси пътуват с самолети и изобщо не им пука. от инцидентно облъчване едва ли ще има вреда  Peace

# 19
  • Мнения: 9
  bouquet Благодаря!!!

# 20
  • Мнения: 1 699
didddeto как си?Какво става, поуспокои ли се вече  Hug

# 21
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Можеш да си направиш фетална морфология и/или амниоцентеза, за да си сигурна, че бебето няма малформации.
Дано всичко да е наред.

# 22
  • Мнения: 9
Здравейте,въпреки че имам едно наум вече съм по-спокойна,ще си направя нужните изследвания,за да съм сигурна колкото да съм спокойна.  bouquet

# 23
  • Мнения: 31
Здравей, за да се успокоиш е редно с данните от апарата на който са те снимали да се консултираш в http://www.ncrrp.org/. Там ще изчислят дозата, която си поела и евентуалния риск.
За твое успокоение в рентгена работят много жени, който се облъчват докато разберат ,че са бременни.
Здраво и щастливо бебе желая!

Точно това ще те посъветвам и аз , в Секция Радиационна защита при медицинско облъчване ще откриеш координатите на лабораторията, някъде по форумите четох, че са били много отзивчиви .
Аз също си мислех какво ли не, когато си направих рентгенова снимка на зъб преди да разбера, че съм бременна, но слава Богу - детенцето ми е здравичко. Моя близка се снима цялата заедно с момиченцето си на рентген (трябваше да държи малката, за да й направят снимка на дробовете) и малко след това разбра , че по време на снимката вече е била бременна Детенцето се роди живо и здраво- прекрасно малко момиченце.
Дано съм ти била полезна  Peace

# 24
  • Мнения: 3 242
Преди няколко години имах проблеми с кръстта и ми правиха няколко рентгенови снимки на кръстта , оказа се че през това време съм била бременна и за съжаление бремеността ми завърши с мисед.
Не знам дали рентгена е бил причината , но си спомням че бяха ми казали след рентген да изчакам няколко месеца преди да реша да забременявам !

# 25
  • Мнения: 817
Когато бях бременна с дъщеря ми катастрофирамхе, била съм във втория месец. Взе ме линейка и тн. Правили ми рентген на главата, без никой да ме попита дали съм бременна и тн, нямали са възможност. Детето ми в момента е на 6 години, и да ми е жива и здрава е прекрасна млада госпожица Hug
Сега бях бременна, толкова много се пазих, не съм правила рентгени, не съм пушила, не съм пила, ни-що, но го загубихме в 17-та седмица /мисед/. Та мисълта ми е, че когато му е писано на едно човече да се роди - то ще се роди и всичко ще е наред!

Моят съвет е горе главата, всичко ще е наред и никакви мисли за аборт!

# 26
  • Мнения: 3 242
Главата е далеч от плода и с съответните предпазни мерки няма проблем .На мен ми правиха снимките на кръстта и то в първите няколко седмици от бремеността.

Общи условия

Активация на акаунт