Внимание глутен

  • 2 482
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
В допълнение мога да кажа, че не винаги и  преводът на бг е коректен. Затова наистина когато се купува готов продукт трябва много да се внимава като се следи съдържанието, особено на някои марки пюрета...

# 16
  • Мнения: 15 379
Защо да е несериозно точно това е истината.След като са био продукти и са съобразени с изискванията и възрастта на децата,защо предлагат такъв продукт.
Милупа (най-добрите каши според мен!) предлагат шоколадова каша от 6-ти месец и Страчиатела от 8-ми. И двете имат съдържание на какао, Нестле Алете (също перфектен избор!) предлагат 2 вида каши с наличие на какао от 6-ти и от 8-ми месец.
Нали ти е ясно, че количеството на какаото вътре е съвсем символично.

# 17
  • Мнения: 79
Не мога да разбера защо реагирате толкова остро.Все пак тук изказваме мнения.Аз също давам на дъщеря си Хип и Милупа номного категорично отричате едни марки и хвалите други.Все пак всеки сам избира и не мисля,че е редно да се пише,че определени пюрета са едва ли не боклуци.На моменти критикувате ранното захранване и даването на опредени продукти по-рано а сега подскачате заради написаното.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 626
Абсолютно същия проблем имахме с едно пюре на Ганчев, което се прави когато, както и с каквото им падне. Етикета отпред един и същ. Нормално е първият път да изчетеш подробно, но после виждаш същата картинка отпред и купуваш. А то веднъж с глутен, веднъж без, зависи от партидата.

Писах писмо, дори не благоволиха да ми отговорят.

Ето я моята тема от архива

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308912.0

# 19
  • Мнения: 9 973
най-евтиното винаги е било най-скапаното.Въпреки,че си отгледах детето с Ганчев,но след като не можах да готвя,преглътнах някои неща и така

# 20
  • Мнения: 284
Некоректно написаните етикети за съдържанието на детските храни е меко казано опасно за самите деца.Малката ми дъщеря беше с алергия към глутен.Приготвях всичката храна в къщи.В пюретата на "Ганчев" пише,че не съдържат глутен,но пък съдържат и нишесте.А това нишесте дали е царевично,съответно без глутен или пшенично-не се знае.И да-  в овесените ядки се съдържа глутен.Такъв няма в ориза и царевицата.

# 21
  • Мнения: 3 453
  Незнам защо е необходимо да се плюе толкова по която и да е марка пюрета..Въпрос на вкус и възможности е всичко.Моето дете ненавижда ХИП пюрета например и обожава Ганчев.

  По темата, не се изненадвам дори от такива неща.Съвсем нормално за нашата страна ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 713
Най-тъпото е че пюретата съдържат неща, които не са обозначени на етикета!!! #2gunfire #2gunfire
Иначе - всеки да дава каквото пюре иска на детето! Peace

# 23
  • Мнения: 146
 #2gunfire #Cussing outТова с кашата на Ганчев нишесте и ванилия се случи и на мен,но тя вече беше захранена с глутена.Взимала съм няколко пъти и винаги съм гледала дали е с или без глутен но в един момент и аз останах така изненадана.

# 24
  • Мнения: 17
Здравейте отново,

Видях горе гневни коментари от майки. Темата е написана с цел споделяне, информационен характер. Лично ние нямаме фаворит за марка мюрете и даваме от всички за да може менюто на малкия да е разнообразно. Освен това аз не мисля че пюретата на Ганчев са евтини напротив скъпи са, за пример прилагам следното уравнение:

Ако към Цената на пюрето на ганчев добавим Транспортни разходи от чужбина (които са вкл. в цената на пюретата от чужбима) и също така добавим към цената и разходите за  БИО продукти (за пюрета които изпозват био продукти) се получава че цената на пюре от чужбина продавано в бг (ХИП, ГЕРБЕР, СЪНВАЛ) е по малка или равна на полуичилата се сума.

# 25
  • Мнения: 53
Съгласна съм с Inka, че глутенът не е толкова страшен след 6 месец. Детенцето или ще има алергия, или не. Но Naughty друг е въпроса, че всяка майка има право на избор точно каво да дава на детето си. Не всичко можем да си приготвяме вкъщи, и общо взето рискуваме с готови продукти и за съжаление производителите правят всичко възможно да увеличат продажбите си (вкл. некоректно изписване на саставките)  Close

Общи условия

Активация на акаунт