СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 45 563
  • 1 417
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 280
Кой е този квартал, съвсем добронамерено питам? Защото тук четох преди време, че в Младост, Люлин и т.н. нямало самостоятелни градини, но това не отговаря на действителността.

Ели, в Младост, няма самостоятелни ясли, но ЦДГ има... Peace

# 76
  • Мнения: 3 205
Даде се допълнителна точка за ясленичетата, логиката беше да важи само за ЦДГ, т.е. да се гарантира до някаква степен продължаването на децата и неизпадането им от системата. Някак тази точка обаче важи и за ОДЗ-тата, но и това не ви е достатъчто. Не е ли нахално?!?
Разбирам, че всеки гледа себе си и удобството на семейството си, но когато ставаше въпрос за брат/сестра в една градина ни качихте на позорния стълб...
Радвайте се, че имате и тази точка!
Кои сме "ние"?
Чия логика е била да важи само за ЦДГ? Още когато се обсъждаше даването на такава точка, написах че в квартала, в който живея  има една ясла и ОДЗ-та. Предполагам, че има и други такива квартали. Т.е. пак нищо не се гарантира на никого.
Била съм против две деца и породени деца да получават допълнителна точка, заради недостигащите места и дискриминацията на децата, които нямат братя и сестри, но никога не съм била против брат и сестра в същата градина да е предимство.
Не го приемай като лична нападка. Всеки има право на позиция.
Кой е този квартал, съвсем добронамерено питам? Защото тук четох преди време, че в Младост, Люлин и т.н. нямало самостоятелни градини, но това не отговаря на действителността.

В община Студентска няма ЦДГ-та. Това са Дървеница (1 ОДЗ), Мусагеница (2 ОДЗ-та) и Студ. град (ако не греша - 2 ОДЗ-та и две самостоятелни ясли).

# 77
  • София
  • Мнения: 1 541

               И "което не се купува с пари се купува с много пари " идете и го кажете на този дето ги е взел!При това не си губете времето да го търсите в ДЗ.Ще загубите на 100 %.
Многократно ти писах ( дори и на лични ) , че Ти се опитваш тук да пишеш от името на всички ДЗ -  Naughty а ние сме "всеки с проблема си "не съм съгласна с теб и пак ти казвам не съди хората по себе си - толкоз съм се разочаровала от корупцията , че нямам думи и сега и тук ще ти повторя X000 лв. струва мястото в ДГ ( и не ме принуждавай да бъда доносничка- не е в стила ми ) ТОВА Е РЕАЛНОСТТА В БЪЛГАРИЯ ! Не желая да споря . Пусни довечера новините и гледай к'во става  и после имай доверие ... нищо лично кум теб , напротив , но Ела В РЕАЛНОСТТА  . Нищо лично и към колегите ти - не желая да ти напомням , че някои от тях дори си го признаха в ефир преди време под прикритата дума - инвестиция ( слава Бого не само на мен ми е направило впечатление - скоро пак някои писа и напомни)
Към персонала на ПС - Благодаря Ви , че гледате децата ни , но има и други хуманни професии , които заслужават предимство !!!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 78
  • Мнения: 2 280
Въпрос към kg.sofia.bg: И тук ви задавам въпроса: Какво означава многодетно семейство с 3 и повече деца в едно домакинство? Ние имаме три деца, от един брак и живеем в едно домакинство, на най-голямото дете е на 19 г. и е редовен студент - е той дете ли ни е или не и колко деца имаме според гореупоменатия критерий. ?!
Вярвам, че поне тук ще получа отговор!

И аз съм в твоята ситуация и се надявам децата ми да са ми деца...Точно за това мисля,че правилната формулировка на този критерий е "дете на многодетен родител"... Тук няма никакви спорове какво е точно..Осиновените деца също са деца на родителя, който ги е осиновил...и..изобщо...нещата биха били много по-прозрачни..

# 79
  • София
  • Мнения: 316
Въпрос към kg.sofia.bg: И тук ви задавам въпроса: Какво означава многодетно семейство с 3 и повече деца в едно домакинство? Ние имаме три деца, от един брак и живеем в едно домакинство, на най-голямото дете е на 19 г. и е редовен студент - е той дете ли ни е или не и колко деца имаме според гореупоменатия критерий. ?!
Вярвам, че поне тук ще получа отговор!

И аз съм в твоята ситуация и се надявам децата ми да са ми деца...Точно за това мисля,че правилната формулировка на този критерий е "дете на многодетен родител"... Тук няма никакви спорове какво е точно..Осиновените деца също са деца на родителя, който ги е осиновил...и..изобщо...нещата биха били много по-прозрачни..


съглана съм с вас въпреки че не съм в точно такова положение, и все пак не ми е ясна логиката на този критерий... дали се разглежда от гледна точка на финансови разходи по тези деца или какво, и ако е така разведен родител който плаща издръжка и все пак не му е безразлично какво става с децата му въпреки че не живеят с него и не се ограничава само с плащането на издръжка те не са ли му деца... newsm78 Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 132
Щурчо, предполагам, че става дума за деца от различни бракове, които живеят в едно домакинство, така по отделно родителите може да не са многодетни, да не са осинвили дтетобдецата на другиа партньор, но да отглеждат у дома си повече от 2 деца. Ако е така, добре, но може и да не е. Все пак питам къде оставаме ние с големите деца.

# 81
  • Мнения: 2 280


съглана съм с вас въпреки че не съм в точно такова положение, и все пак не ми е ясна логиката на този критерий... дали се разглежда от гледна точка на финансови разходи по тези деца или какво, и ако е така разведен родител който плаща издръжка и все пак не му е безразлично какво става с децата му въпреки че не живеят с него и не се ограничава само с плащането на издръжка те не са ли му деца... newsm78 Rolling Eyes
Класическия случай е ясен- семейство с 3 и повече деца..Тук няма неясноти..(освен това дали децата на 19г са деца на родителите си..- което вярвам,че би трябвало да е очевидно..)
....
Именно..ако е разведен родителя , той е пак многодетен, ако има повече от две деца..
Но в случая се кандидатсва с дете на 3г...Това означава, че детето е с родителя, който кандидатства..(евентуално по-големите братя и сестри - или някой от тях, може да не са при "семейството" за което се броят майката и детето, което кандидатства..), но...тия деца..от където и да ги погледнеш пак са ощетени...Най-малкото поради това, че не контактуват с братята и сестрите си пълноценно..
Пък...ако семейството се състои от двама немногодетни родителя , и...общия брой на децата е над 2... - тогава детето пак е ощетено, ако не е с родния си баща...
Ако пък семейството се състои от двама немногодетни родителя, и общия брой на децата (включвайки общо дете) е над 2...- то..това дете с нищо не е ощетено - има в бонус още чифт братя и /или сестри.., но тук опираме до чисто финансовия въпрос...(който може да не е проблем за семейството)..
...
Доста сложен е въпроса според мен..
При всички случаи, хубавото е, че тия деца няма да са много..

# 82
  • Мнения: 2 280
Щурчо, предполагам, че става дума за деца от различни бракове, които живеят в едно домакинство, така по отделно родителите може да не са многодетни, да не са осинвили дтетобдецата на другиа партньор, но да отглеждат у дома си повече от 2 деца. Ако е така, добре, но може и да не е. Все пак питам къде оставаме ние с големите деца.
То...по тази логика...дай да се съберат по двойки самотните майки и самотните таковци (няма значение възрастта на децата на татковците..) и..да се пишат "съжителствуващи" за целта на този регламент..Така шанса на детето на самотна майка става доста висок..  Peace ..Пък..самотния татко няма никаъв ангажимент, освен временно да се регистрират на общ настоящ адрес...  Grinning

# 83
  • Мнения: 172
Привет Ели,
защо да ни е рано НИЕ кандидатстваме за детска градина?

# 84
  • Мнения: 3 886
тая МОЛИ СААРА КОЛ е с предимство в 8 градини и във всичките е на 1 во място как става това

# 85
  • Мнения: 4 393
тая МОЛИ СААРА КОЛ е с предимство в 8 градини и във всичките е на 1 во място как става това

 Joy
Моля Г-н Джонев да отговори за това дете, че всички сме в чуденка и излишно се изнервяме, не стига, че няма места ами някои деца не се записват а са приети  Crossing Arms

# 86
  • Мнения: 3 886
тая МОЛИ СААРА КОЛ е с предимство в 8 градини и във всичките е на 1 во място как става това

 Joy
Моля Г-н Джонев да отговори за това дете, че всички сме в чуденка и излишно се изнервяме, не стига, че няма места ами някои деца не се записват а са приети  Crossing Arms
сигурна съм че има и още градини отговор съм сигурна че няма да е много успокояващ по скоро ще си измият ръцете

# 87
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Може ли някой да ми обясни как при обявени в системата 20 места за ясла 2- 2006,
всъщност 55 се прехвърлят в 1ва група тази година... Така пише на сайта на градината...  Даже на 2 градини...
Напълно възможно е част от тях да са били приети преди въвеждането на системата.

Не, не е възможно..
За градината в която аз лично проверих, преди системата е имало 20 деца..С въвеждането на системата ПРЕЗ СИСТЕМАТА са влезли още 20 деца..САМО.
И..след това..извън системата са влезли още 30 деца..
И това в двете яслени групи...
Изобщо не ми звучи ... редно.. newsm78
Казах "част от тях", не всички.  Peace В яслените групи приемат деца, навършили 10 месеца. А и предната учебна година за тях приема там беше текущ.

# 88
  • Мнения: 4 465
Привет Ели,
защо да ни е рано НИЕ кандидатстваме за детска градина?

Предполагам че кандидатствате, но не в ПГУ. Ти ми цитираш текст за ПГУ. Там е по-особено защото е задължително, но си мисля че ви е рано още. Предполагам че кандидатствате за първа група.

# 89
  • Мнения: 172
Ели,
исках да ти пиша на лични,но ми излиза,че не може да получиш съобщението.

Общи условия

Активация на акаунт