"конфликтна " ситуация в ДГ

  • 6 974
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 526
Кажете моля, що за играчка е това гормит?
У наше село няма или е с друго име  Thinking...

# 46
  • София
  • Мнения: 44 245
ми едни същества....вчера ги гледах в един магазин....
http://www.gormiti.co.uk/gormiti/index.php

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 7 673
Винаги, когато децата ми са се появявали с чужда играчка вкъщи, съм ги карала да я върнат незабавно на притежателя й. Ако той /притежателят/ много държи да им я подари, или да си разменят нещо, то първо чакам потвърждение от родителя му. Казвам: "Нека първо Иванчо пита майка си дали може, и после си сменяйте. Аз ти разрешавам, но не знам дали родителите на твоя приятел също разрешават".
Много добра позиция.  smile3501 Аз също се придържам към нея принципно.
Единствено, че в случая тези неща се носят в ДГ именно с цел замяна и всички предварително са наясно с това. (както ние едно време си сменяхме примерно салфетки, значки, кибрити, монети и пр.)
Кажете моля, що за играчка е това гормит?
У наше село няма или е с друго име  Thinking...
Предполагам, че ни ги намираш с търсачка, защото те се наричат GormitI. (т.е. ГормитИ е единственото число, а ние тук малко побългарено ги наричаме един Гормит, два ГормитА, а всъщност трябва да е един ГормитИ).
Ама как го обясних само  ooooh!, дано си ме разбрала.  Joy

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 20:30 от *Ирина*

# 49
  • Мнения: 1 959
Не разбирам това отстояване-размяната приключила, пито-платено и прочие..
Прощавайте, но няма нищо по нормално от това човек/дете да си промени мнението.
Та нали и самите ние купуваме нещо от магазина, решаваме, че не ни хареса и го връщаме.
И си искаме парите обратно..

А я се поставете на мястото на другата майка.
Ами ако тя учи детето си точно както Ели и е забранила всякакви размени.
И настоява на обратната размяна с възпитателна цел по отношение на нейното дете?!
И че изобщо не я интересува колко грозен и дебел е Громита на нейното момче..

# 50
  • София
  • Мнения: 7 673
Не, детето няма "забрана за всякакви размени".

...
И че изобщо не я интересува колко грозен и дебел е Громита на нейното момче..
Те всичките са дебели и ужасно грозни.  Joy

# 51
  • Мнения: 1 959
Ахъм..значи чиста дребнавост..

Пребойдисай му един с лак за нокти-ще има уникален 46 Громити  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 7 673
Ахъм..значи чиста дребнавост..
Пребойдисай му един с лак за нокти-ще има уникален 46 Громити  Peace
Хахаха. Чудесна идея.  Joy
Ще кажем, че е царят на всичките и ще го разменяме за 5.  Peace Mr. Green

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 23:55 от *Ирина*

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ахъм..значи чиста дребнавост..
Пребойдисай му един с лак за нокти-ще има уникален 46 Громити  Peace
Хахаха. Чудесна идея.  Joy
Ще кажем, че е царят на всичките и ще го разменяме за 5.  Peace Mr. Green
Joy  А и бизнес може да развиете.  hahaha
Ама наистина са много грозни. Как ги харесват децата, че чак премират за тях.

# 54
  • Мнения: 308
Не разбирам това отстояване-размяната приключила, пито-платено и прочие..
Прощавайте, но няма нищо по нормално от това човек/дете да си промени мнението.
Та нали и самите ние купуваме нещо от магазина, решаваме, че не ни хареса и го връщаме.
И си искаме парите обратно..

   Аз с това въобще не съм съгласна. Не ми се ще да уча дъщеря си, че всичко се върти около нея и че след като си е променила мнението може да си взима вече дадени подаръци или разменени играчки. Точно по тази причина не знам дали ще върна играчката, още повече ако моето дете я иска много и е размяна, а не я е взела просто така.

   В това отношение съм съгласна с Лилия.Н. В крайна сметка за нас това може да не е драма, но за 5 годишните деца е точно такава. Ако другото дете/майка се тръшкат много, тогава ще върна играчката и ще се опитам да обясня на детето си, защо съм го направила. Все пак на 5-6 години мисля, че могат да схванат. Но преди това ще се застъпя за детето си, поради простата причина, че в случая ще е право.

   В другия случай, ако детето ми си иска играчка, която само е разменило, ще му забраня да си я търси. Разбира се ще се оптам да обясня, защо не трябва да го прави.

# 55
  • Мнения: 3 092
Изводът е майките да не се наместват за подобни неща и да оставят децата си да си разменят каквото искат, стига да е тяхна играчка.
Ако си е разменил нещо доста ценно от своите си неща да си понесе последиците от това.
точно така е .
А другата майка , която не е била съгласна на размяната защо ли така е постъпила ....това си е между децата , поне така го разбирам аз .
Не я осъждам и критикувам ,просто ми е интересна нейната гледна точка . Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 7 673
Сега да ви кажа как историята завърши с хепи енд.
Значи на моето дете се падна отново Гормита, който беше дал на другото дете. А на другото дете се е паднал отново неговият.
Сега и двамата са щастливи, пък и малко поука извлякоха от ситуацията.  Party

# 57
  • Мнения: 222
Гормитите се носят в ДГ за да се разменят и това е нещо нормално.Но за да няма тези сръдни които са се получили просто майките на децата трябва да им обяснят че се разменят само повтарящи се гормити.Така никога няма да има проблем на принципа"дай си ми куклата-на ти си парцалките"Или изобщо управата на градината трябва да забрани на всички да се носят тези играчки там и без това не им е мястото в ДГ. Peace

# 58
  • Мнения: 308
Сега да ви кажа как историята завърши с хепи енд.
Значи на моето дете се падна отново Гормита, който беше дал на другото дете. А на другото дете се е паднал отново неговият.
Сега и двамата са щастливи, пък и малко поука извлякоха от ситуацията.  Party

   Е, то като в приказка бе. Радвам се за добрия край.

# 59
  • Мнения: 2 047
  Много хубав край... Между другото преди тази тема никога не съм знаела какви са тези гормити, сега почнах да ги забелязвам, видях в един магазин бяха отворили десетина пакета и така ги продаваха.

Общи условия

Активация на акаунт