когато започва да рита бебето

  • 14 548
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 163
Започнах да ги усещам към средата на 4м.

# 16
  • Мнения: 2 110
Зависи от плацентата,поредността на бременността,твоята чувствителност,активността на бебока.При мен се усети някъде към края на 4 месец в първата бременност и началото на 4-ти, с втората.

# 17
  • Мнения: 150
Ами мисля си, че в началото се усещат само най-силните движения, тоест не е задължително да е всеки ден.

# 18
  • Мнения: 4 433
В края на третия някъде усетих.

# 19
  • Мнения: 33
бебо го усетих към края на 4-тия, началото на 5-тия месец.

# 20
  • Мнения: 3 294
Усетих мъника да мърда в 16 г.с. след това не го усещах всеки ден , но после стана доста активен  Mr. Green и си навакса  Crazy

# 21
  • Мнения: 1 354
За първи път я усетих в 15 г.с.,но по точно като къркорене на червата или леко гъделичкане,а за първите ритничета някъде към 20 г.с. Peace

# 22
  • Мнения: 309
За първи път я усетих в 15 г.с.,но по точно като къркорене на червата или леко гъделичкане,а за първите ритничета някъде към 20 г.с. Peace
И при мен беше така!Понеже ми е първа бременност и т.к. всички ми казваха, че за първа бременност е много рано да го усещам/трябвало към 20г.с./ и все се съмнявах дали го усещам наистина!Така полека - лека бебчо "заякна" така да се каже и започнах по- ясно да си усещам принцеската, в началото наистина не всеки ден, но много недоволстваше когато бях по- свита, например докато работех зад компютъра, сега вече в 9-ти месец направо ще ме изкорми, даже имам чувството, че изобщо не спи през деня, вече не рита толкова, защото няма място, но непрекъснато се протяга, дупи, намества си се нещо, то и на нея й е омръзнало! Heart Eyes Laughing

# 23
  • Мнения: 1 796
Аз започнах да усещам бебето към края на 3-ти месец но не риташе а само ''потропваше'' отвътре.От няколко дена взе да рита,особено вечер към 21 часа,снощи му хванах цаката-като потропам с пръсти по корема и направо откача,така си тропахме до късно.Иначе е малко дискомфортно ама много ми е хубаво.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз я усетих около 16 гс (по скоро мъжа ми я усети първи) и от тогава насетне я усещах всеки божи ден до края  Heart Eyes

# 25
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Усетих го в 4-я месец и после постоянно си го усещах. А някъде към 6-я месец постоянно ме риташе, да не говорим за 8 и 9 месец- тогава направо ме биеше и то на всеки 20 мин,а вечерта като почнеше към 10ч и така около час и половина-брат ми много ми се смееше на корема Laughing
Peace При мен беше точно на Коледа (14 г.с.)

# 26
  • Мнения: 249
Първият път доста късно установих, че това е бебето, някъде около 20 г.с.
Вторият път вече знаех какво е усещането и някъде към 14 г.с. вече го усещах. В началото е нормално да не се усеща всеки ден, защото е малко. С нарастване на бебето и ритниците зачестяват и стават редовни.

# 27
  • малко градче
  • Мнения: 188
Първият път ,усетих промърдването в началото на четвъртия месец и с напредването на бременността шутовете ставаха почти постоянни. Дъщеря ми ме риташе дори в момента ,когато се качвах на магарето да раждам(  с нея не изпитах грам родилни болки).
 
  Вторият път усетих мърдането в края на втория месец. Облещих ей такива  #Crazyочи, като го усетих.  Мислех си , че първото ми дете риташе много-  да, ама не. Второто ( нали е мъж) раздаваше шутове доста по- силни и чести, отколкото през първата ми бременност. Накрая като вървях имах чувството, че нарочно се изпъва и натиска надолу главата( аз и двамата си ги носех ниско).   
      И досега малкият е огън и жупел, а е още мъничък. Ще ми белеят косите с него, ама да са живи и здрави децата и ние покрай тях, ще се справяме.
 

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Първата ми бременност - към 21 г.с.
Сега - към 17 г.с. го усетих.

# 29
  • Мнения: 219
Разбрах със сигурност че това е ритниче в 20 седмица, след това всеки ден я усещах  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт