СЕКЦИО

  • 3 109
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Моят доктор каза поне година от първото раждане да мине, преди да започнем опити за второ, ако имаме такива намерения.
но все пак всичко е индивидуално. Най - добре е да се консултираш с лекар, който след преглед ще ти каже кое е най - доброто за теб, в твоя случай.

# 16
  • Мнения: 4 784
След като родих, гинекологът ми ме посъветва, ако искам следващо дете, да изчакам поне 2 години.

# 17
  • София
  • Мнения: 614
Мен лекарите ме предупредиха че трябва да са минали 3 години и тогава може пак като задължително пак секцио

Ееее, чак пък 3 години! Според мен такова презастраховане е прекалено  Peace

Леля ми навремето е родила със секцио 2 момчета с разлика от 2 години, говоря за началото на 70-те, когато операциите не са били така щадящи и коремът се е режел отгоре до долу! Shocked И не е имала усложнения.

Има много подобни случаи, но разбира се, не бива да се подхожда и твърде емоционално и неразумно. И аз бих те посъветвала да отидеш на лекар отново и да ти даде съвет след преглед. Успех!

# 18
  • Мнения: 1 745
Аз това не го знаех,но също знам за майки,родили през по-малко от 2 години секцио! Peace
Питай АГ-то! Wink

# 19
  • Мнения: 201
Когато забременях с второто си детенце, първото ми беше на 1 годинка и 6 месеца Grinning
И сега разликата им е 2 годинки и 2 месеца. Не съм имала проблеми по време на бременосттите Peace
И двете са секцио Peace



Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 354
Принципно казват около 2 год. Ако искаш да раждаш нормално 2-рото трябвало 3. По рано е опасно за теб и бебето, но има мами от форума забременели 6 месеца след секцио и всичко е минало благополучно  Peace


 Peaceна същото мнение съм Peace,но най добре се консултирай с лекаря си.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Поне година,година и половина и след това може да опитвате.Успех,мила!

# 22
  • Мнения: 645
На моя приятелка дечицата са с разлика 1г. и 1м. и двете са и родени секцио,без проблеми

# 23
  • София
  • Мнения: 4 589
Повечето лекари казват да се изчака поне 2 години, но има много жени, забременели и родили безпроблемно и по-рано. Най-добре се посъветвай с гинеколог и ако ти каже, че няма проблем, действайте. Simple SmileУспех!

# 24
  • Мнения: 193
Благодаря ви мами  Hug-ви но аз нямам специалист който да ме посъветва да ме наблюдава и т.н попаднах на неопитна докторка и от тогава се лутам из форумите да търся специалист,много съм се наплашила и нямам никаква вяра на никого  Sad но ако имате предложения ,моля споделе ти ги, ще са ми от полза   bouquet

# 25
  • Мнения: 542
минимума е 1 година !

# 26
  • Мнения: 24
И аз съм чувала, че е добре да се изчака 2 години. Успех и от мен Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 555
Това с двете години е ако искаш да раждаш нормално втория път. Иначе една година е предостатъчна. Познавам майки с породени деца, и двете секцио. Едната е забременяла 3 месеца след секциото и абсолютно никакви проблеми не е имала.
Не е нужно да чакаш две години!

# 28
  • Мнения: 11 006
Хубаво е да изчакаш около година, но ако можеш да се консултираш с добър лекар, нека той ти даде зелена светлина. Peace

# 29
  • Мнения: 8 999
Съветът на моя лекар беше да изчакам поне една година. Ама на - случи се на шестия месец след първото секцио. Заради това задължително трябваше да родя със секцио и втория път. Нищо страшно нямаше, поне за мен. Възстановяването е въпрос на организъм.

Общи условия

Активация на акаунт