До колко мъжете ни трябва да са обвързани с майките си?

  • 4 039
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Моето мнение е такова,че по отношението на мъжа към майка му,става ясно какво ще е към теб.Така,че не взимай навътре прекалената му загриженост за нея,а се радвай,че имаш до себе си сериозен и оговорен човек Peace

Точно така.  bouquet
По това един човек как се отнася към родителите си, ще разбереш що за стока е . Peace

# 16
  • Мнения: 804
Ако грижата за майка му ощетява теб и децата, бих те разбрала. В случая не е така и ти се проявяваш малко като еснафка.
На твое място бих се гордяла с мъжа си.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 975
Всяка майка би се гордяла с такъв син,но не всяка жена би желала да е съпруга на толкова предан син.Мен със сигурност не би ми понесло въпреки че и моята половинка на моменти прекалява,но нали е само от време на време търпи се.

# 18
  • Мнения: 5
напълно те разбирам, Confused
Аз мисля,че така е нормално. В крайна сметка не ви ощетява вас. Все пак майка му го е отгледала сама. Не мисля,че има нещо за което да се дразниш. А ако това е твоята майка и мъжът ти реагира така?
не е нормално, и моята свекърва ни досажда. непрекъснато всеки месец се обажда да попита, кога ще и изпрати пари мъжът ми по пощата, без да се замисля има или не. дразни ме тя все пак работи, взема и пенсия сама е. Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 2 563
Според мен мъжът има първа отговорност за семейството си. След това за мама. Не бих приела дългосрочно лишаване на децата в името на не знам си коя прищявка на мама.

# 20
  • Мнения: 5 710
Аз само за себе си мога да говоря, защото не познавам хорските свекърви Simple Smile
Мъжът ми беше ужасно привързан към свекърва ми. Всеки ден ходене ( съседи сме), всеки ден разговори, винаги в услуга тяхна за всичко! Освен това той на практика говореше с нея ( т.е в споделяне) мн. повече отколкото с мен. И как не, тя му е майка! Имаха си милиони теми за разговор с нея, тя му беше доверения човек.  Аз приемам това за нормално и приемливо, и дори го поощрявах ( свекръва ми почина) активно - винаги съм му казвала " отиде ли при майка си днес", " как са днес", винаги съм питала мога ли с нещо аз самата да бъда ангажирана, никога не съм била там, когато знам че двамата си говорят, много пъти съм променяла своя план, за да не поставям съпруга си да избира м/у мен и нея  и така. Никога не съм ревнувала.  Напълно ми е било ясно, че тази жена го е родила, отгледала, възпитала и живяла в неговия живот до 42, а аз идвайки оня ден не мога да заместя или обсебя тяхната връзка, още по-малко да имам каквито и да е претнеции  към тяхната връзка.
Тази ми стратегия беше абсолютно обмислена и успешна. Свекърва ми казваше, че съм ангел, и винаги е била наша (не само негова, но и моя) опора, просто аз нямам думи да я нахваля тази жена, когато се разболя и почина си отиде и част от нашето собствено щастие на двойка ..
И така, избирай си битките, обмисляй за какво си заслужава да се дразниш.
Лично за мен поведението на мъжа ти е по-скоро похвално, а не проблемно..

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Много интересно се получава - след като с мама е толкова хубаво, защо ти са жена и деца? Физиология?

Според мен, мъжът ти е в положението на психологическо двуженство и е много доволен от факта, че две жени се състезават за вниманието му.

# 22
  • Мнения: 5 710
Не мога да повярвам, че ник Богиня може да изръси такава глупост.
Извинявай, но ти какво мислиш - че оженвайки се, един мъж забравя майка си, защото връзката с жена му е следващ етап в развитието му?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не, не мисля, че оженвайки се, мъжът забравя за майка си. Просто е нормално приоритетите му малко да се поизместят. Особено когато самият той стане родител. Помощта не трябва да бъде за сметка на собственото ти семейство.
Според теб кое е по-важно: в неделя да излезеш на разходка с децата си или да измиеш чиниите на майка си?

# 24
  • Мнения: 259
Доколкото разбирам-мъжът се грижи и за семейството си.На пръв поглед си казваш-прекалено е това внимание.
Но като се замисля-колелото се върти и всички ще станем свекърви или тъщи.И ще сме щастливи,ако виждаме колко грижовни са децата ни.Както ние сме били грижовни към тях.Уважавам такива мъже-които не забравят родителите си.

# 25
  • Мнения: 5 710
Не, не мисля, че оженвайки се, мъжът забравя за майка си. Просто е нормално приоритетите му малко да се поизместят. Особено когато самият той стане родител. Помощта не трябва да бъде за сметка на собственото ти семейство.
Според теб кое е по-важно: в неделя да излезеш на разходка с децата си или да измиеш чиниите на майка си?



Не мисля, че в темата става дума за това. Поне не в условието й.
Много ясно, че ако въпросът е поставен, както го поставяш ти бащината роля да е приоритетна пред синовния дълг.
Въпреки, че не разбирам защо постави миенето на чинии с/у разходката на децата  Wink
Можеше да поставиш по-сложна задача, за да е по-интересно : водене на мама на лекар или разходка с децата:–))))

# 26
  • Мнения: 1 270
Съжалявам, но и за мен чак такова обсебване е нелогично.
Аз супер много уважавам родителите си, обичам ги и бих помогнала с каквото мога. Когато баща ми беше болен почти се бях поболяла и аз, НО! прибирах се първо в нас, приготвях вечеря, разтребвах къщата /може и отгоре отгоре да е било/ и чак тогава отивах да помогна с каквото мога на баща си.
Вярно, че това е жената която го е отгледала, но всеки си има собствен живот!

# 27
  • Мнения: 44
Доста грубо изказване-Богиня.Разбира се,че трябва да помага,както в къщи,така и на родителите си още повече,че жената е останала сама.Представи си ,че ти си на нейното място.Не ми се вярва,че такъв мъж не намира време за семейството и децата си.Просто браво на него.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Въпреки, че не разбирам защо постави миенето на чинии с/у разходката на децата  Wink
Можеше да поставиш по-сложна задача, за да е по-интересно : водене на мама на лекар или разходка с децата:–))))
Защото понякога в тези взаимоотношения става въпрос за демонстрация на надмощие. Което дори може да не е явно,  може дори да не е осъзнато. "Ето, вижте колко по-важна съм за сина си. Всяка моя прищявка е важна и от голямо значение за синчето ми"

Вариантът с по-сложната зададена задачка не се обсъжда. Дори аз не съм толкова гадна.
Когато става въпрос за нещо наистина сериозно, а не защото мама я е заболяла главичката и трябва да я заведем на специалист.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Доста грубо изказване-Богиня.Разбира се,че трябва да помага,както в къщи,така и на родителите си още повече,че жената е останала сама.Представи си ,че ти си на нейното място.Не ми се вярва,че такъв мъж не намира време за семейството и децата си.Просто браво на него.
много интересен избор на глагол

Общи условия

Активация на акаунт