Гледахте ли Милен Цветков преди малко?

  • 14 014
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 132
Тъжна мама, поколн пред мъката ти и пред паметта на ангелчето ти!
Прочетох историята ти преди около седмица, късно вечерта, след което почти не мигнах, плаках, трябваха ми няколко дни, за да се оттърся от ужаса.
Искам, но нямам сили да изгледам видеото от предаването, защото знам, че ще бъда потресена отново и за дълго.
Прегръщам те за силата ти да бъдеш тук, жива и психически здрава. Не мога и да си представя колко ти е коствало да се съхраниш, но се радвам, че си успяла  Hug.

Знаеш ли, не си права, че направеното от теб няма смисъл.
Аз съм философ по душа, но с почти журналистическо образование и като "специалист" ще ти кажа - има смисъл!
Вярвам, че всеки, който се е докоснал до историята ти, няма да може да я забрави, докато е жив.
Неслучайно журналистиката си е извоювала прозвището "четвърта власт" - когато другите три спят, да може да ги подритва...
Но да не се отлконявам, мисля, че твоята, а и историите на други майчета, загубили дечицата си поради престъпна лекарска немърливост  #2gunfire, не само не трябва да се пренасочват в други подфоруми, ами трябва да се заковат на най-видно място.
Нека всяка майка - бъдеща или настояща, помни и може да цитира имената на тези "лекари" и дано така се предпазят много майчета.
И пак да кажа, макар, че може да звучи наивно, аз вярвам в силата на общественото мнение, в силата на информацията и информираността. Затова и вяравам, че ние тук не просто си чешем езиците, а си помагаме и помагаме на други, знаейки и разказвайки истории, като тази на тъжна мама.

Последно - Тъжна мама, искам да помисля за това как още повече хора да научат за трагедията ти.
Иска ми се още повече хора да почувстват в душата си същия яростен гняв, който изпитах аз, същото желание за мъст и възмездие.
Кажи ми, искаш ли да продължиш да изобличаваш виновните, в други медии например?
Много искам някак си да ти помогна в начинанието ти...
Ако имаш желание, пиши ми на лични, ще се радвам.
 Hug

# 106
  • Мнения: 319
Аз казах каквото имаше за казване. Показах и каквото имаше за показване.
Сега другите са наред.
Не искам да се боря срещу 2-3 некадърни докторчета. Искам да се боря срещу една цяла система. Искам да знам защо след като извадиш парички всички стават внимателни и кадърни. Защо сме задължени от държавата да плащаме на здравната каса ако не искаме да ползваме мизерните и услугички.
Аз искам да си плащам на частни лекари, за да знам, че аз и децата ми ще бъдем лекувани качествено. Надявам се да съм способна и да мога още дълги години да си го позволя. Не искам да седя повече в средата на коридора след като родя.
ИСКАМ ДА СЕ БОРЯ, НО 1 ПТИЧКА ПРОЛЕТ НЕ ПРАВИ.

# 107
  • Мнения: 37
Аз мисля че докторите не трябва да се изобличават само в медиите, а да се действа в реална обстановка/на място/ по какъвто и да е начин.
Дори и чрез медии да е, но трябва да е на място. Примерно "Господари на Ефира"  са доста добри в това отношение. Отиват на място и ги разбиват от всякъде.

Пациента не трябва да има прекалено голям респект от лекаря.
Пациента трябва да разбере че лекаря има диплома за лекар, а не за богоизбран или светец.

Ето и един скромен опит от вчера.
Посетих една докторка. Реших за първи път да си използвам правата по здравна каса в съответната област.

И така почнах да си казвам проблемите. Оная постоянно ме прекъсваше без причина. Демонстрираше безразличие и чувство за надменност. Общо взето ми показа че това което аз искам, тоест да разговарам с нея относно проблема ми  - НЯМА ДА СТАНЕ.
Трябва да седна, да я чуя какво ще ми каже  и  да си изляза без право на мнение.
Дори и обиди имаше от нейна страна.

Станах.   Казах и:  Разбирам че няма да се получи разговор между лекар и пациент.  Съжалявам но вие сте си виновна за загубеното време   а  и основание да ви платя нямам. И тръгнах да заминавам.
Оная явно се изплаши ,че не съм човек който си трае    и     има голяма вероятност да я разнеса  тук и там/и да и спадне рейтинга/ .
Застана на вратата и ме спря, каза ми седнете. Замислих се малко и седнах. Пред очите ми застана един съвсем друг лекар.
Първоначално имаше намерение да ме отпрати колкото се може по бързо. В последствие ми направи чак и ехография, даде ми направление за всички изследвания които бяха необходими, даде ми напътствия и направление за съответното болнично лечение което се изискваше.  Стана мила и добра - макар и лицемерно пака е нещо.

# 108
  • Мнения: 319
Грешна и неправилна е цялата система на здравна каса и здравеопазване.

# 109
  • Мнения: 6 713
тъжна мама, и аз гледах предаването.  Cry Поклон пред малката душица, мъничкото бебче, което е изживяло този ужас и заради некадърници е малко ангелче на небето Cry Cry Cry. Поклон пред тебе, преживяла си нещо ужасно...  Cry Cry Cry Наистина нямам думи, не мога да опиша как се чувствах след края на предаването... Как може да се случват такива неща...? За какво са тия болници, това ли е помощта която оказват на родилките?
Системата е кошмарна...  Confused

Според мен би било добре, да присъства някой БЛИЗЪК на родилката в деня на раждането, в болницата, някой който да я подкрепя, да следи какво се прави за нея. И да НЕ се плаща за тая "екстра"! Това да бъде абсолютно право на родилката.


В крайна сметка всичко, което направих се оказа напълно безсмислено.
КАКТО ВСИЧКО В НАШАТА ДЪРЖАВИЦА - всяко чудо за 3 дни и после се забравя.
Тука май си права,  Cry Sad Най-страшното нещо, което се случва на българина. Непрекъснато. Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 6 713
Никой не е застрахован и на всеки може да се случи всичко в тоя живот. Нито лекари нито никой могат да предотвратят Божията воля за това което ще се случи. Господ решава кой, кога и докога ще живее а не лекарите.
ти самата, но това се доказва в съда а не по форуми и телевизии да хвърляме обвинения наляво, надясно...

Не мога да вярвам на очите си, чета, чета и препрочитам....
Каква малка, миниатюрна душица е способна на такова изказване............... ooooh!

# 111
  • Мнения: 1 849
Никой не е застрахован и на всеки може да се случи всичко в тоя живот. Нито лекари нито никой могат да предотвратят Божията воля за това което ще се случи. Господ решава кой, кога и докога ще живее а не лекарите.
ти самата, но това се доказва в съда а не по форуми и телевизии да хвърляме обвинения наляво, надясно...

Не мога да вярвам на очите си, чета, чета и препрочитам....
Каква малка, миниатюрна душица е способна на такова изказване............... ooooh!

Най-големите неверници обикновено парадират с тези неща....
Освен Бог има и дявол... И не е Божията воля деца да бъдат убивани по толкова жесток начин.
В крайна сметка ние имаме своята отговорност да се борим срещу убийците и хората които си играят с нас и живота ни и децата ни са просто "биологичен отпадък"...

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 08:49 от migito

# 112
  • Мнения: X
Тъжна мама, моите най-искрени съболезнования!  Cry
Ужасна, покъртителна трагедия ви се е случила! Гледах записа от предаването и още не мога да се успокоя. Просто не знам какво да напиша... Cry

# 113
  • Мнения: 13
Нека малкото ангелче почива в мир! Искам да ти благодаря за невероятната сила, която проявяваш! Гледах записа по интернет, след което не съм на себе си. Историята ме потресе не само емоционално но и физически. Това няма как да бъде усетено и съпреживяно във форума, и дори само затова смисъла да го разкажеш в ефир е огромен. По някакъв начин истината винаги излиза на яве и онези, които се държат като богове получават своя урок в живота под една или друга форма, въпрос на време е. Важното е, че твоята история излезе на светло. Постъпката ти е много благородна към всички момичета и жени бъдещи майки и аз съм една от тях. Поклон!

# 114
  • Мнения: X
На нашите комшии бебето им също почина в родилния дом след раждането, поради лекарска грешка. И колко още зачернени млади майки има, подфорум "Родители, преживели загуба" е пълен с подобни покъртителни истории. И това всичко се случва в наши дни, когато медицината е толкова напреднала, че е недопустимо подобно престъпно поведение от страна на лекарите! Всичко е въпрос на пари за тях, дори и правото на невинните бебета да имат шанс за живот...
Имам две деца, при раждането и на двете ми поискаха крупни суми под масата (платихме, разбира се), а иначе ражданията ми бяха записани по клинична пътека. Имах здравни сигуровки, но какво от това?

# 115
  • Мнения: 4 195
с това ли ще се примиряваме - че няма наказани лекари.......не бива, просто не бива Confused

# 116
  • Мнения: 37
И това всичко се случва в наши дни, когато медицината е толкова напреднала, че е недопустимо подобно престъпно поведение от страна на лекарите!

Разбира се престъпното поведение от страна лекаря е недопустомо. И в конкретния случай определено става въпрос за престъпно поведение в следствие на бездействие и безразличие, и следователно фатално късно откриване на проблема.

Но долавям една основна грешка в мисленето на много хора. Това че медицината в наши дни била напреднала, и едва ли не всичко що е болест в наши дни трябва да се излекува.
Има десетки болести, състояния и синдроми, може би около 80-90 които все още не се лекуват. При някои може само да се извършва поддържащо лечение/като цялата тази химия унищожава други органи/, при други и това не може.

# 117
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е, но раждането не е болест или синдром, който не се лекува. Точно при толкова напреднала медицина, когато могат да се спасят деца, родени под един килограм е недопустимо готово, хубаво, здраво бебе да бъде изпуснато по такъв начин. Хората отиват при лекарите за помощ. Иначе със същия (не)успех могат да се оправят и сами.

# 118
  • Мнения: 46
Тъжна мама е най-достойната българка,която мога да си представя.Тя моли за подкрепа от други мами преживели същото Sad.Аз съм в отбора на оцелелите.Преди 4 и половина години,в началото на деветият месец не усещах детенце близо 2 дена.Слава богу попаднах на кадърен гинеколог,който предизвика раждане,въпреки,че имах разкритие едва 2см.Самото раждане продължи дълго,гледах ги вси4ки притеснени около мен,аз виех от болки,бебчо не може да излезе.Накрая доктора изпотен ме попита(не знан как го запомних) искаш ли да ти помогна?На отговора ми -да,ме ''ръгна'' в ребрата и детенце излезе.Не изплака веднага и аз се ужасих,беше с издължена главичка.Тъжна мама,извини ме,че написах историята си,но съм сигурна,че оттук нататък трябва със зъби и нокти да се борим за правата си и повече хора да научат какво да предприемат и устояват в такава ситуация.                               Нероденото ми братче е ангелче също от лекарска грешка.                                                                                                                         Това е сина ми- http://media.snimka.bg/2706/011668283-big.jpg

# 119
  • Мнения: 319
MeganFox  благодаря за подкрепата.
Детенцето ти е много хубаво и мило - нека да расте здрав и щастлив и късмета да го съпътства през целия му живот!
Не е нормално да се налага да си плащаме, за да родим,при положение, че откакто свят светува жените са раждали. Не е нормално ако откажеш да си платиш да се опитат да  те повредят нарочно.
Днес научих за още един "случай" подобен на моя - този път във Военно - Медицинска Академия в София.
Нямам думи - пак са видяли, че нещо не е наред и пак нищо не са направили... Нищо не се чува - СЯКАШ НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО.
ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ ГРИЖАТ ЗА НАШИЯ ЖИВОТ И ЗА ЖИВОТА НА ДЕЦАТА НИ - ЛЕКАРИТЕ - НИ УБИВАТ!!!!
А ние си мълчим и навеждаме глави. Помислете върху това!
 

Общи условия

Активация на акаунт