Хваща ли ръжда старата любов?

  • 41 837
  • 275
  •   1
Отговори
# 195
albena.nik, това е красива любов, признавам. Simple Smile
Но след месеци или година абстиненция - и тя се преглъща.

Имах една любов... Боже, бях готов да направя каквото и да е, за да мога да бъда отново с нея... Simple Smile
Но после открих - тя си имаше нов живот, далеч и в чужбина.
Аз си имам мой живот - тук, в родината.
Това, от което наистина не пожелах да се откажа, беше тя да е някаква част от живота ми.
В момента е една от най-скъпите ми приятелки, онази, чиито мнение и мъдрост имат много голяма тежест и винаги са ми били ценни в тежки моменти.
Така и не й се отблагодарих, че изтърпя глупаво-влюбения ми период и всичките ми словесни излияния. Simple Smile

Но и там, както в повечето (за мое щастие) случаи в живота ми - всичко ЗАПОЧНА с приятелството и продължи с него.
Имах преди години един цитатник... Още го имам. Там някой ми беше добавил "Love is friendship set on fire" <<Любовта е подпалено приятелство>>. Ако ливнеш една кофа вода от горе, няма повод то да не си остане здрава приятелска връзка. ::вдига рамене:: Но може би на мен нещо не ми е наред. Разни хора - разни начини да живееш.
 Peace

# 196
  • Мнения: 127
Не мисля, че нещо не ти е наред.  Peace

Всяка една любов е различна...и Слава Богу Praynig , защото аз не мисля че мога да изживея 2 години отново нея, и да остана с ясен разсъсък. Личен мой избор си е да не сме приятели....веднъж сме пили кафе...опитвайки се да бъдем, но е страшничко...това е човека чиито мирис те подлудява, чиято прегръдка е като хиляди топли вълни, чиято целувка пари на устните....не се получи....И не е, защото още го обичам...просто не може да ми бъде приятел, той е бил вътре в мен достатъчно дълго време за да ме познава до болка....не е осъществимо при нас....

# 197
  • Мнения: 370
някои хора имат умението да превръщат отминала любов в приятелство,а други не,поради ред причини и усещане за живота.аз не знам от кои съм.всъщност ,имам приятелски отношения с някои бивши,но с други не,заради лошите спомени или заради това какъв е човека отсреща и дали би приел подобни отношения.всъщност приятелство е силна дума,поне за мен.по-скоро става въпрос за-здравей,как си2-нещо от този род.но все пак мисля,че се изисква голяма сила ,за да погледнеш бившата любов с приятелски очи.и заради това аз спирам да обичам,когато се окаже бивш.нямам тази сила.

# 198
  • Мнения: 0
Гостенка от бъдещето, според мен онова момче не го обичаш. Иначе шеше да го забележиш и преди години.
Сега ти трепва нещо най-вероятно защото нещо липсва в живота ти. Случва се и в най-добрите семейства Simple Smile Особено щом имате някакви проблеми, опитвате се да имате дете, може би твърде сте се отнесли в тази задача и сте позабравили малко какво е да сте "свободни" и щастливи. Моя съвет - изненадай мъжа ти, заведи го някъде, не говорете за нищо свързано с бита, плановете. Само с настоящия момент. Правете секс заради самия секс. Припомни си началото, тръпката и как се опитваш да го спечелиш Simple Smile Всяка връзка може да понатрупа малко прах, ако не ръжда, и аз бих се опитала да я поизтупам. Мисля, че обичаш мъжа си, а тръпката към младежа е ясен знак, че нещо ти липсва, може да е просто внимание, чувство за безгрижие, не знам какво. Но е хубав повод да се замислиш. Успех!

# 199
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
За сещане-сещам се, ама нямам чувства към никоя стара любов. С някои останахме приятели, чуваме се веднъж -два пъти годишно, радвам се на техните радости и така. С други изобщо нямаме контакт а и не се сещам често за тях.Според мен старите спомени тежат тогава, когато нещо е останало неказано и неизживяно.

# 200
Всички хора сме различни по чувствителност и това съответства на различните ни реакции при мисълта за бившите любови. За мен старата любов няма да хване ръжда никога. Беше ме страх да не го срещна, а той беше  началото на моя съзнателен живот и остана там много дълго. Ами срещнахме се,з ащото и двамата ни беше старх от случайна среща и затова се срещахме по уговорка(след 2 год). Когато го видях страха ми премина, почувсвах го пак толкова близък, можех да му кажа всичко, но не преминах границата. Пак се радвах да го видя, радваше се и той, но и двамата знаехме, че просто трябва да изясним някои неща, за да не се страхуваме да се срещнем за в бъдеще. Помолих го да не ми звъни както и до сега, той си остави вратичка, ако искам да го потърся аз(знам че не трябва)- всеки от нас има своя си живот. Но да- чувствам близък човека който съм обичала толкова дълго. И за мен не би била истинкска тази любов ако не го чувствам така. Мисля си също, че ако не ме беше наранил толкова и досега щях да съм с него. Просто това беше голямата ми любов.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 595
При мен такава ръжда са хванали, че няма накъде повече. С бившото ми гадже поддържаме чудесни приятелски отношения, а преди имахме много страстна 6 годишна връзка и мислех, че той е любовта на живота ми. ДА, да. Изобщо не мога да си представя в момента, че някога съм била с този човек. Просто ми се струва толкова далечен и безразличен. Същото се отнася и за другите ми бивши гаджета, които така или иначе доста рядко виждам случайно. Не знам дали се дължи на това, че съм пораснала и съм ги надживяла тези отношения и чувства към тях или пък просто защото имам прекрасен съпруг и той ангажира интереса ми достатъчно за да не ми се мислят други глупости Simple Smile

# 202
  • Мнения: 370
При мен такава ръжда са хванали, че няма накъде повече. С бившото ми гадже поддържаме чудесни приятелски отношения, а преди имахме много страстна 6 годишна връзка и мислех, че той е любовта на живота ми. ДА, да. Изобщо не мога да си представя в момента, че някога съм била с този човек. Просто ми се струва толкова далечен и безразличен. Същото се отнася и за другите ми бивши гаджета, които така или иначе доста рядко виждам случайно. Не знам дали се дължи на това, че съм пораснала и съм ги надживяла тези отношения и чувства към тях или пък просто защото имам прекрасен съпруг и той ангажира интереса ми достатъчно за да не ми се мислят други глупости Simple Smile
ти си си отговорила сама на въпроса си.най -вероятно е ,защото съпруга ти е грабнал цялото ти внимание и чувства.но предполагам и има влияние това,че си и попораснала. Winkпоне при мен и това го има.

# 203
Не мисля, че нещо не ти е наред.  Peace

Всяка една любов е различна...и Слава Богу Praynig , защото аз не мисля че мога да изживея 2 години отново нея, и да остана с ясен разсъсък. Личен мой избор си е да не сме приятели....веднъж сме пили кафе...опитвайки се да бъдем, но е страшничко...това е човека чиито мирис те подлудява, чиято прегръдка е като хиляди топли вълни, чиято целувка пари на устните....не се получи....И не е, защото още го обичам...просто не може да ми бъде приятел, той е бил вътре в мен достатъчно дълго време за да ме познава до болка....не е осъществимо при нас....

http://vbox7.com/play:21ec9e31

# 204
  • София
  • Мнения: 233
Първата ми любов: аз на 16, той на 18.
Изкарахме заедно почти три години, краят сложих аз, когато усетих, че вече всичко се е изчерпало.
Когато, обаче, се върна назад, там виждам само много любов и нищо друго. Единственият, който не взе нищо от мен, а ми даде страшно много...
Още сме приятелчета, чуваме се от време на време, не се виждаме, защото живеем далече, в момента "чакам" с него второто му дете и все още си го обичам много(КАТО ЧОВЕК!!!). Точно за това смятам, че взехме "програма максимум" от връзката ни, след като много неща се промениха и за двамата, но не и това, че държим един на друг и до сега!
Той е единственият човек от миналото ми, който "пускам" и в настоящето. Другите,...айде, нЕма нужда Joy

# 205
  • Мнения: 199
Гостенка от бъдещето,какво ще рече "нищо не влагам в смс-а" или е "било момент на слабост"?Мисля,че няма нужда да му се извиняваш.Ако случайно някога стане дума(сте само 2мата и той повдигне въпроса)може да му кажеш,че така си ги почувствала нещата и затова си му писала(в крайна сметка малко неприятно са са получили нещата навремето,погледнато от твоя страна;погледнато от негова-може да е било и катастрофално,ако наистина е бил влюбен).Искала си да знае как виждаш нещата и толкова.Но ако общият ви познат не лъже и момчето още изпитва нещо...Може би е по-добре да не му "мътиш"главата.Почти всички знаем как понякога дявола наистина си няма работа... LaughingНе че е смешно,но си е факт.(А ако продължим с разсъжденията си-нищо чудно да има "нещо"в главата му,нали за това пише на много места в темата,как неизживените и неизконсумирани чувства много често оставят доста траен отпечатък у нас...)

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 00:57 от avgusta21

# 206
  • Мнения: 13 512
Абе ръжда със сигурност не е хванал, ама що болести си натресе... да се чуди човек как още е жив! Laughing

# 207
  • Мнения: 199
Ееееех,нещо не ми харесва "твойто"момче!Извинявай,не ми влиза в работата,но мисля,че трябва да го "пуснеш"да си иде в миналото,където му е мястото!Доста време си му отделила и е крайно време да се поогледаш около себе си.Ако наистина го интересуваше щеше да се възползва от смс-а ти,без значение,че си му писала впоследствие,че си била в нетрезво състояние. Simple SmileБил на работа..... Rolling Eyes(да не говорим,че повечето хора смятат,че в такова състояние хората са по-честни от обикновено).И още нещо-ако наистина се интересуваше и хранеше и най-малка надежда,че може да има някакъв "шанс"при теб нямаше ли да се хване като "удавник за сламка" при появилата се възможност?!Може и да наранявам чувствата ти пишейки по този начин за човек заемащ доста време челно място в сърцето и ума ти,но просто исках да напиша как виждам нещата отстрни.Нещо не ми "харесва" това момче.Имаше нещо в начина,по който описваше нещата и то ме смути още миналия път,когато писах!Още веднъж извинявай ако съм била крайна! Hug

# 208
  • Мнения: 7
Моля те, не се извинявай, всеки има различни мнения по въпроса, затова съм и пуснала темата, за да ги чуя  Laughing
Дори и да го интересувам, има една голяма пропаст между нас - аз съм омъжена, при това с дете, а той дори сериозна връзка няма. Не мисля, че би искал да разваля семейството ми, така го чувствам. А и аз, освен този СМС, писан в не най-трезво състояние, с нищо не съм му намеквала, че изпитвам все още някакви чувства към него.

# 209
Е, мили хора,благодаря Ви за изказаните мнения!    bouquet Какво смятах да направя не мисля, че вече има значение,а какво се получи в действителност. Развитието е много по-лошо отколкото очаквах, в емоционален аспект. Срещнахме се през уикенда, аз го избягвах, но в крайна сметка той ме издебна в момент, в който бях сама и започна да говори като ме помоли да не го прекъсвам.....както и направих, а дори и да исках не можех, тъй като бях ошашавена от думите му..... не ми отговорил на смс, понеже в позицията на какъв да го направи, той нямал никаква позиция в момента спрямо мен, не бил любовник, нямало и никога да стане, нямал намерение да се намесва в брака ми..........., когато получил съобщението му се доплакало, както често плакал през
тези 5 години, много му коствало да се сдържи да не го направи и да не ми отговори на съобщението. Ако бил отговорил все едно посягал към "забранения плод", с което се борил цели 5 години.....бил влюбен истински в мен, и което е по-лошо все още е............Общият ни познат излезе прав Sad   "Избълва" ми всичко това и се върна при останалите. Загубих и ума и дума, оттогава се боря с ужасното чувство за вина какво причиних на това момче..........
Знам, че ще понеса много критики, длъжна съм да ги понеса, тъй като сама се набърках в тази каша, но.........тежко ми е, много ми е тежко...........

Общи условия

Активация на акаунт