ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят пролетни премени

  • 34 398
  • 294
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 52
Пак красоти, браво.

Мариета, блузката е много-сладка. Аз много си падам по големи яки. Наддават ли се бримки, за да легне така.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Привет мами! Чудесни неща сте сътворили!
Аз напоследък нещо повече гледам, по-малко действам, ама като мразя довършителните дейности Mr. Green
Все пак спретнах две чанти. Бялата е подарък за една много обичана от мен приятелка.
Ето ги: http://www.snimka.bg/2557/011370257.jpg
                                 http://www.snimka.bg/2557/011370264.jpg
Офф, тва качване #2gunfire
http://media.snimka.bg/2557/011370259.jpg
http://media.snimka.bg/2557/011370245.jpg

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 12:47 от Mariankova

# 92
  • Севлиево
  • Мнения: 491
За съжаление не можем да ги видим. Пробвай пак  Peace
...
И на мен ми хареса блузката на mari_eta
...
Mariankova отиди на Виж албума и тогава копирай адреса.

# 93
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариета, блузката е много-сладка. Аз много си падам по големи яки. Наддават ли се бримки, за да легне така.

Да, наддава се. Отначало се започва ластик 2/2, след 10 реда в опаковите ивици се наддава по една през ивица, след още 10 реда - наддава се и в останалите опакови ивици, така че накрая ластикът става 2л/3 оп.

Нищо не казахте за схемичката на италиански Confused...

# 94
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Много са оригинални и хубави чантичките  bouquet
mari_etaот схеми на 2 куки не разбирам, пък от италиански хич  Laughing Дано някой по-наясно се включи. Peace

# 95
  • Мнения: 641
mari_eta,  хубава блуза!
"Нищо не казахте за схемичката на италиански Confused..."

Ако е проблем само схемата мога да опитам, питай конкретно. Ако може и снимка на дрешката.
Мисля така:   I - лицева;
                      - - опакова;
                      U - наддавка;
                      стрелка сочеща надолу - 2бримки изплетени заедно с наклон (съответно ляво/дясно, по снимката можеш да се ориентираш);
                      човка с 2ка сочеща надолу - 2лицеви бримки изплетени заедно;
                      човка с 2ка сочеща нагоре - 2опакови бримки изплетени заедно.


Beborana, ето го: http://www.alize.gen.tr/products-handknitting-aw-secilmis.asp, обаче не го зацепвам това 1947 - m5

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 13:26 от Палечка

# 96
  • Мнения: 3 550
Мариета, много нежна блузка. Ще се ориентираме по-добре в схемата, ако дадеш и снимка.
Доци, голям труд си хвърлила по онова пано. (Сетих се, че те пропуснах в отзивите.  Grinning) Може би, ако снимаш на черен фон, ще си личи по-добре картинката.
Да кажем, че съм готова с туниката, но сега ще `и търся подходящи копчета. Трупнала съм някои заоблености тук и там, докато я изплета и стои по-различно. Това са рисковете на бавното плетене!   hahaha
Чудя се дали да започвам лятна рокля или да уча нови техники като ентрелак... Роклята ще ми отнеме много време, а имам и една пола за довършване от миналото лято. Искам да изплета и шапка на юнака, а и един зимен пуловер за него от програмирана прежда с реглан... В питанка съм в момента.

# 97
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Като го завърша ще се опитам да изнамеря нещо тъмно да сложа под него и да го снимам. Сега снимах само колкото ей тъй да се види на кое викам "пано". За сега приключих с другите си работи, които бяха няколко чифта кокошки и пилета от онези дето ви показах, и продължавам с паното.

# 98
# 99
  • Мнения: 112
Мерси момичета. Ще плета блузка или жилетка за бебчо и сигурно ще е от малко бримки. Абе каквото стане в общи линии. Но се ориентирах в обстановката общо взето. Сега довършвам една шарена жилетка на една кука и други неща имам готови, но напоследък е мрачно и няма да станат хубави снимки с фотото и за това чакам слънчев ден.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 27
doci, много е интересно паното... ще е интересно да се види завършено на контрастен фон!
mari_eta, много ти е готина блузката! Mariankova, чантичките са много ефектни!
Steisi поръчала съм коприна, 1121, тъмно сиво. Вдигнала съм мерника на това и пробата изглежда доста приятно от тази прежда. А за партидите... много е неприятно, този път самата прежда е същата, но ламето  съвсем различно и не знам... надявам се да се справя с наличният остатък от старата партида.... а е доста труд, за да се правят кърпежи...

# 101
  • Мнения: 52
Mari_eta, благодаря за разяснението на яката. Рабзрах как се прави. А схема на мотива имаш ли?


Момичета, тай като все си избирам по-лесни плетки, поради неопитност в по-сложните, някой може ли да ми обясни как се правят наклоните, т.е. - две бримки наляво или на дясно. Колкото моделчета си харесам в списания, всички са с наклони, а и е нормално иначе как да се получат фигури.

# 102
  • Мнения: 440
Тук съм, видях много хубави неща, които сте показали. Мога само да ви завиждам  Heart Eyes  bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 17 592
jenipa, в лицев ред, за да се получи "наляво", просто изплиташ 2 бр. заедно. За "надясно" вземаш една бр. лицево на иглата (все едно ще я плетеш, но без да я оплиташ с конеца), изплиташ лицево следващата и прехвърляш неизплетената през изплетената. В опаков ред, гледано от към лицевата страна, "десните" наклони са с изплитане на 2 бр. опаково заедно, а "левите" - изплиташ 2 бр. заедно превити (бъркаш в другия конец на бримката, не в този, в който обичайно, когато си бръкнала в конеца за оплитане на иглата, 2те игли са ти успоредни, вместо кръстосани). Дано нещо от обяснението ми се разбира...

# 104
  • Мнения: 207
Здравейте дами , записвам се тук за да си открадна  smile3508 някое друго моделче , което да ми оплетат

Общи условия

Активация на акаунт