"Хипнотизаторът" - гледахте ли?

  • 7 730
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 040
И на мен ми приличаше на театър, но ми закова вниманието и в интерес на истината паднах да се хиля!

# 16
  • Мнения: 2 274
Точно за този момент говоря - с маймунката. А и момчето с оранжевата блуза на няколко пъти като му каже тоя да спи започваше да се мести на стола да му е по-удобно, да си наглася ръцете... докато другите се отрязваха почти на секундата без много излишни движения  Rolling Eyes.
За почерка - мога да пиша по четири различни начина ако искам - меня наклона, размер на буквите, пиша печатно, пиша ръкописно... Това не е невъзможно да се направи. Дори наскоро демонстрирах на сина ми колко хубаво съм пишела на неговите години Simple Smile.
Относно номера със запалката - мъжа ми го направи и каза, че изобщо не го е заболяло Simple Smile.  Аз не бих и пробвала - имам нисък праг на болка  Rolling Eyes.

# 17
  • Мнения: 539
И аз съм скептична доколко е истина хипнозата в предаването, но поне не ми беше неприятно да го гледам, даже се забавлявах на моменти.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 367
Театър или не,ние се забавлявахме искрено!Нали такава е целта на развлекателните предавания все пак..

# 19
  • Мнения: 2 132
Айде, кой ще се навие да ходи да го хипнотизират?  Grinning
Момичето каза, че ще му предложи да покажат целия процес на хипнотизиране. Така, че ако се навие хипнотизатора ще видим и преди да ги сложат на столовете какво става. Според мен сега малко изглежда като театър, точно защото не виждаме преди студиото на какво ги подлага.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 912
Айде, кой ще се навие да ходи да го хипнотизират?  Grinning
първа пушка съм, без да му мисля  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 19
Ами имаше театър , според мен.
Особено , когато се очакваше да се движат 20 пъти по-бавно.
Момчето,което хвана маймунката продължаваше да е бавен, а другото момче много бързо си прибра ръката.
Има запис,вижте.
С това,разбира се не оспорвам хипнозата по принцип.

Според мен всичко е театър, но "Да" хипнозата съществува, но едва ли е в това предаване  Naughty

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Eххх, не успях да го гледам.  Tired Не знаех дори за това предаване.
Била съм като малка под хипноза и два часа съм се правила на маймуна /разказваха ми мама и тате/, а аз след това нищо не помнех, та мога да кажа от опит, че хипноза има, но не всички хора могат лесно да бъдат хипнотизирани.

# 23
  • Мнения: 72
Струваше ми се супер нагласено. Но тоя дето хапна лимон с горчица.... Shocked леле как пръскаше тоя лимон докато го яде.... Абе не знам, не мога да кажа на 100%

# 24
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Аз умишлено не го гледах. Стори ми се поредната балъшка изява дето се мъчат да ни пробутат, но ако споделите положителни отзиви, ще пробвам да издиря запис на предаването и да го гледам.  Rolling Eyes
А освен kadrokosa, има ли някой друг, който да се е подлагал на хипноза, интересно ще ми е да сподели.  Wink

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Moята хипноза беше нещо предполагам като това шоу, само че бяхме в летния театър в Добрич, сиреч на открито и сме изнесли двучасов спектакъл /всички, които ни е хванала хипнозата/ пред публиката. Това беше по времето на Кашпировски. Тогава да съм била на около 10-12 години. Не помня точно. Беше дошъл някакъв руснак-хипнотизатор и нашите, аз и брат ми отидохме да го гледаме. Тогава той покани всички психически и физически здрави /помня точно тези думи/ деца на сцената на летния театър. Аз отидох, защото съм си запалена още от малка по всичко мистично и т.н., макар че това не е точно такава сфера. Та, слязохме доста деца /по-лесно изпадат в хипнотични състояния/ и си спомням, че хипнотизатора ни каза, че сега ще започне да брои до 10 и обратно и тези, които ги хване хипнозата ще паднат на колене на сцената, а тези, които не ги хване- да си седнат по местата и да гледат от там. Та, така...Играли сме два часа под неговото ръководство. Беряли сме ябълки, яли сме от маса на земята, танцували сме и т.н. После нищо не помнех от всичко това и хич не бях изморена по някакъв начин. Странна работа, ама си я има.  Laughing

Нека и други да разкажат, ако имат опит, ще ми е много интересно да чуя.  Wink

# 26
  • Мнения: 4 785
Тамън се връщахме вкъщи, та хванахме 10-тина минути, имах чувството, че гледам нещо от Канал 2001. Изключително нескопосано направено, театърче и то не беше на ниво. Точно гледахме частта с маймуната - аз забелязах същото, а и още несъответстващи неща и превключих. За мен е едно недоразумение това предаване. ooooh!

# 27
  • Мнения: 184
Не е ли ужасно непрофесионално да се използва хипнозата самоцелно, за да се направи кеф на някого? Интересно ми е да се включи някой от психолозите във форума.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 466
Гледах го и се посмях, на моменти ми се струваше, че е истина, на моменти,че играят. Но понеже вярвам в хипнозата, не посмях да гледам хипнотизирането, защото и на мен започнаха да ми се затварят очите, а ако ме хипнотизират, кой ще ме изкара после от хипнозата. Едно време гледахме Кашпировски и децата изпадаха в транс, заспиваха, правеха разни движения с ръцете и после не помнеха. Баща ми е хипнотизиран като дете и е ял кромид лук, защото му казали,че е ябълка. После нищо не е помнел.

# 29
  • Мнения: 1 788
още една боза по БТВ. Който иска да го гледа: www.vbox7.com

1. момчето с оранжевата блуза: винаги заспива със закъснение, първо се намества удобно

2. "хипнотизаторът" - един път ги приспива като ги потупва; друг път като им говори без да казва името им, нищо - а той през цялото време си говори нормално - как разбраха, че едното е команда към тях, а другото не е?; трети път ги приспива като ги посочва - при това не всички го гледаха - как тогава го разбраха?

3. маймунка се хваща за 1-2 секунди, 20 пъти по бавно = 20-40 секунди. Те го направиха за 90 секунди.

4. за маймунката - бавно си протягат ръката, бързо си свалят ръката (това се каза по горе), и много бързо си свиват пръстите

Всичко бяха някакви евтини трикове от група шарлатани. Ето задачка, ако искат да докажат, че не са шарлатани:
1) един хипнотизиран стои на стола, гол, разкрачен и си мисли че е вързан
2) идва една от тези дето танцуват в пилон, отърква му се, но нищо, защото той вижда някаква грозна дебелана, която дори не може да танцува
3) идва една дебеланка, облечена и му танцува - на него му става, защото той вижда супер привлекателна гола блондинка
4) всичко това по-горе, без камерата да спира, без прекъсвания

Давайте предложения за задачки които биха доказали, че не са шарлатани:
да не може да се имитира
да се контролира трудно, когато е провокиран
да е допустимо за ТВ (не можеш да искаш човека да си отреже ръката)

Друга примерна задачка: един участник пее, а друг пред него яде лимон. На първия не му текат лигите, защото е хипнотизиран.

Общи условия

Активация на акаунт