ЮНСКИ МАЙКИ 2009! Тема № 47

  • 12 124
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря ви за светкавичните отговори момичета  Hug

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Добро утро и от мен! И аз съм на мнение, че е хубаво да се събудиш и с кафето на компютъра, отколкото да тичаш на работа. Аз също съм в отпуска от вчера.
Geraldine сгъваемите кошари имат един тънък дюшек които според мен не става за спане. Според мен е важно детето да си има хубав дюшек или матрак-полезно е за развитието на гръбнака /това си е мое мнение/. И ние се бяхме спряли първо на такава кошара, защото нямаме място в спалнята за по-голяма, но след като видях кошарите на Арбор и решихме да вземем такава. Те също имат с размери 60/120, каквито са и сгъваемите и също са на колела, но поне са дървени и са по-високи и за това ми харесаха повече. Инъче ще си купим и сгъваема по-нататък за игра и като пътуваме при мама и тати, че те живееят в Карлово.
Лек ден на всички!

# 212
  • Мнения: 165
Добро утро, момичета!
Geraldine само да кажа и аз за матрачетата за сгъваемите кошарки, че оня ден питахме в Хипото - трябва да се вземе доп.матраче - размерът обикновено е 60/120, цена - от 35 лв. започват.
Ние имаме ортопедично матраче от дървеното легло, но вероятно няма да пасне като размер и пак ще трябва да купуваме.
Анито, мисля че Георги е много добър избор, още повече че този път има единодушие с таткото. Peace

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 09:39 от vanny_76

# 213
  • Плевен
  • Мнения: 860
Добро утро, прекрасни!  Heart Eyes
Честито първо бебче на съседките! Да им е живо и здраво, както и всички техни и наши бъдещи сладурчета!
Geraldine, и ние сме с такава кошарка. Има няколко вида матрачета - от 30 лв. до 65-70 лв. Първите са само от дунапрен, а по-скъпите и с кокосова вложка и други екстри. Важна е и дебелината - има 6,8 и 10 см. Ние ще чакаме да докарат това, което е 10 см.

Момичета, искам да ви попитам нещо за името. Нашия тати още не е решил окончателно. Но снощи изненадващо се оказа, че и двамата сме мислели за едно и също име Георги. Как ви се струва? Забелязвам, че в последно време в България не се кръщават много деца с тези традиционните имена - Николай, Георги, Иван, Йордан, Петър, Васил. На мен много ми харесва, но се чудя съкратено как ще му казваме - Гого или Жорко може би, не ми харесва Гошко. Пък и си мисля, че бебчето може да се появи на празника, Гергьовден, а това е един от любимите ми празници. Още не сме решили де, но обмисляме идеята.

О-о-о за обиколниците - за нас просто е супер. Сложила съм само на задната страна на легълцето и отстрани. На страната откъм мен няма, за да мога да наблюдавам. Но съм страшно доволна от тях. Андреа и досега става на сън на колене, бие се в стеничките на легълцето, върти се като пумпал. Без тях да е постоянно в синини. Много я предпазват. А сутрин 15 мин не мога да и оправя леглото - всичко е усукано, свалено, намачкано. Как спи това дете, направо е като хала.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 09:49 от anyto

# 214
  • Мнения: 5 014
Здравейте момичета, Hug

Да е живо и здраво първото майско бебе Ради  bouquet
Сетих се как мойта приятелка роди, 40 дни преди мене и разбрах в 2 часа през нощта, така си поревах Heart Eyes исках по-бързо да идва и моя ред
аз днес съм малко по-добре, Благо е почти здрав, но ще си стои вкъщи поне и утре. Днес мисля да поизлеземе на разходка, неговите приятелчета и те са си вкъщи всички, полуоздравяли, та няма да скучаеме.

Обиколник имахме, но беше само от едната страна, не съм имала проблеми, знам че по-големи деца е по-опасно. Благо се удряше в решетките много, на 1 годинка някъде като беше. Сега мисля пак да го сложа от едната страна, че където съм решила да стои креватчето, да не му духа от балконската врата, тя ще е далече де, ама за всеки случай.

Зо осоляване, вадене за вратлето от водата и тем подобни щуротии съм твърдо против, то не че тука има някои За де Laughing

За срещата искам да ив иптам има ли там къде да се спре, защото съм с кола, а там си е малко кофти по уличките. Ако има кой да гледа Благо ще дойда, ще ви пища в петък със сигурност.

Анито Георги ми харесва, аз обичам български имена  Grinning


# 215
  • Мнения: 187
Добро утро! Тази вечер за пръв път от много време насам успях да се понаспя и станах само един път и то чак към 6 часа! Само че се появи друг проблем:ужасно главоболие! Сега си направих едно кафенце(много слабичко) и се надявам да ми мине!
за зъбите: и аз съм с кървящи венци.Моя зъболекар полудява вече с мен! Сменяме пасти за зъби, но нищо не помага! На места даже венеца е подут и боли! Като започна да ги мия пяната става тъмно червена! До сега съм използвала Пародонтакс и Лакалут, като Лакалут се представи по-добре, оправи положението за месец два! А в началото започнах с пародонтакс, още нямах проблем с венците , но профилактично! Лееееллее ужас, като започна едно кървене,венците се подуха, боляха абе с две думи трагедия! Спрях я и се миех с Колгейт и нещата си дойдоха на мястото, всичко мина! После си взех лакалут, ами пак кървят, но поне не боли така като с Пародонтакс, сега пак съм на Колгейт, но този път няма промяна, кървят си туй то! Иначе през цялото време използвам и вода за уста, за да измивам кръвта накрая, че е доста! Онзи ден се престраших да използвам конец и повече няма да повторя, докато не се роди бебчо и не се нормализират хормоните! Леко закачих венеца и после 10 минути не мога да успокоя положението! Иначе да добавя, че имам здрави зъби и венци! Зъболекаря ми е направо въвъ възторг, един кътник който беше развален поне от 6-7 години (огромен кратер беше) се наложи даже зъбен камък да чисти преди да започне да го работи, се оказа напълно здрав и просто го затвори...Той беше направо #Crazy Според него този зъб е трябвало по правило вече да е мъртъв и ако чете дебелите книги да е за вадене, пък моя бил си здрав, че и нерва му е ОК! Какво да ви кажа то при мен и зъбите ми са шантави... hahaha
И друго, казвам ви аз не гледайте Марли, че е много тъжен накрая, а всички хукнаха да го гледат! А сега ви казвам гледайте "Булченски войни", филма е лекичък и приятен за гледане. Особенно за отпускане на нервите си е супер! От онзи тип американски комедии дето не те карат да мислиш, ама можеш да изгубиш 2 часа с него и да не си разочарован!
Хайде стига от мен, приятен и успешен ден на всички!

# 216
  • Мнения: 456
Аз започнах да ползвам Лакалут около Нова Година, но чак сега виждам някакво подобрение и дори започнах пак да си мия зъбите с обикновената четка за зъби. Преди много ми разраняваше венците и започнах да карам само с електрическата, която до тогава ползвах само за допълнителното излъскване след основното измиване. Сега ново 20 - на дърти години тръгнаха да ми растат и четирите мъдреци наведнъж  Shocked Много неприятно и болезнено!
Друго и аз най-накрая май имам коластра. Отвреме-навреме от любопитство стисках зърната (знам че не трябва), ама не излизаше нищо. Преди малко обаче - безцветни капчици  Shocked
За сгъваемите кошарки и на мен ми казаха че трябва да се вземе допълнително матраче.
Анито, на мен името Георги винаги ми е харесвало  Simple Smile

# 217
  • Мнения: 6
Добро утро!
Обиколници съм ползвала, но след като свалихме нивота на леглото. Сега пак ще ползвам-купих си два нови комплекта, като единия е с частични обиколници.
Моите венци също много кървят-използвам Лакалут, но резултат няма, дори на някои места са доста възпалени.
Ани, Георги е много хубаво име!Имам приятелка, на която сина и се казва Георги и му казват Гого и в градината също така му казват.

# 218
  • Мнения: 753
Ани, Георги е мое любимо име за мъж Simple Smile

Сега ще водя дечко навън пак да правим форми и "торти" от мокър пясък, че му е голяма страст. Вчера с един баща се смеехме, че градинката ни е на цеха на Лучано, където има и сладкарница и правейти тортите със Стояни, от сладкарското помещение се носеше мирис на изпечени блатове  Joy

Питайте ме как издържах два часа на онзи пясъчник Simple Smile

Франчи, а аз все си представям в съня ми бебо как прилича на снимкта от ехографа, а знам, че не си приличали после. Моят единствен пророчески сън е на път да се окаже неверен Simple Smile - в началото бях сънувала, че имам две момичета, но на мястото на Стоянчо беше детето /момиче/ на една майка от квартала/ - никак ме няма като бременна с развита интуиция...

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 10:03 от ayas

# 219
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен...весел  и приятен ден и аз съм в болнични и съм си  в къщи и след обилна закуска се плоскам да ви почета .....и да драсна някой ред......

Утре сме на преглед и трябва да са ми готови изследванията надявам се всичко да е наред.....

Вчера ми беше супер изнервен ден и много се ядосвах а  вечерта ходихме на РД на един приятел готино си изкарахме......така че поне деня завърши добре......

anyto името георги е много готино и наистина не е много срещано напоследък.....така че ще е супер.....моя брат е Георги и майка е казвала че светията ги закриля.....

За боядисването на яйца мисля да си боядисвам защо да не го правя.....айде стига с тези суеверия.....

За козметика
мисля да ползвам себа мед и аз лекциите имам мостри даже го пробвах на себе си детския шампоан.....хареса ми и мисля че и на беба ще и хареса...

За матраче мисля да ползвам това дето е комплект с креватчето.....

# 220
  • Мнения: 9 814
Добро утро!

Ани
, Георги ми е любимото мъжко име. Най-готините и свестни мъже, които познавам се казват така.
за венците- проблеми нямам поне за сега;
the1 , главоболие имам и аз винаги когато атмосферното налягане е ниско както е тези дни. Това се получава при мен от ниското кръвно;
ayas, аз последните две нощи сънувам, че съм родила момиченце, което страшно много прилича на Кати.
И нея я сънувах преди да се роди и за мое голямо учудване беше същата като в съня ми.

# 221
  • Мнения: 136
Добро утро.

За Георги - Франчи, напълно съм съгласна с твоето мнение  Peace Нали и моят Жорко е Георги (въпреки че му викам Серго, но е дълга история защо точно), адски свестен и оправен човек е.

За педиатър в района на Редута/Слатина - моля ви, наистина препоръчайте някого, на когото да доверим бебешоците си.

Кървенето на венците го спрях с вода за уста и паста за зъби на Билка, водата е малко гадничка, докато се свикне с нея, но определено върши работа  Flutter  Също така, както и ayas казва, е важно да се почистват зъбите и с конец за зъби. И преди съм споменавала, че когато ги чистя и с конец, се изненадвам неимуверно колко много храна изкарвам оттам, а уж съм си лъскала преди това зъбите.

Тази сутрин малко се изплаших - малкият много зверски ме ритна в левия бъбрек, допишка ми се и после явно се беше настанил за малко върху пикочния ми мехур, защото чувствах едно напрежение, все едно ми се пишка, а като отида в тоалетната - само няколко капчици успявах да изкарам. За кратко си поислих, че имам сериозна контракция (след удара в бъбречето), но пък беше за миг и не се повтори, така че явно не беше. Явно бебчо вече доста е пораснал и оттук нататък ще чувствам все по-осезаемо и болезнено ритниците му  newsm78

Остават ми още 7 работни дни и после ще взема отпуска+болничен+45 дневен болничен  newsm44  От днес започвам да зачерквам с хиксчета дните от календара.

Ооо, и да се похваля (само да не предизвикам съдбата де) - от няколко дни спя много добре, буда се отново, но вече болки и изтръпвания на тялото нямам. Явно гимнастиката наистина помага  newsm10

# 222
  • Мнения: 1 475
Добро утро и от мен!

Аз веднъж в началото дето сънувах бебче и то приличаше по-скоро на скандинавче и беше момченце,оттогава нищо не съм сънувала, а много ми се искаше да я сънувам, като си роди ще се гледаме непрекъснато! Heart Eyes

Цяла сутрин се опитвам да си запиша час за очен лекар по ЗК, навсякъде имат часове чак за май месец срамота, в клиника Вижън им казах,че съм бременна и искам да ми видят едното око и жената ме вмести за другата сряда! Да ви кажа какъв е проблема, мен по принцип глава ме боли веднъж в годината,  а сега от две седмици, ме боли непрекъснато почти, дясната половина на главата или по-скоро в областа на окото, като си натисна кокала над окото също боли, не е болка за умиране,но  е доста неприятно, мислех за някой херпес да ми се е вдигнал в окото, ама нищо не виждам, щото пък втора седмица да ме боли и да не минава, много ми е странно- проблеми с очите никога не съм имала, но сутрин с отварянето на очите почва да ме боли- та се чудя дали нещо не е от бремеността???

# 223
  • Мнения: 7
Добро утро и от мен.Да ви питам,защото още не съм ви питала-решихме с мъжа ми малката да се казва Йоана.Какво мислите?Взехме първите две букви от името на майка му/Йорданка/ и последните три от това на моята/Гергана/,пък и брат му е Иван.Честно казано аз настоях за това име,защото много исках да си има и имен ден,и лесно галено име,а и да не е много завъртяно.Все пак да видя и от другите как се възприема.

# 224
  • Мнения: 136
somebody , аз също се хващам, че доста ми се е развалило зрението - трудно хвърлям на повече от 5 метра. Отделно, от време на време едни малки прозрачни петънца виждам, като си мърдам очите. Може и от компютрите да е, хем имам защитни очила, хем все сзабравям да ги ползвам...

Общи условия

Активация на акаунт