20 бона за бебе на черно !!!

  • 3 892
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453
Че то трижди по-голям егоизъм е стремежът на всеки да се възпроизведе. А колкото повече пъти толкова по висш егоизъм?
Виж, тук си права. Само, че аз не сравнявам двете неща.
 За да бъда докрай ясна, ще кажа, че според мен родителите изпитват многократно повече нужна от дете - независимо биологично свое или не, от колкото самото дете.В тази връзка не виждам нищо благородно. Просто е - имам нужда да отгледам и обичам дете - къде е благородството, щом осиновяването произлиза от факта, че по този начин аз удовлетворявам своя изконна потребност?
Все едно да е благородно да родиш и отгледаш биологично дете. Същото е. А за онези, за които не е същото - по-добре да не осиновяват дете.  Tired
Децата са си деца. Те са нашите деца, независимо биологични или не.
 

# 16
  • Мнения: 17 546
Просто е - имам нужда да отгледам и обичам дете - къде е благородството, щом осиновяването произлиза от факта, че по този начин аз удовлетворявам своя изконна потребност?
Все едно да е благородно да родиш и отгледаш биологично дете. Същото е.

Ами ти принизяваш човешкият род до клетъчното делене, където размножаването е просто и неконтролируемо.
Все си мисля, че за еволюиралият човешки мозък раждането или осиновяването, общо казано - отглеждането на дете, е въпрос на избор, а не на прост процес като деленето или пъпкуването.
Както и да е.
Явно мислим различно и това е интересното в един спор, но аз приключих спора.

# 17
  • Мнения: 204
 "Все едно да е благородно да родиш и отгледаш биологично дете. "
Явно за тебе раждането е въпрос на удовлетворяване на някаква потребност. Ако е така, съдейки от по-горната ти мисъл, то определено не бих могла да открия и грам благородство.
 Аз също не бих си мислела, че извършвам благородство, ако отида до магазина и си купя кюфтета , с които ще задоволя някаква своя потребност. В този смисъл съм съгласна с теб.....

# 18
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хора,вие нормално ли го мислите това,че няма нищо лошо да дадеш 20 бона за дете.......... Shocked
А какво правим,ако семейството няма от къде да вземе толкова пари?Това си е чиста търговия,както и да се нарече?Тук не става въпрос за домати и краставици а за дете-живо човешко същество.
Тази схема с припознаването не е от сега,доста стара е даже.Всъшност процедурата съвсем не е толкова сложна,колкото си мислят повечето,просто за някой е по лесно,когато имат пари да платят и да не се занимават.
Хич не го намирам за нормално и правилно това с плащането. Naughty

# 19
  • Мнения: 3 453
Явно за тебе раждането е въпрос на удовлетворяване на някаква потребност. Ако е така, съдейки от по-горната ти мисъл, то определено не бих могла да открия и грам благородство.
 Аз също не бих си мислела, че извършвам благородство, ако отида до магазина и си купя кюфтета , с които ще задоволя някаква своя потребност. В този смисъл съм съгласна с теб.....
Ти деца имаш ли? Ако да, защо ги роди? За да си в крак с модата, за да си млада майка, за да угодиш на мъж или роднини.....или защото си имала потребност да бъдеш майка?
Кое е благородното в потребността на бъдеш майка? Няма нищо по-естествено за жената, от това. Медал ли очакваш ? ooooh!

Не изопачавай думите ми, моля! Сравнението ти е смешно и неумесно в случая.
Правиш ли разлика, между потребността да бъдеш майка, да обичаш и обгрижваш, до потребността за задоволяване на физиологични нужди, като глад, например. Очевидно не, жалко за което!
В България обществото има отчайващо ниска култура относно осиновяването. Първият ти пост го доказва.  Stop

# 20
  • Мнения: 17 546
_Hope_, не се сърди и не започвай нов спор, защото разбирането на процесите на майчинство и осиновяване, са въпрос на възприятие от отделния човек, а не строго описани и канализирани действия, които за всеки са едни и същи. Прочете в съобщението ми, което си разменихме с теб, че случаят на мото семейство не е по-различен от този на вашето и въпреки това усещанията ни по въпроса са диаметрално противоположни. Затова се оказах от спор, защото няма начин да очаквам еднаквост на гледните точки. Всеки има свое обяснение и виждане за нещата и съответно не смята противоположното за правилно, но то е такова, за отсрещната страна. Спорът е безкраен, безсмислен и твърденията в него са аксиоми, които спомагат за доказвне единствено на собствената теория на всеки един от участниците в него, но не и цялостна такава, за желанието на една жена да стане майка и начина по който ще го направи, независимо дали ще е раждане или осиновяване.

# 21
  • Мнения: 204
 Норе, ти явно доста си противоречиш и в крайна сметка стигам до извода, че просто търсиш спор, без значение за какво. Може би това е някаква твоя потребност отново.
 В един пост пишеш, че няма нищо благородно в това да родиш и отгледаш биологичното си дете, а в следващ пост, това същото действие го представяш в доста "по-благородна" светлина" , цитирам: "да обичаш и обгрижваш"- та нали именно обичта и любовта поставят дебелата граница между клетъчното делене, за което спомена Балу , и раждането на дете.
 
п.с. Между другото съм забелязала, че хората с "висока култура" винаги са склонни прямо да дават не дотам мили квалификации на тези, които са на противоположното мнение

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 15:25 от MMH

# 22
  • Мнения: 17 546
Хич не го намирам за нормално и правилно това с плащането. Naughty
ИВКА 10, сложи си ръката на сърцето и кажи, ти нищичко ли не даде и мина само по процедурата, без грам усложнения и както си му е реда, гладко и регламентирано?

# 23
  • Мнения: 3 453
Балу,
 Hug
Права си, мостът е широк и двупосочен. Wink
MMH ,
противоречието в случая произхожда от твоето неясно тълкуване на моите думи. Смятам, че бях достатъчно изчерпателна в излагането на доводите си. Продължение на темата от моя старана няма да има. Полемиката е напълно безсмислена.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 14:53 от _Hope_

# 24
  • Мнения: 1 217
"Ако има строг контрол, търговията с бебета няма да е толкова лесна", смятат социалните работници.
Ето това звучи меко казано абсурдно.Не е ли работа и задължение именно на социалните работници да следят за така наречените бременни и родилки "в риск" и съдбата на бебетата им?Чие задължение е контрола в болничните заведения за да се предотврати злоупотребата с живота на новородените деца?
Публична тайна е как се върти черната борса с новородени", коментираха социални работници, които обаче се страхуват да подадат сигнал. "
Е,сега вече стана и обществена тайна колко съвестно са си изпълнявали задълженията някои социални работници.Знаем,че на страха очите са големи,но когато иде реч за детски живот като че си струва човек да подаде сигнал до прокаратурата,полицията и всички институции,които могат да помогнат.Не искам да си помислям дори за миг,че няколко институции и ръководства са си делили под масата парите за новородените бебета,както и че висши чиновници са готови за някоя и друга пачка да потулят случая.Дано съвестта на тези,от които зависи  животът и съдбата на бебетата е чиста,защото рано или късно истината ще излезе наяве и не ми се мисли с какви очи ще погледнат обществеността.

# 25
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Хич не го намирам за нормално и правилно това с плащането. Naughty
ИВКА 10, сложи си ръката на сърцето и кажи, ти нищичко ли не даде и мина само по процедурата, без грам усложнения и както си му е реда, гладко и регламентирано?
Ако искаш вярвай но стана точно така.Слагам си ръка на сърцето и с чиста съвест казвам,че не съм дала нито стотинка.Единственно,занесохме скромна почерпка в дома,когато изписваха децата,това беше всичко.
Много пъти са ми задавали този въпрос и виждайки децата ми,никой не иска да ми повярва,че просто така сме ги осиновили по каналният ред.
За протокола само да кажа,че след вписването ни в регистрите,чакахме около 3 месеца и за баткото и за щерката,докато се срешнем,именно затова казах,че не е чак толкова сложно.
Документите събрахме само за седмица и с пълен комплект,тичахме при социалните.Имаше моменти и такива,когато примерно ни връщаха,че този документ не  както трябва онзи,но тичайки пак по институции събирахме наново.
Да са ми живи и здрави децата и ние със съпругът ми,да си ги отгледаме.Ще ни бъде чиста съвеста след време,че не сме купили децата си.Simple Smile

# 26
  • Мнения: 17 546
Ще ни бъде чиста съвеста след време,че не сме купили децата си.Simple Smile
Недей! Не казвай такива думи!  Sad Hug Всяко осиновено дете се чувства малко или много купено. От опит ти го казвам. И в случаите, когато е случило на прекрасни родители и в случаите като моят, когато са не дотам такива. Когато детето приема спокойно фактът, че е осиновено, както го приех аз и когато не може да го приеме. Във всеки случай, винаги и без изключение!

# 27
  • Мнения: 478
Намирам търговията с деца за крайно нечовешко, недопустимо.

Според мен е нужна експресна промяна на закона, умът ми не го побира, да ти дойде някъв караконджул и да си присвои детето ти само с "припознаване пред нотариус".
Що не направят едни днк тестове на вси господа вече припознали така.
Според мен припознаването трябва да бъде с тест и то само ако майката пожелае, ако караконджула желае - неговото искане да не се изпълнява без съгласие на майката.

Абе хора не пишете трезво, имате ли представа колко от родилките под какъв натиск може да са си оставили децата, как можете да сте сигурни че не са ги измамили че ужким са болни децата и няма да се развият, дали всяко момиче в риск може да съобщи че я принуждават, дали всяко момиче може да прецени дали я мамят в диагнозата на детето и как да си позволи второ лекарско мнение. Утре на вас ако ви шитнат няква "безнадеждна диагноза", как ще се справите е интересно.

За Децата така присвоени, изобщо как сте сигурни че не са за "черен пазар на органи".
Чудовищно.. не мога повече да кажа, какво правим в държава която толерира всичкото това варварство.

ИВКА 10, поздравявам те, ти си прекрасна майка     bouquet

Мои познати самотни мамчета, голям страх браха да не ги измамят и нещо да не ги подведат в родилното и у дома след това.
Предствате си че вашата дъщеря отива да ражда като самотна майка.
Чудовищно, за съжаление съм склонна да повярвам, че размера на това деяние е много по-голям от разкрития до момента.
Пожелавам ви, да сте живи и здрави, за да си подкрепите дъщерите ви ако някой ден попаднат те в групата "самотни майки".

# 28
  • Мнения: 478
ИВКА 10 
да са ви живи, здрави, палави и засмяни ангелчетата, и вие със съпруга също.

# 29
  • Мнения: 487

 Peace

Дано истината излезе на яве! Силно се надявам бебенцата да са добре. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт