Дали е скарлатина?

  • 9 819
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 511
При нас пък в градината се взема гърлен секрет едва след като има и второ болно дете

# 16
  • Мнения: 2 011
Гърления  секрет  е важен !!! аз мога да  ти кажа какви  са още симптомите на скарлатината освен бледия триъгълник. малиновия език , ситния  обрив, ....
Очичките на детенце са  сълзящи ( светещи) , устните  са побелели  - по-точно като  изсъхнали напукани както и кожата  на лицето  е все едно на пърши... и най  важния показател - ето как  ще провериш : Малко над  коремчето с пръсти събираш лекичко кожата - с палеца и показалеца на двете  ръце- след като отпуснеш мястото остава червено кръстче - показател за скарлатината!!!!

# 17
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Сина ми в момента е със скарлатина(на 3г и 9 мес).Симптомите са много силно изразени,говоря за малиновия език и гърло.Но температура вдигна само вечерта преди да се появи обрива и малиновия език(при това не много висока-37,5).Обривът е най вече по сгъвките на крайниците и по корема,белият триъгълник на лицето не е задължително да е силно изразен.Особено при деца,които по принцип са с червени бузи.Сега е на антибиотик(Зинат,широкоспектърен е).Иначе е жизнен и игрив.Не сме ходоли да му взимат гърлен секрет,защото при тази клинична картина нещата са ясни(може би утре ще го заведа да му вземат,макар че,от събота сме на АБ и не знам вече дали има смисъл).Най-много ме притесняват възможните усложнения-остро бъбречно възпаление и "скарлатинозно сърце".Надявам се да не се получат.Карантината е 10 дни,което значи че поне толкова е добре да стои вкъщи.Видях някакви неуместни спорове за вино ,за шарки......Скарлатината няма нищо общо с шарка.Тя е бактериална инфекция,при която не се добива имунитет,за съжаление.Не се дърляйте,бе момичета,нали сме тук за да си помагаме Hug .

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
В групата на сина ми имат скарлатина,при взетия гърлен секрет се оказа че той е носител на болестта но не е болен,ако все пак се разболее и няма посочените признаци ,аз как да съм сигурна че в момента боледива ,ако вдигне Т за една нощ,и то не повече от 37,9 и обрива е само ситни точици за час-два-езича не е малиново червен,а просто розово-червен...
Как да разбера дали има някакви последствия,ако е боледувал от скарлатина а се съм разбрала...

# 19
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
В групата на сина ми имат скарлатина,при взетия гърлен секрет се оказа че той е носител на болестта но не е болен,ако все пак се разболее и няма посочените признаци ,аз как да съм сигурна че в момента боледива ,ако вдигне Т за една нощ,и то не повече от 37,9 и обрива е само ситни точици за час-два-езича не е малиново червен,а просто розово-червен...
Как да разбера дали има някакви последствия,ако е боледувал от скарлатина а се съм разбрала...
Именно за това се взема гърлен секрет,когато детето е било контактно.В нашата градина имаше скарлатина,в другата група,но никой не е казал нищо за гърлен секрет.....Въпреки,че децата се засичат по коридорите и е достатъчно да кихне някое,та да зарази другите.....Добре е че все пак във вашата градина има по-добра организация.Говори с личния лекар за тези притеснения-дали ще разбереш ако се разболее.Спокойно,медицината не е точна наука.Поставяйки диагноза,докторите поемат не малък риск(затова са учили,разбира се).Не винаги симптомите са силно изразени,хората са различни.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 15:50 от enze

# 20
  • Мнения: 801
Не всяко зачервено гърло е скарлатина, не знам защо толкова ви бавят изследванията, при нас това е не повече от 5 минути. Не мисля че имаш причини за паника, а и сигурно вече профилактично са му изписали антибиотик.
Синът ми в понеделник беше на градина, след обед му установиха скарлатина /нямаше обрив/ и в четвъртък доктора го прати пак на градина. Вече минаха 4 месеца, но нов случай на скарлатина в градината не е имало. Е различни нации, различни нрави, не се шашкай от разказите на бабите, времената се промениха.

# 21
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Не всяко зачервено гърло е скарлатина, не знам защо толкова ви бавят изследванията, при нас това е не повече от 5 минути. Не мисля че имаш причини за паника, а и сигурно вече профилактично са му изписали антибиотик.
Синът ми в понеделник беше на градина, след обед му установиха скарлатина /нямаше обрив/ и в четвъртък доктора го прати пак на градина. Вече минаха 4 месеца, но нов случай на скарлатина в градината не е имало. Е различни нации, различни нрави, не се шашкай от разказите на бабите, времената се промениха.
Не знам къде е това-при вас(съжалявам,може да си казвала,но не съм влизала скоро тук),но тук бавят изследванията 3 дни.......Затова наистина е добре ако има съмнения даде се даде АБ,макар че не ми се нрави.......

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
Момичета скарлатина е слабо изразена, без почти никакви симптоми е, но е факт. Изписаха ни антибиотих плюс витамини и противогъбично и хайде в къщи.При нас малиномият език го няма,но по езичето личат пъпки както и по корема и гърбът и това е.

# 23
  • Мнения: 2 011
Момичета скарлатина е слабо изразена, без почти никакви симптоми е, но е факт. Изписаха ни антибиотих плюс витамини и противогъбично и хайде в къщи.При нас малиномият език го няма,но по езичето личат пъпки както и по корема и гърбът и това е.

Evka, какви пъпки по езичето? Нашия език от  една седмица е такъв но сега вече не са толкова ясно изразени папилките. Има обаче кашлица. Консултирах се с  моя близка педиатърка от родния ми  град ( по тел.) и тя каза че най вероятно  е някаква гъбична или др. инфекция. Ние нямахме други симптоми - нямало  е температура, няма и сополи - боля го гърло 1-2 дена и след това езика му  е промени... newsm78
Скарлатина сме карали декември 2006г( паралелно със Варицела  ooooh!) , зная че няма имунитет към нея и може пак да се разболее ..... newsm78
Ако действително кара  скарлатина  ето че вече се замислих по-дълбоко и се притесних!  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 1 345
Незнам как да обясня просто езикът не е бил малинов,но има в началото промяна абе точно на дребни пъпки си прилича еднакви по размер и с цвета на езикът. При нас също никакви симптоми други. Излезе в последствие лек обрив на корема,но ако незнаех бих казала, чее от претопляне. Гърло го боля само една нощ

# 25
  • Мнения: 2 011
Значи ще идем на лекар , че ако  е скарлатина може да има усложнения Praynig

# 26
  • Мнения: 2 110
Значи ще идем на лекар , че ако  е скарлатина може да има усложнения Praynig

Задължително ,трябва да отидете на лекар !

# 27
  • София
  • Мнения: 1 345
Значи ще идем на лекар , че ако  е скарлатина може да има усложнения Praynig


Заведи го та дори само за да си спокойна, пуснете един гърлен секрет за стрептокок хемолитик от група А и ще стане ясно.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди два месеца в групата на дъщеря ми имаше скарлатина. Детето ми нямаше никакви симптоми, но аз и пуснах гърлен секрет т.к. се разболя момичето с което най много си играеше. И се установи, че дъщеря ми е носител на стрептокока без да се разболява. Лекувахме  с АБ. Нелекуваната скарлатина може да доведе до усложнения.

# 29
  • Мнения: 2 011
Заведох го още вчера на лекар. Педиатърката  ми  е много  добър  специалист. Каза че му няма нищо и  че гърдите са му  чисти , езичето му  се оправя и не са изпъкнали  папилките а и  на цвят си  е нормален. Каза , че нямам повод за притеснения.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт