Детските млека -само от "Хранителни стоки"

  • 5 034
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 957
Всеки се оправя според ситуацията. Тук не се продават по едно хапче или по една пелена и не е болка за умиране. Възможностите на майката са

а) взема на заем пелена от друга майка
б) отива си бързо в къщи за да я смени
в) изтичват до магазина и купуват малка опаковка пелени, които оставят в количката, за да има и за друг път като стане белята.
...поне аз така правя
 Колко струва 1 пелена в БГ? Например на памперс 4ка.

# 16
  • Мнения: 15 379
 ASSAMARIS, Убедена съм, че не се печели, но не знам кому е нужно да го прави Wink. Но знам, че е забранено да се продават пелени за еднократна употреба, дамски превръзки - разопаковани, отделен блистер от опаковката на даден медикамент и също така знам, че се налагат солени глоби, които при повторно нарушение значително се увеличават като размер!
Също така знам, че никой не се съобразява с наредбите, а проверки от съответните органи липсват.
Само, че мен това не ме вълнува - пелени купувам в пакети, лекарства - абсолютно винаги цяла опаковка (държа упътването да е вътре).
Но ме вълнува това, че досега винаги съм предпочитала да купувам млякото на детето си от аптека, а вече няма да мога, ако обаче разпоредбите се спазят, а това не ми се вярва да стане;-).
Това имах предвид, но ти явно не си ме разбрала Grinning.
П.П. Така както нося вода за бебето, така си вземам и пелена Laughing.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?


П.П. Пристрастна съм и няма да коментирам закона

# 18
  • Мнения: 366
Абсолютно сте прави,но ако откажа ,знаете ли какви погледи се мятат,как ми се изсъсква ,че ще отидат в другата аптека и тнт.....Демек,аз съм лошата.

Един памперс е между 50 и 70 стотинки.
По-повод на превръзките-не само си ги купуват на бройка,но си ги  и сменят в аптеката ми-
http://vbox7.com/play:e6f97926

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 15:10 от ASSAMARIS

# 19
  • Мнения: 15 379
Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?


П.П. Пристрастна съм и няма да коментирам закона

Просто предпочитам да взема кутията от аптека, странно ли е?

# 20
Разбира се,че е важно от къде ще си купя храната на детето.Не ми е все едно дали е в ръцете на продавача,който често не може да се оправи дори със срока на годност или ще получа висококомпетентнатта консултация на магистър фармацевта.АМ са обогатени с витамини,минерали,за различни възрастави групи са различни.Често ми е необходима консултация кое е най подходящо за моя случай.Кой ще ми я даде в магазините,да не говорим за хепермаркетите,където всичко е на самообслужване.Несериозно отношение към българските деца!

# 21
"Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?"
Уважаема,те и лекарствата са запечатани,опаковани,със ср.на годност.Според вас не би трябвало да има проблем и те да са в магазините?!

# 22
  • Мнения: 8
Аз никога не купувам детските храни от хранителен магазин.В квартала си имаме детски магазин и аз пазарувам от там.Още повече там е по евтино и има много голямо разнообразие на бебешки храни.    




# 23
  • Мнения: 957
На сайта на производителя, както и на опаковките обикновено има много обширна информация кое мляко за коя възрастова група е, какво съдържа. Не виждам какво още може да ти каже магистър фармацевта. Говоря за нормалните АМ, а не за тези за особени случаи ( рефлукс, колики, лактозна нетолерантност итн.) Австрия ми се вижда нормална европейска държава и не ми е известно някой да е изревал, че не продават АМ  и памперси в аптеката.
Ама какво се учудвам. България  е нещо специално в Европата. Нали по едно време и за казаните за ракия стана проблем ... Mr. Green

# 24
# 25
  • Мнения: 38
Здравейте!

Assamaris, видях призива ти в австрийската тема. Българските депутати оттам ли са тръгнали да оправят държавата?!
Миналото лято бях в България с дъщеря ми, представи си какви очи направих като ме попитаха в аптеката колко бройки памперси искам. Понеже тук в Австрия не се продават на бройка, а на пакет , аз невежата не мислех че може да се продават на бройка  Embarassed . В аптеките тук се продават детски храни и млека само за по- специални случаи, нормалните храни и млека ( и памперсите) се продават в супермаркетите и дрогериите. А да не говорим за това че в България ми беше всичко за детето по-скъпо отколкото в Австрия. За пример ще дам пак памперсите - тук купувам 1 пакет 62 бройки за 12 евро, а в България същия пакет ми струваше 50 лева. А мисля и не е трудно когато излиза човек на разходка с детето да си сложи 2-3 памперса в чантата или количката. На мен лично ми се вижда нехигиенично да се продават на бройка. А и не мисля че мястото на храните е в аптеката непременно.

Лек ден желая на всички   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 12 114
Никога не съм купувала АМ от аптека. В хранителните стоки ми изглежда по- логично, но защо трябва да забраняват да се продава в аптеките? Там се продават шампоани, гел за коса и какво ли какво им пречи млякото?
Според мен, трябва млеката за новородени да са в аптеките и да се продават срещу рецепта, както е в някои други страни, за да се насърчава кърменето и да се следи дали педиатрите не настояват за АМ и за определени марки АМ срещу заплащане от производителите му.

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Винаги съм гледала на АМ като на храна, не като на лекарство. И то е храна. Консултaциите, ако се търсят такива, би трябвало да се търсят от педиатъра на детето.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 16:26 от Гита Ог

# 28
  • Мнения: 4 399
Айде и аз да се изкажа, макар Че си полуЧила много 'виенски' отговори. В аптеките във Виена адаптирано мляко се продава. Виждала съм с оЧите си, но никога не съм купувала, защото е на космиЧеска цена, около 5? по-скъпо за кутия отколкото в дрогерията, а аптеките са с с толкова лошо работно време, Че винаги когато са отворени и дрогерията работи. Честно, не знам кой е толкова луд да си купува АМ от аптека тук, но го има. Аз не разбирам къде е драмата, ще има ли АМ в аптеката или не, какво знаЧение има. Мен лиЧно пелените на единиЧна бройка не ме смущават никак даже.

Очевидната оскъдност на аптеки и работното им време най-вече - до 18 часа. След това има само по 2 дежурни за район като нашият е с мащабите на 2 комплекса  "Младост" или "Люлин".  

Ти остави това, ами не мога да разбера как е възможно в болниците да няма дежурни аптеки. Първо Чакаш 3 Часа с болното си дете в болницата и след това тръгваш на другия край на града да търсиш дежурна аптека. Междувременно детето я хленЧи, я е заспало в колата, абе половин ден занимание докато му осигуриш лекарствата. И пак добре ако си с кола, ами ако нямаш и си сам вкъши, просто ми е непонятно как изобщо можеш да осигуриш лекрства през поЧивните дни. Ами на фона на тия проблеми, да ви кажа това с адаптираното мляко ми се виждат много бели кахъри.

# 29
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен.Цялата тая работа с млеката и детските храни е,защото някой иска да пренасочи един пазар в друга насока.Никой не е мислил нито за вас потребяващите услугата мами,нито за нас фармацевтите.Става дума за разчистване на пазарна ниша.На въпроса защо от аптека,ще отговоря така,защо И от аптека.Защото до сега имахте избора,ако искате в детски магазин ,ако искате от супермаркет ако ви харесва от аптека.Сега трябва да се направи предмет на дейност на дрогериите и естествено на големите хипермаркети.Аптеката е място,в което човек търси и някакъв съвет или консултация.В практиката ми е имало много случаи ,в които майките имат притеснения относно хранителни проблеми на децата.Кое е запечено,кое не наддава добре,кое повръща,но не е алергично.да,АМ не са лекарства,но поради спецификата на бебешкия организъм някога е нужна и консултация.На пазара има толкова видове млека,вие тук си помагате като обменяте опит.Приемете,че това е едно място,на което също се обменя опит.Освен това аптеката получава доставки от търговци на едро с лекарства,които задължително са по фактура,проследява се по партиди и по срокове на годност.

Общи условия

Активация на акаунт