съпругат ми е алкохолик

  • 7 349
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Никой не оспорва AGAPH. Просто обменяме мисли.
Колкото до твоето предложение да се разделят за месец два, според мен това ще задълбочи проблема.
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 016
Без да чета другите мнения от личен опит ти казвам, че алкохолизма не се лекува. Няма начин да убедиш този човек че не постъпва правилно и така наранява теб и децата си, а те повярвай ми ще помнят. Има вариант да пробваш да го убедиш да се лекува, а той ще ти казва, че не е болен.... Личното ми мнение е : не оставяй децата си да живеят с такъв човек!  no no

# 17
  • Мнения: 15 379
Бягай! С пълна сила!
Вземай си децата и започни начисто, защото ако не го зарежеш сега, ще съжаляваш за всичко, което ти предстои!

# 18
  • Мнения: 5 468
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.
Тя не трябва да се жертва, за да спаси неговия животец, който той сам си е избрал да погубва. Тя има за какво да продължи... има две деца, които я обичат и разчитат на нея.
Знаеш много добре, че излекуван и полезен за семейството си алкохолик НЯМА.
Не си струва да живееш в ада на алкохола.... тогава го няма човека, който си обичал и си мислил, че ще ти бъде партньор. По-добре сам, отколкото зле придружен.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Имах 1 такъв на главата си  ooooh! . Е, до бой не се е стигало, обаче си имахме много проблеми заради алкохола. Аз такива неща много бързо ги решавам. Като видя, че няма изгледи към по добро, слагам чертата и това е. Така и направих. Вече 4-ти месец си гледам детенце спокойно, няма алкохолици покрай мен, пея си и си свиркам. И между другото - няма алкохолик, който да си признава, че има проблеми с алкохола, или поне от хората които аз познавам  Rolling Eyes Не съсипвай живота си единствено заради децата. Така може да съсипеш и техния. Едно дете винаги живее по добре с 1 родител, но в спокойна среда, от колкото с двама, но в непрекъснати скандали  Tired

# 20
  • Мнения: 776
Не можеш да помогнеш на някой , който не желае помощта ти!  Щом той дори не признава, че има проблем с алкохола, няма какво да говорим.
Моето мнение е, че тя трябва да го напусне, да пощади себе си и децата. Животът с алкохолик е мъчение и огромно изпитание за нервите и психиката на възрастен човек, а какво остава за невръстно детенце.
Съчувствам ти, миличка, не се подлагай на това мъчение, просто бягай  Hug

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Не подлагай себе си и децата на подобен тормоз  Peace Аз избягах веднъж от подобен ужас. Радвам се , че нямаше замесени деца. 5 години се надявах и борех за връзката ни. Резултата за него е , че е в супер тежко положение в момента. Не ми се мисли как би ми минал живота с него  Sick
Ако много държи на вас той ще се промени и ще ви намери.

# 22
  • Мнения: 4 785
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжеляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!

Това исках да напиша и аз! На 100%. Проблемите с алкохола нямат край - примери от живота бол. Ако децата сега ще страдат за него по някакъв начин, то като поотраснат и стават свидетели и съдници на пиянски свади и побойща - тва ще им натежи, най-малкото, в живота. Не се страхувай от бъдещето - бъди сигурна, че е по-хубаво - няма по-хубаво нещо от спокойствието!

# 23
  • Мнения: 1 199
Никой не оспорва AGAPH. Просто обменяме мисли.
Колкото до твоето предложение да се разделят за месец два, според мен това ще задълбочи проблема.
Самотата води до алкохолизъм, сам изоставен мъж е загубена кауза. Ще се пропие окончателно.

Всъщност се смята, че най-лошата услуга, която близките на алкохолика могат да му направят, е да се опитват да му правят живота по-лесен, да се отдава на алкохолизма безнаказано. В редките случаи, когато алкохолик е намирал сили да признае пред себе си зависимостта си и да се бори за да я преодолее, обикновено е когато му се случи нещо много трагично вследствие на алкохолизма като загуба на семейство например. Ето това може да го накара да се замисли, не необезпокояваното пиянство. Естествено че някои съвсем потъват, ама това и без това ще стане (алкохолизмът е прогресираща болест), само че така ще опропасти живота и на близките си.

# 24
  • Мнения: 1 669
Имахме подобен случай в семейството... Преди да се алкохолизира, мъжът беше перфектният баща и съпруг. Нежен, любвеобилен, изведнъж, или не толкова изведнъж нещата излязоха извън контрол. Биеше жена си, не се прибираше, продаде всичко, което можеше да се продаде - дори шейната на детето си. Разделяха се, събираха се, пак се разделяха... Докато не последва развод. Детето настояваше за това, защото не издържаше да гледа майка си с вечно насинени очи. Той никога не е преставал да бъде добър баща, въпреки състоянието си. Но животът е непредвидим...

# 25
  • Мнения: X
Няма лечение това, както са казали по-горе-излекуван наркоман и алкохолик НЯМА, колкото и да се твърди това..Имам пример в семейството / не е мъж ми де  Praynig / , ужас е, пълна деградация. НЕ осъзнават положението си / не ми се впуска в подробности, че.../, нито стресова ситуация ги преобръща . Ще става по-лошо и по-лошо, парите просто ще изчезват за пиене,а мръсотията ще стане неуправляема..
БЯГАЙ, МИЛА, БЯГАЙ..ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН Е ДА БЪДЕШ СИЛЕН ХАРАКТЕР!Не си съсипвай живота в постоянен стрес,мъка, сълзи, а най-вече този на децата! Няма изекуване от това, разбери! Просто го виждам всеки ден, но Слава Богу сме отделно!!

# 26
  • Мнения: 800
Ще повторя много от мненията, но и аз съм в същото положение - при мен решението е един месец срок, в който да ми докаже, че може да бъде бащата и съпругът когото съм харесвала и обичала и ако не стане - довиждане! Имам готовото споразумение за развод, което му връчих за подпис и сега чакам. Между другото довечера сме на преглед при доктор и това е което мога да направя за него. Децата са ми по-важни, тяхното спокойствие и щастие си заслужават да се боря. Давам шанс и след това край. Ти си знаеш най-добре дали трябва да дадеш последна възможност на брака си и на мъжа си - все пак най-добре за децата е да са с двамата си родители, но ако нещата продължават ..... действай! Няма нещо толкова трудно, та една майка да не се справи - така се убеждавам и аз!

# 27
  • BG
  • Мнения: 390
Мила, пробвай с тези капки против алкохолизъм. Мой познат след изпити опаковка и половина от тях изпитва отвръщение към алкохола. Четох някъде, че Чочо Попйорданов се е излекувал с тях.
http://www.kapkite.com/

Желая ти успех, трябва да се пребориш за семейството си, доколкото разбирам ти обичаш съпруга си. Помогни му, не го оставяй да се провали.

# 28
  • Мнения: 800
Тези капки са много спорни, в нета намерих повече отрицателни мнения отколкото положителни, а да дам 120 лева за да се убедя сама, ми се струва тъпо. Аз пробвах преди време капките на Бах, ефектът не дойде така както го исках, та се га не ми се рискува пак. Мисля си че човек трябва да иска да се лекува, за да се излекува.

# 29
  • Мнения: 668
Според мен преди да направиш каквато и да е крачка трябва да се опиташ да видиш дали е моментно.Може да с от стрес  или от това,че не е на работа .Пробвай първо да оправиш нещата.Не избързвай.

Общи условия

Активация на акаунт