Бихте ли напуснали половинките си,ако във тази криза останат без работа

  • 15 727
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 344
Ами ще си намери нова.
Оставал е без работа. През последните години поне два пъти. В тези периоди съм се старала да бъда по-внимателна дори.
Сега аз съм без работа ( а изкарвах доста допреди три месеца).
Дали ще ме изостави? Wink

# 16
  • Мнения: 2 757
jullianna , къде прочете, че ще си зарежа мъжа ако се инвалидизира. Просто зададох подобен на тематичния въпрос.
А ти изобщо помисли ли върху темата или си си баеш по инерция. Ако мъжът ти спре да носи пари и ти самата поради някакви причини не можеш да изхранваш децата си как ще постъпиш. Наистина ли ще си дундуркаш мъжа докато децата ти умират от глад  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 478
Абе вие сърца имате ли бе  Thinking

От тази тема останах с впечатление,че някои нямат .....и ум.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
jullianna , къде прочете, че ще си зарежа мъжа ако се инвалидизира.

.....Ако се наложи може и да го зарежа....... 
Виж, по интересно е ако нещо се случи с мъжът ви и стане неработоспособен, не ами и на легло и освен за деца и за него трябва да се грижите тогава какво ще правите  ooooh!


Дали си бая по инерция е мой проблем  Naughty
Много ясно съм се изразила и доста добре вникнах в темата !
Този мъж за който става въпрос в темата не е спрял да носи пари -
човека работи на 2 работи при това и детето й не умира от глад,
а просто примадоната не може да си позволи маркови парцалки.
Все си мисля, че ти нещо си чела по диагонал !
И ако си женена трябва да знаеш, че мъж и жена са заедно
в богатство и в бедност, в здраве и болест и т.н.
И двамата сме били без работа, но сме били щастливи, защото
сме се подкрепяли взаимно и така е до ден днешен.

# 19
  • Мнения: 2 478
И ако си женена трябва да знаеш, че мъж и жена са заедно
в богатство и в бедност, в здраве и болест и т.н.

Ето това често се забравя.Аз не съм омъжена,но знам ,че семейството е семейство дори в кофти моменти.
Ако мъжът ми остане без доходи по време на криза,ами ок,няма да е приятно,но ще намерим начин да се справим,както винаги сме ги намирали.
Но да си взема детето и да отида при родителите си,защото ми липсва лукса е повече от незряла постъпка.

# 20
  • Мнения: 776
Да, аз също това щях да питам , какво стана с
 
В богатство и бедност, в здраве и болест  ooooh!

Той май се е отървал от тази жена. Какво значи маркови дрехи ? С извинение г*з знае и две и двеста!
Като се женех за моя мъж, беше безработен студент, аз вадех парите, после се сменихме. Животът е пълен с обрати.
Тя си е търсила чичко паричко.
Съветът, който получих от нашите като се женехме беше - омъжиш ли се, вече имаш ново семейство, мама и тати са до тук.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696

# 22
  • Мнения: 4 380
Всяка жена има право да получи това, което заслужава. Ако тя смята че е достойна за друг, по-добър мъж, и не желае да има вече нищо общо с този който не и задоволява нуждите (нуждите на различните хора са коренно различни), това е абсолютно нейно право. Мъжът ако не желае да я загуби, би трябвало да и съответства.

Тук не става дума как аз или някой си хипотетичен бихме реагирали, а как реагира тази, която те напуска по причина че не и подсигуряваш достоен живот.

Аз лично бих напуснала съпруга си винаги ако имам по-добра алтернатива. Това касае не само финансовата страна, но и всички останали.  Не виждам причина да получаваш нищожна част от това което заслужаваш, когато можеш да имаш много повече. Любовта често заслепява, но за щастие (или не), хората не си ходят цял живот заслепени. Бракът е взаимноизгодна сделка. Никой не може да вини някого, че сделката вече е престанала да му е изгодна.

# 23
  • Мнения: 24 467
Хората се събират и за да си помагат в трудни моменти, а не само да се онождат. Иначе ако сме животни само- може и да се помисли в обратната насока. Е, вкъщи ние не сме. За 12 години съвместен живот сме минали през какви ли не трудни житейски ситуации и това, че единият винаги е можел да разчита на другия е укрепило семейството ни в пъти повече. И работа сме сменяли, и в чужбина съпругът ми се е налагало да отиде. Здравият човек, който не го мързи, дълго без работа няма да остане. Аз за разглезен и мързелив не съм се женила, а човек с годините не се изменя тотално. Здравият, работлив и свикнал да се грижи сам за себе си, а после- и за семейството си, човек не стои с месеци и години без работа.
Човек може и да се разболее и поради тази причина да остане без работа. И тогава ли ще си зададем такива въпроси?

# 24
  • Мнения: 2 829
не,не бих

Ох, получавам дежа вю. Някой пак си говори сам.  Rolling Eyes
Ми то като те тресне кризата по канчето, така става. Днес си сам, утре - цяла компания.
Ама ви е весело - няма скука. Mr. Green

е после се прави пълна програма според сезона Mr. Green

# 25
  • на майната си
  • Мнения: 425
Голяма услуга ще направи на мъжа си, ако не се върне.
Предполагам още като се е омъжвала е било ясно, че благоверния не може да покрие "високият" стандарт. Аман от пикли.
Не бих позволила някой да блъска като вол за парцалките ми, камо ли да го напусна за чифт маркови боклуци.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Ми то имаше криза 1997год,сега започна през 2008,т.е. през десетина години.То ако си сменяме мъжете покрай кризите и липсата на работа,къде ще му излезе края?
Ако някоя мома се чувства принцеса,да си търси принц.

# 27
  • Мнения: 25 620
То ако си сменяме мъжете покрай кризите и липсата на работа,къде ще му излезе края?


Аааа, недей така, няма лошо да си сменяме мъжете и по-често дори.  Laughing
Но колкото и добре да си живее една принцеса, все някой ден остарява и принцът я подменя с нов модел. И тогава да видиш драма, майкоууу...  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 156
не бих го зарязала ако остане без работа. може да разчита на мен при такива обстоятелства, както и аз на него. най-много да го изръчкам да си намери нова работа, но едва ли би се наложило де.

# 29
  • Мнения: 4 380
Хората се събират и за да си помагат в трудни моменти, а не само да се онождат. Иначе ако сме животни само- може и да се помисли в обратната насока. Е, вкъщи ние не сме. За 12 години съвместен живот сме минали през какви ли не трудни житейски ситуации и това, че единият винаги е можел да разчита на другия е укрепило семейството ни в пъти повече. И работа сме сменяли, и в чужбина съпругът ми се е налагало да отиде. Здравият човек, който не го мързи, дълго без работа няма да остане. Аз за разглезен и мързелив не съм се женила, а човек с годините не се изменя тотално. Здравият, работлив и свикнал да се грижи сам за себе си, а после- и за семейството си, човек не стои с месеци и години без работа.
Човек може и да се разболее и поради тази причина да остане без работа. И тогава ли ще си зададем такива въпроси?

Ние не знаем колко и какви опити да му помага е правила съпругата на автора. Аз мисля, че никой не се предава "без бой" или без да опита да промени ситуацията. Някой когато се е омъжвал е гледал съпругът да не е разглезен и мързелив за да не остава без работа, друг вероятно е търсил други качества. Като амбиции и лидерство примерно за да не работи за някого, а самият той да бъде работодател. Една силна жена би търпяла слаб съпруг ограничен период от време. Рано или късно, ако съпругът продължи да не и съответства, нещата винаги излизат от релси. Да работиш на 2-3 места за да изкарваш прехраната, това е психология на вечният беден.

Общи условия

Активация на акаунт