много ли боли ли прегледа за разкритие

  • 32 478
  • 233
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 978
Изобщо не ме го усетих. А и да те позаболи малко е само за няколко секунди, няма страшно

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мен ме боля и ми беше неприятно  Confused

# 17
  • Мнения: 1 558
Въобще не боли(поне мен не ме е боляло).Беше си като обикновен преглед.Просто бръкна с няколко пръста,за да види дали имам разкритие и дали ми е изгладена матката Peace
По-точно шийката на матката и наистина не боли Peace

# 18
  • Мнения: 764
Аз установих, че зависи от гинеколога. Малко преди раждането ми се наложи да отида късно вечер в Шейново, където ме прегледа дежурният лекар - доста боля и беше доста неприятно. Следващия път, когато ме преглеждаше лекарят, който ме наблюдаваше, не болеше толкова. Е, неприятно усещане е, но се търпи.

# 19
  • Мнения: 568
Скоро чух ,че преглед за разкритие болял!Вярвам на момичетата ,защо да лъжат!?Но според мен тук нещата не опират до праг на болка ,а до лекар.С първата бременност ми направиха преглед след като тапата падна,нямах разкритие ,не си спомням болка и не ми прокърви ,както съм чувала да е ставало при други.На самото раждане ,не усещах ръката на докторката ,само чувах цифрите.

# 20
  • Мнения: 3 268
Това е най-малкото,което те очаква при раждането.От там се почва и докато не гушнеш бебето в ръце,болката става неизменна част от теб.Но си струва.

# 21
  • Мнения: 852
Извинете ме за тъпия въпрос но много надълбоко ли бъркат........ #Crazy

# 22
  • Мнения: 140
Аз усетих болка, но за кратко. Мисля, че при всеки е индивидулано както и раждането/ едни ги боли, др не  Wink/

# 23
  • Мнения: 705
Болката зависи от това, дали са решили да ти "помагат" и мануално да увеличат разкритиети и да изгладят шийката. Просто им кажи, че не желаеш подобна помощ и готово. Аз следващия път няма да дам да ме докоснат.

# 24
  • Мнения: 27 524
Извинете ме за тъпия въпрос но много надълбоко ли бъркат........ #Crazy

Е, колко надълбоко може да влезе един пръст все пак?  Grinning Китката и лакътят остават навън, не бой се  Sunglasses

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
Болката зависи от това, дали са решили да ти "помагат" и мануално да увеличат разкритието и да изгладят шийката. 
съгласна съм с това мнение.
на мен също не ми беше, как да го кажа, комфортно.
чак силна болка не е, но усещането не е приятно Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 013
Ами мен не ме боля.
Бях чела,че боли,особено ако случиш на груб доктор,но аз за щастие случих на внимателен!
Не ме боля,мога да го сравня с рутинен преглед на гинеколог!  Peace
По време на раждането,когато проверяват разкритие,дори няма да го усетиш,на фона на контракциите!

# 27
  • Мнения: 64

Аз пък не разбирам от какво толкова може да боли, като се пъхне пръст примерно? Секс ако правите би трябвало тогава да са зверски болки  Grinning

Блонди, секс не правя в шийката на матката, а за разкритие се бърка там. Влагалище и шийка са две различни неща макар и неразривно свързани.  Peace

Моята проверка беше 2 пъти /непосредственно при приемането и преди да ме вкарат в родилна/ и не е безболезнена, защото се проверява оптималното разширение /все пак трябва да може да се вкара ръка а дори и да се отвори до някъде/-все пак бебешката главичка няма просто да се изхлузи.

Но по темата-боли, но не нетърпимо. Все пак знаем защо сме там. Peace

# 28
  • Мнения: 233
Зависи от лекаря и от това какво е решил да направи. Ако е решил да поразшири ще боли

# 29
  • Мнения: 5 994
Въобще не боли(поне мен не ме е боляло).Беше си като обикновен преглед.Просто бръкна с няколко пръста,за да види дали имам разкритие и дали ми е изгладена матката Peace
и при мен така,но нямах контракции ,а водите ми изтекохаи се наложи да ме понадупчат(инжекции-а аз ги мразя)

Общи условия

Активация на акаунт