Стресиращо първо къпане - как да я спечеля отново?

  • 2 782
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ООоооо я такива натрапници вън Naughty от банята Crossing Arms
Колко е голямо детенце newsm78
Явно ще и трябва време....

# 16
  • Мнения: 24
На 12 дни сме вече. Но отлагах първото къпане дълго време, точно заради зора който даваше свеки да участва, надявах се да се размине някак, но... едва ли ще се случи отново, нейния интерес е само толкова, вече има снимки, че е участвала в първото къпане - да ги показва на приятгелки и колежки, не мисля, че ще иска повече.
Мушмороче, идеята за ваната е страхотна, вероятно ще опитаме, но тримата с тати. Дано да се справим.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
То мъниче Laughing
Ще се справите в банята има място само за мама, тати и бебчо.
Бабите са си ги къпали на времето тяхните, не им е работа да се мешат сега. Мисля, че трябва да поговориш със свеки.

# 18
  • Мнения: 559
Ще се справите! Пиши после дали се е получило! Алекс така ми заспиваше във водата докъто суче  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 24
ВиФреш, с това чудо не се говори, то прави кавкото си поиска и след това се хили като петгодишен калпазанин току що направил беля.
Мушмороче, още довечера, най-късно утре ще пробваме - за играчки сме малки още, но ако я кърмя през това време, много възможно е да мине по мед и масло Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 032
На много от нас ни се е случвало да се изнервим докато някой друг пипа бебето ни, но в конкретната ситуация и ти имаш вина. Какво означава "тя искала да го къпе". Усмихваш се и обясняваш, че първата баня на бебето искаш ти да я направиш, защото все пак е твоето дете и така. Като не ти харесва как свекървата къпе бебето ще я изместиш тактично, но няма да крещиш. Ако не можеш да реагираш- просто излизаш от стаята, за да не гледаш. Ама извинявй какви са били тези викове насред банята, колкото и да не понасяш свекърва си няма да ти удави детето, нито на него нещо ще му стане ако един път главата му е измита по различен начин.
Иначе конкретно на проблема, говори на бебчето, пей му, усмихвай се докато го къпеш. Голямата ми дъщеря например стискаше пръста на някой възрастен с ръчичка и така се успокояваше.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 524
много неприятна история това Rolling Eyes
добре че моята свекърва не е имала подобни мераци, защото не знам как бих отказала, а не мисля че това е работа на бабите и дядовците.
дано му мине уплахата по-скоро на мъничето и да се радва като се къпе Hug

# 22
  • Мнения: 4 784
Разбирам те в каква сложна ситуация си попаднала, но ако отново се случи нещо подобно, опитай се да не си изпускаш нервите пред бебето. Впрегни сили и запази спокойствие пред детето, особено в подобна ситуация. Бъди рязка, отстоявай своето, но не и да пищиш пред бебчето,  пък после ако щеш я натири в мечи г.з.
Опитайте съвместно къпане във ваната, пей й докато я къпете, подхождайте следващите пъти към къпането със смях и подходяща игра. Успех!

# 23
  • Мнения: 24
gigio,
напълно осъзнавам вината си, права си. Не можах да откажа първото къпане, защото е кръстена на нея, а и говори за това откакто сме се прибрали вкъщи, аз само се услушвам... още не съм се научила да отказвам. А и не искам да създавам конфликт между нас, за да не поставям мъжа ми ммежду чука и наковалнята. Както и да е, виновна съм, съгласна съм.
Идеята е че трябва да оправя нещата с бебка, по възможност без да се карам със свеки (прекалено злобни хора са, няма нужда да ме заливат с помия). А и съм почти убедена, че след като първия път е бил неин (наполовина неин, наполовина мой), няма да има повече мераци. Остава само да успокоя мъничето и да се радваме отново на водата.

# 24
  • Мнения: 24
Между другото, аз не пищях съвсем, написах го така, за мен това означава, че съм казала нещо на въпреки, просто гласа ми е такъв че не умея да пищя, дори в повечето случаи като кажа нещо се налага да повтарям защото хората не ме чуват.
За сметка на това пък ръцете ми трепереха и това май беше по-лошото.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
gigio е много права, бебето е равнало по-скоро заради твоята реакция. Дано бързо привикне с банята, да ви е весело и спокойно.  Hug Не се сърди на бабите, но от сега бъди твърда, но и внимателна с тях.

# 26
  • Мнения: 1 032
Надявам се да не живеете заедно. Имай предвид обаче, че тепърва ще се сблъскавш с подобни ситуации.В твой интерес и в интерес на детето е да се научиш да отстояваш позицията си. Мъжът ти да не стои между чука и наковалнята ами да подкрепя теб  Laughing Не е нужно да воюваш, просто трябва да си изработиш тактика чрез която ти да постигаш целта си.

# 27
  • Мнения: 3 211
gigio е много права, бебето е равнало по-скоро заради твоята реакция. Дано бързо привикне с банята, да ви е весело и спокойно.  Hug Не се сърди на бабите, но от сега бъди твърда, но и внимателна с тях.
така е.
сега остави бебето 2-3 дни да забрави, като го миете на части, в леген, а не в корито. първо долната част на тялото, после събличаш горната и полека-лека ще свикне. най-важното е за бебето в какво настроение са възрастните около него. ако са изнервени и сърдити и то няма да е щастливо и весело.

# 28
  • Мнения: 24
Ами днес в коритцето като й миех дупето така пищя, че кръв й потече от пъпчето  Sad

gigio, още се опитвам да открия правилната тактика, вече не живеем заедно от... 2-3 седмици (но пък сме през 2 блока от тях), затова съм и в период на много отстъпки, защото и второто им съкровище ги остави. За големия син плакаха, че снахата го била откраднала... Сега пускам моя да ходи да им помага за ремонта у тях след нашето изнасяне, защото пък те помагаха за нашия преди това, а и да прекарва повече време с тях, да не им е много мъчно.
Докато живеехме там, тогавашната ми тактика работеше, но сега сме в нова фаза и нова политика трябва тук.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При нас първата баня вечерта след изписването беше направена от майка ми , защото свеки трябваше да пътува.Аз бях много изнервена от трите дни неспане в болницата /радост, напрежение и бебе , което спеше и беше много кротко  Heart Eyes , такова е и сега де /.Като се прибрахме някак си се почувствах добре , в нашата стаичка направена с много любов , но бях мила само дупето на бебка и заради пъпа й и умората не се наемах да я изкъпя първия път.
Майка ми преди баня направи забележка , че 24 градуса в стаята и 37 вода са ниски и от тогава малко се покачи напрежението , но го отминах.
Гледах много да не гледам и за малко излязох /точно в момента на миенето на главичката / и точно влизам и я гледам как пренася бебето до хавлията при все , че имаше още двама души , които можеше да я увият и тогава побеснях , тактично им казах да се изнесат и я облякох сама, едва се сдържах, но се сдържах заради бебка .Проведохме дълъг разговор  след това и тя продължи да я къпе и още няколко дни след това , но по моите правила.Аз на твое място , ще изкъпя бебчето няколко пъти на части , ще бъда спокойна , внимателна , нежна и весела и се мисля , че ще свикне бързичко  Hug

Общи условия

Активация на акаунт