Вече в къщи

  • 2 017
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
 welcomeМного интересен разказ,важното е,че въпреки перипетите всичко е завършило благополучно Simple Smile
И честито християнче newsm24 .Да е живо и здраво,а и всичките покрай него Wink

# 16
... И хайде сподели малко впечатления, де. Няма да се джaфкаме, обещаваме! Иначе откъде да добият представа тия като мен дето не са ходини повече от 1 година в БГ и не знаят кога ще им се отвори парашута да си идат.  Crossing ArmsНали затова сме тука, да си обменяме впечатления, хубави, лоши, такива каквито са...

Вяричка, ами нали знаеш. То зависи от нагласата. Аз си бях ходила Септември и знаех какво е горе-долу положението. Но половинката ми не си беше ходил 3 години и няма да кажа, че почти през цялото време е псувал. Най-най-най разочарован остана от начина на шофиране в Б-я. Щяха пред очите ми да убият и по-голямата ми дъщеря. В отбивка на "главната" улица тръгнахме да пресичаме. Мони я водеше баба й, а аз с малката и с татко зад тях. В един момент (част от секундата) черно перде ми падна пред очите. Един отворко, както си караше на главната улица (караше "спортен" автомобил - нищо, че беше може би над 20 годишна таратайка), реши че изведнъж трябва с бясна скорост да свие в тази уличка. Видях само майка как издърпа Мони (тя милата много се изплаши и разплака), а нас ни спаси това, че една позната ми извика в този момент и аз се спрях и не бях тръгнала да пресичам. Мама вика на тате "Вземи му номерът на този" , ама аз я попитах на кого ще го даде, на ченгето дето онзи ден го е пуснало ли (това го научих случайно пък от един таксиметраджия). А, да. Онзи "спортяга" си отвори и прозореца и напсува майка  #Cussing out. Хората наоколо бяха възмутени. Но никой нищо не може да направи в тая държава. Все още корупцията е в челните редици.
За пътищата - ужасно разбити са. На въпросите на Мони се чудех как да отговарям - "Защо тичаме като пресичаме", "Защо няма сфетофар на пешеходната пътека", "Защо в колата (става дума за такситата) няма колани, аз с какво да се вържа?!", "Защо хората са намусени" - по този повод съпругът ми, както е свикнал тука си поздравява по улицата познати и непознати хора. Пробва да заговори и един старец като му рече "Голяма жега е", а онзи го изгледа все едно е терорист и му е подготвил атентат. Като спре с колата на пешеходна пътека хората гледат с недоверие и не смеят да пресекат. Половинката ми вика "Сигурно си викат, тоя само чака да стъпем на пътеката за да ни прегази." Абе много тъжни картини има. В общи линии се стараех да не ги забелязвам. Бурените са превзели всичко (това в кварталите извън центъра на града). А по пътя до морето и обратно само се молех да се приберем живи и здрави. Настръхвах от начина по който карат. Всеки качил се на "западна" кола се имаше за БОГ на пътя или богопомазан.
В общи линии особенно половинката ми нямахме търпение за обратният полет. Може би и жегата ни дойде в повечко, и ни действаше изнервящо. Радвам се, че поне голямата щерка беше доволна и щастлива от срещите с баби и дядовци  Hug и като я попитах догодина иска ли пак при баба и дядо, тя каза Да  Grinning

# 17
А, и да кажа впечатление и разказ на мой съученик от Габрово, с който се срещнахме в Сл. Бряг.
Същият той живее от 6 години в София и каза, че Габрово е с век назад от столицата. Друг е въпросът, че и той нещо много бързо бе забравил от къде е излязъл и точните му думи бяха "Аз като софиянец, вече не искам да живея в провинцията. Там живота е век назад - особенно пък в Габрово" Rolling Eyes Rolling Eyes (в София не съм ходила, за това оставам без коментар) Thinking

# 18
...
Бях чела, че в Търговище ще строят голям воден парк (с изкуствени вълни и разни глезотийки). Там ли сте ходили, или това е друг басейн?

Ами знам ли. Може и той да беше. Беше уж най-популярният за града комплекс. Даже и в Габрово ни питаха за там. Имаше и хубави хотели вдигнати около басейна, барбекю ерия, детски басейн, парзалки......Забравих обаче името му Embarassed

# 19
  • Мнения: 7 837
Малко ОФФ - Хондич, какво си завършила в Габрово  Simple Smile

# 20
Малко ОФФ - Хондич, какво си завършила в Габрово  Simple Smile
Ами аз завърших в Дряново Икономическият Техникум. В Габрово само основното образование избутах Wink Grinning

# 21
  • Мнения: 2 381
Добре дошла и честито ви християнче   bouquet

Не съм се прибирала в БГ от 5 години. С интерес чета всеки ред от разказа ти.

# 22
  • Мнения: 4 244
Хриси, Мони проговори ли на български?

Като четох случките и направо ми се изправи косата Crazy

И да не забравя да ти честитя сега християнчето  Hug   bouquet

# 23
Хриси, Мони проговори ли на български?

...
За съжаление не. Само няколко изразчета и то повтаряни САМО след дядо й. Аз или някой друг като я накара, казва, че не й харесва и няма да го каже. Абе мисля си, че едно две лета без нас при баба и дядо тъкмо ще й дойде Grinning. Сега много сладко казва "Шъ паднеш" Laughing
Май околните почнаха да говорят английски (по-голямата й сестричка например) Grinning

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хондич, ама наистина ли е такава зверилница по пътищата?! Ако е така, ние изобщо да не се гласим за море да тръгваме, на мен още ми пАри от миналата година пътуването из София, а пък сега и с бебе newsm78 май ще си налягаме парцалите Confused

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Хонди4ка , привет .. много ме развесели първия ти " дълъг" разказ , а втория - малко ме натъжи ..така си е в България . важното е 4е сте добре , 4е сте  си отпо4инали и вси4ко е наред . 4акам с нетърпение снимковия материал  ..и 4естита ти у4ени4ка .Simple Smile

# 26
Пепеляшке, в моите очи и в очите на съпругът ми поне така изглеждаше начинът на шьофиране. Един познат ни зае неговият джип, който беше добре укрепен отпред с железата и това само ме успокяваше. Половинката викаше "Ако тоя джип беше мой, нямаше да им простя на тия отворковци в лъскави коли" #Cussing out

# 27
  • Мнения: 2 195
Здрасти,Хонди4 Hug    bouquet
Много жалко ,4е не се видяхме  Sad
За шофирането...аз сега нали курса карам  Crazy Инструктора не ми дава да спирам на пешеходните пътеки,щото тоя зад мене щял да се ка4и отгоре ни  Sick ooooh!  Затова въобще не се 4удете на шоферлъка в Б-я #2gunfire

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....
За шофирането...аз сега нали курса карам  Crazy Инструктора не ми дава да спирам на пешеходните пътеки,щото тоя зад мене щял да се ка4и отгоре ни  Sick ooooh!  Затова въобще не се 4удете на шоферлъка в Б-я #2gunfire
А стига бе!!!! Shocked 

# 29
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Хондичка, я кажи какви са цените по морето?  Аz не съм ходила от доста време...

Общи условия

Активация на акаунт