за спиралата

  • 2 814
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не боли или поне мен не ме болеше.
За бебеправенето моятя АГ ме посъветва да мине 1 цикъл.
Можеш да я махнеш по всяко време.

# 16
  • Мнения: 1 372
Мен не ме боля при поставянето. Знам че се маха в последните дни от цикъла, а за забременяването след отстраняването на спиралата е много относително.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 409
Предстои ми поставянето на спирала.
Моля, кажете ми къде в София го правят с въпросния гел за обезболяване? Координати на доктор?
да и мен ме интересува, защото ми предстои. Единствено ми каза да съм в цикъл,.т.е. поне на 2-3 ден.
Гинеколога ми препоръча две спирали за 7г и за 5г/марките са на рецептата и не ги помня/, но ме учуди,че цената на тази за 5г е много ниска - 15лв., аз бях подготвена за доста повече. Дайте инфо и за други, за да ги обсъдя с гинеколога ми.
 За забременяване каза,че може от момента на сваляне.


# 18
  • Мнения: 256
@- munieka - @ , аз ще слагам Мирена, тя е по-скъпа от 15 лв.

# 19
  • Мнения: 169
Не ме е боляло нито като я поставяха нито като я махаха, по скоро беше неприятно като усещане. До колкото знам може да я махнеш по всяко време, а за забременяването след това питай лекаря си той най добре ще ти обясни!   bouquet
@- munieka - @ , аз ще слагам Мирена, тя е по-скъпа от 15 лв.
Тази не беше ли с хормони? Ако е тя струваше около 150 лв. Аз исках нея, но лекарката ми ме посъветва първо да сложим друга , за да видим дали ще ми понесе. Е не ми понесе след 3 месеца я махнах . Първия цикъл мина добре, но на следващия кървенето не спря над 20 дни.

# 20
  • Мнения: 3 211
И мен не ме е боляло особено, колкото при слагането.

# 21
  • Мнения: 256

Да, тази е хормонална.

# 22
  • Мнения: 924
Аз съм с Мирена поставянето не боли става много бързо и усещаш само леко боцкане за малко Peace

# 23
  • Мнения: 346
Имала съм 3 спирали и не ме е боляло нито при слагане, нито при махане. Важно е наистина да си отпусната и да не мислиш за процедурата. Има придърпване, но не мога да го нарека болка.

Успех!

И при мен беше така - нямаше болка нито при слагането, нито при махането. Не знам от какво зависи - дали от вида на спирата или от възможностите на гинеколога. Аз бях с хормонална спирала "Мирена", носих я 3 години. Свалих я края на септември и забременях края на декември, но не сме били много упорити в бебеправенето...дори бяхме напът да го отложим още малко, когато рабрахме, че е станало  Crazy

# 24
  • до Бургас
  • Мнения: 76
Поставих си спирала преди един месец. Не усетих въобще никаква болка при поставянето, но след това имах ужасни болки в корема, но това все пак чуждо тяло и организъм трябва свикне. Сега малко ми е странен цикъла, но с времето и това трябва да се нормализира.
п.с.-ходих в първи чист ден след МЦ.

Общи условия

Активация на акаунт