рецепти за сьомга

  • 8 731
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.


от масата ставаме  Mr. Green  точно по тази рецепта правих- във фолио със зехтин, лимонов сок и копърче. Много хубава стана    bouquet 



Сегабутнах  втора тава да се пече, да имам готово за утре, но не посмях да сложа лимонов сок, че да не се вкисне  Rolling Eyes



# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.


от масата ставаме  Mr. Green  точно по тази рецепта правих- във фолио със зехтин, лимонов сок и копърче. Много хубава стана    bouquet 



Сегабутнах  втора тава да се пече, да имам готово за утре, но не посмях да сложа лимонов сок, че да не се вкисне  Rolling Eyes




радвам се, че ви е харесала  Wink За лимоновия сок, не се притеснявай, няма как де вкисне, нали се е пекло? След като го прибереш в хладилника, сосът ще се жилира. Ние не можем да изядем цяло филе наведнъж и рибата си стои по 3-4 дни в хладилника и нищо и няма.

# 17
  • Мнения: 801
На мен най- много ми харесва на скара, пека я кратко, за да не стане суха (може да се използват и различни маринади, но на мен ми харесва натюр) . Поднасям със сметаново- копърен сос и картофи или картофено пюре.
Харесва ми и запечена във фолио с провансалска подправка (пресни) и резенчета домати.
Яла съм я и със спанак или лазаня, но не е като на скара.
!!!!Редовно са се опитвали да ми пробутват дъгова пъстърва за сьомга!!!

# 18

Общи условия

Активация на акаунт