Игралница-занималница във Варна

  • 6 502
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 159
valinia_ruska, резервацията ти е приета  Hug И много се радвам, че ти харесва идеята. Това със скептицизма си зависи от нас самите всъщност и от това, че прекалено много сме пораснали...
Вчера една от мамите във форума се включи в нашата дружинка. Децата не си поставят такива бариери, каквито имаме ние възрастните. На петата минута бяха вече забравили, че допреди 5 минути не са се познавали изобщо Simple Smile
Следващата седмица групата ни намалява, че трябва да бъдат направени и част от задължителните посещения при бабите. Ако някой иска да попълни мястото на липсващите е повече от добре дошъл  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Или аз съм скиптично настроена, защото от първия ти пост останах с впечатление, че каните с вас дечицата без родителите. Иначе нямам нищо против нови запознанства и компании. Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Поздравления   bouquet

# 18
  • Мнения: 13 512
Е къде толкова място за децата и родителите?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 159
Здравейте отново! Обяснявам за децата, родителите и мястото - основният състав на дружинката е както казах още в началото 4 броя деца, с които се познаваме добре още от детската градина, с някои от яслата. Мамите са на работа, а аз съм поела в момента децата - имам и времето и възможността и най-вече желанието. Те пък ми имат доверие, защото се познаваме и не го правим за първи път. Когато някоя от тях се освободи по-рано, звънва и ни намира къде сме.
Затова в началото още писах, че имаме още 3 места. Но някои от децата заминават за по няколко дни на гости на бабите си и броя на участниците в импровизираната ни Игралница-занималница варира. Bellaа и синът й Вики се присъединиха към нас вчера и днес. Те идват с тяхната кола. При мен в Зафирата има общо 7 места. Дали ще е мама с дете или ако някой не може да дойде, но е достатъчно смел да ми повери само дете... Просто ми се иска да направя ваканцията незабравима Blush

# 20
  • Мнения: 13 512
Похвално е това, браво, Или !

# 21
  • Варна
  • Мнения: 159
Знам какво притеснява всички - въпросът "Какво печели тя от това? Защо й трябва да се занимава с куп деца?"
Ами, имам много отговори...
Децата ни забравиха какво е да играят с много деца. Или са сами пред компютъра, или ги събираме с по 2-3 най-много приятелчета. А има толкова игри, които стават интересни само с много деца. Спомняте ли си нашето детство с топлите летни вечери, когато майките ни викаха през балконите да се прибираме, а групата прашни дечурлига край блока не беше по-малка от 10-12 деца?
Опитвам се да подаря това невероятно усещане на детето си и на приятелите му. Много ли е странно?
И по-егоистичния отговор - Липсва ми професията ми на детска учителка!  Blush От 4 години се занимавам само със сделки, документи, възрастни, които не знаят какво искат... И тази ваканция ми дава невероятното зареждане, което могат да направят само деца. Когато двама-трима 7 годишни те дърпат за ръкава и те викат да играеш с тях защото така ставало по-интересно...усещането е невероятно! Пуснали са те да бъдеш един от тях  Heart Eyes

# 22
  • Варна
  • Мнения: 159
Малки, големи и още по-големи деца Simple Smile,
след пролетните страсти и изблика на учудване, който неволно предизвиках, реших да въведа малко ред и институционализъм в Игралница-занималница. Та официално започваме работа на 1 юни. Информация има на сайта.
Пиша тук обаче с една молба. Днес собственикът на транспортната фирма, която ще използвам, ме озадачи като ми каза, че имало изискване да се заверява списък на децата за всяка екскурзия. Ние обаче ще сме в радиус от 10-20 км от града почти всеки ден. Означава ли това, че трябва всеки ден да съм в ДАИ? Ровя в нета и нищо не откривам. Моля ако някой има личен опит или информация да пише.  Hug

# 23
  • Мнения: 1 541
Идеята ти е просто страхотна.
Бравоо.
За ДАИ - дококкото съмс е сблъсквала с това, шофъора ти е дал вчрна информация. Поредната простотия и пречка от нашата мила родина. Успех.
Е какво той пък няма ли да си затвори очите и да те качи без тая глупост

# 24
  • Варна
  • Мнения: 159
Цял ден си разговарям с един любезен господин в ДАИ. Не ми се иска да заобикалям разпоредбите, защото все пак са деца и сигурността им е на първо място.
Мисля, че в крайна сметка намерихме компромисен вариант, който включва минаване и през туристическа агенция, но добре че имам приятелки, които са избрали разнообразни поприща за изява Simple Smile

Naneto, БЛАГОДАРЯ за подкрепата!   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 541
Напълно си права за сигурността. но това не осигурява сигурност, а бюрокрация. както и да е. Надявам се да решиш проблема. Пиши какво става и къде сте ходили,, много е интересно и дава добри идеи.  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 159
Проблемът е решен. Предполагам, че господинът в ДАИ, който ми оказа съдействие и каза какъв е вариантът за избягването на ежедневната заверка и висенето в ДАИ ( при това абсолютно безвъзмездно  Mr. Green ), е преминал или преминава през проблема "Лято е. Какво правим с младежът/девойката?"  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 159
Ох, не мога да не се похваля... Обадиха ми се от списание "Нея" и Игралница-занималница ще бъде в следващия им брой Mr. Green
Направо съм щастлива! Може би защото дойде много неочаквано предложението.
Абе, щастлива съм  Hug

# 28
  • Мнения: 13 512
Поздравления, Илияна...ето,че се нареждат нещата при теб . Успех!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 63
Поздравления! Да знаете колко се радвам, че открих тази тема, разгледах и сайта на начинанието. Ама това е учителка Илиана! Познаваме се от Малкия принц, преподавахте английски на големите ми деца - Ина и Ради.
Много се радвам, че пак сте сред деца, такъв педагог и ентусиаст рядко се среща днес!
Ще предложа на малкия ми син, който ще е в първи клас, да се позабавляваме заедно с вас по нататък!
Много успехи Ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт