Съвет за храненето?

  • 1 188
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 903
А защо се опитвате да не се храните нощем?Аз също бях чувала за това,но оставих детето само да си покаже и към втория месец постепенно спря да се събужда през ноща.Но определено мисля,че като е гладно ,трябва да бъде нахранено. feeding

Напълно те подкрепям. Гладно ли е детето трябва да се нахрани. И на мен в болницата ми казаха никакво ядене през ноща, ще и се разшири коремчето, ще надава повече, обаче детето реве и не спира. Затова си я хранех докато сама се отказа някъде към третия месец. После като се събудеше пийваше водичка и заспиваше. Децата сами си създават режим и на хранене и на сън.

# 16
  • Мнения: 1 567
Както винаги съм казвала остави детето само да те води. щом иска нощно хранене давай цицата или шишето с мляко.Бебето само ще се откаже от нощния купон. Пример: мойта щерка се будеше през три часа нощем по часовник. Когато стана на два месеца спря самичка, без никакви действия от моя страна. Последното й хранене беше в 21 ч. и на другата сутрин в 6.30-7 ч.
Така че споко.

А относно доводите на педиатърката ти - нека ти минават през ушите. Тези неща отдавна съвременните лекари ги отричат.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Нашата лекарка казва,че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има 6 -часов интервал без прием на храна/особено ако детето не се кърми/,за да може стомахчето да почива.Ох,незнам какво да правя,май и тази нощ ще я караме на поискване пък да видим.. ooooh!Все пак храненията са 6,не 7,така че не "тъпча"излишно бебка.А е толкова лакомааааааааааааа baby_neutral
И нашия педиатър каза същото за 6-те часа от самото начало. Та мъчихме бебката три поредни дни, когато тя беше на една седмица. Като се събуди в три през нощта и като писне, та до 6. Тогава вече не можеше и да пищи, че нямаше сила, а само размахваше милата ръце и крака и цокаше въздух с устенцата. Та започнахме да си я храним, когато се събуди, тя поначало си беше на такъв режим. Е, след две седмици цама си се отказа, още не беше навършила месец. Чул я баща й, че се е събудила през нощта, станал да я храни, а тя не реве. Това и беше навика - щом се събуди и е гладна, веднага писва, и минута не може да изчака. Сторило му се станно, че не реве, решил да изчака, а тя след няколко минути си заспала, та до сутринта. Оттогава не яде нощем, дори и не се буди.
Та съвета ми е да изчакаш бебето само да си реши и спри да го наливаш с вода, когато иска млекце. Но си мини нарежим "до поискване", така, мисля, е по-добре.

# 18
  • Мнения: 844
И моят съвет е да не го тъпчиш с вода. Аз с каката правих такива изпълнения и по 10 пъти нощем ставах за вода. Сега с малкия още като писнеше и приготвях млякото. Само, че следвах една схема на хранене, която ми влезе от полза - давам ядене в 21.00 ч. и после никакво будене в 12.00, обикновено го пропуска и се буди в 1, 2, 3 часа. Постепенно тази нощна пауза се изместваше с по един час и сега като го нахраня в 20.00 или в 21.00 ч. (всеки дене различно, зависи сутрин кога се събуди и как яде през деня, но ние вече сме големи), та си търси ядене чак в 5.30 - 6 ч. сутринта. Не го оставях обаче примерно да яде в 18.00 ч и това да му е последно, ако спи го будех в 21.00 ч. и това му беше последното ядене. Друго много важно нещо е да изгасиш всички светлини, да знае бебчо, че нощем се спи и не се яде. Мисля, че не са толкови глупави бебетата и се поддават на такава дресировка. Всичко си става постепенно, щом бебето от сега прави интервали, ще ги увеличи в бъдеще и ще си има тази 6-часова, а после 9-часова пауза.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много сте мънички още, детето само ще си спре нощното хранене. И ние пробвахме какво ли не да го отвикнем, но никакъв ефект, но дойде време когато сам го отказа. Май беше някъде към 3 месец, не помня точно.

# 20
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Бъди сигурна, че бебчо сам ще си отвикне! Нощното хранене, според мен е задължително за малките бебчета, които са изцяло на кърма. И аз кърмих сина си нощно време, но после сам си отвикна (е, не беше към 3 месец, а по-късно, но...все пак!). Малко ме изморяваше нощното събуждане, заспивах докато го хранех или пък въобще не си спомнях кога съм го оставила в креватчето му... Но всичко с времето си. Ще отмине и това! newsm35

Общи условия

Активация на акаунт