Как ви се отразява кризата?

  • 3 114
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 278
Сега е времето да кажа, че работя в агенция за недвижими имоти - секретарка. Заплата чисто получавам 280 лв., защото осигуровката от 120 лв. си плащам сама. Фирмата - управител с една служителка.
Е, кажете, по-голяма "смешка" чували ли сте?
Пуснах си предизвестието, няма как. Квартирата ми е 400 лв., как да я платя следващия месец, сметката не излиза. Ама проста кратуна, не слушах като ми говореха, очаквах да спечеля хиляди от сделки, а спечелих един ... една година стаж.

# 16
  • Мнения: 274
... очаквах да спечеля хиляди от сделки, а спечелих един ... една година стаж.

То поне х.. да беше, а то стаж...Кофти наистина.

# 17
  • Мнения: 2 829
Отразява ми се кофти,смятам обаче ,че ще се справим Peace
,Не съм от жените дето пазаруват през ден  и само маркови парцалки.
Харесвам дребните неща -на тях се радвам най-много.
както се казва мога с 2 ,мога и с 200

Подкрепям мнението на Селтакис
Това, на което му казвате "криза" е просто наместване в нормалното състояние. Peace Peace Peace


Калина е права
Надявам се най-сетне нормата на печалба при търговците да стигне нормални равнища и цените да доближат европейските.
Считам, че отрезвяването от кризата би било безкрайно полезно за много сънародници, но се съмнявам, че този урок ще бъде прочетен


# 18
# 19
  • Мнения: 2
Никой не е вярвал, ама на, случи се.
Успех с намирането на работа на всички останали, дано нещата се подобрят в скоро време.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Кризата ме засяга с това, че всеки спекулира с нея, та ако може да вдигне цените.
... и да намали заплатите  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 819
Зле!

Започвам работа. Няма как. Още октомври, преди да е станало страшно, направихме реорганизация на финансите. Минахме на икономичен режим. Неприятно е, но не е болка за умиране.

# 22
  • Мнения: 5 370
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-04-01&article=272717

Ето един материал, който е много показателен за това как ще се отрази кризата. В някои браншове просто си имаше нужда от такова "наместване" на пластовете. Един от тях е туризмът. Ако и сега не им дойде ум в главата, че е крайно време да се обърнат към българите като таргет и да направят всичко възможно да ги задържат, за да не ходят на море в Анталия и на ски-в Австрия, то догодина просто ще....духат супицата, образно казано.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен май взе да ми се отразява на психологическо ниво - започнах все повече да правя сметка за какво и колко харча. Не че съм променила начина на харчене, защото сметките за режийните разходи си вървят, а и начинът ни на хранене и купуване на най-необходимите неща си е същият, но все пак... Все повече хора околомен се оплакват, че я са им намалили заплатите, я ще има съкращения във фирмите, я нямат поръчки. И започвам да се изнервям, защото сякаш съм в stand by режим за проблеми.
Ето го сега, зеленото училище на децата. Допреди няколко месеца не бих се замислила колко пари ще излезе (а таксите са такива навсякъде за зелените), но сега правя сериозна сметка как трябва да им купя още един чифт обувки, чанти за пътуване и всякакви други дреболии, че и джобни пари. И като сложим таксата на две деца, сумата ми се вижда огромна. А тя е си е все същата.

# 24
  • Мнения: 15
Да излъжа ли ?Нали днес е  първи април.Ако тези, които израстват в професията си ,израстват духовно ще заемат  местата си ,нека има криза.Търговците били ненаситни ,така си е.Гаражи -магазини,улични търговци,докага ще се самоунижаваме.Обслужването в институциите с болшинството нагли ,неграмотни ,неетични служители.Ако кризата помагне  през ситото да не минават некъдърници,нека  ситото да  стане по -ситно.Всеки да си отиде на мястото ,дето от години го  говорят ,а не се получава.Ако кризата помогне  за  прочистване,подреждане ,въвеждане  в ред и законност,ще я понесем.

# 25
  • Мнения: 4 195
Да излъжа ли ?Нали днес е  първи април.Ако тези, които израстват в професията си ,израстват духовно ще заемат  местата си ,нека има криза.Търговците били ненаситни ,така си е.Гаражи -магазини,улични търговци,докага ще се самоунижаваме.Обслужването в институциите с болшинството нагли ,неграмотни ,неетични служители.Ако кризата помагне  през ситото да не минават некъдърници,нека  ситото да  стане по -ситно.Всеки да си отиде на мястото ,дето от години го  говорят ,а не се получава.Ако кризата помогне  за  прочистване,подреждане ,въвеждане  в ред и законност,ще я понесем.
Извини ме, не искам да се заяждам, но това почерненото, се отнася и за теб Rolling Eyes

# 26
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Отразява се повече на психологична основа и при нас.
Различното:
1)Правим списък с менюто за месеца, отиваме в някой Хипермаркет и пазарим основното, останалото като зарзавати и плодове пазарим седмица за седмица. Така успяваме да си изядем всичко, без да хвърляме храна!
2)Правим сметката на всички разходи за предстоящия месец(режийни кредити, такси за градина и т.н.), останалото разхвърляме по дни като разход, дори успяваме да спестим някой лев от "стискане"
3)Постоянното "тръбене" за кризата и предстоящи съкращения ни психясва и започваме да се чувстваме все едно ходим по въже и всеки момент може да паднем.
На почивка може и да ходим, но есента, дано да има малка светлинка до тогава..

# 27
  • Мнения: 631
В една друга тема казах, че това по скоро е криза на доверието - всеки се е свил и е в режим stand by. Да, крайно време беше това да се случи и да се понаместят нещата - някак не е нормално чистачката или детегледачката да имат претенции и да взимат повече от висококвалифициран специалист. Не е нормално да се молиш на доставчика да ти качи уреда, който си си платил, платил си транспорта "от врата до врата", а тоз шофер и хамалина с него да ти взимат по 20лв. на етаж.
Не сме в условия на криза - хората не се запасяват, а просто изчакват. Тук там са понамалили заплатите и услугите, но това си е в кръга на нещата. Очаквам да позатворят клекшоповете и гаражите, както и очаквам повече кражби и измами.

# 28
Да излъжа ли ?Нали днес е  първи април.Ако тези, които израстват в професията си ,израстват духовно ще заемат  местата си ,нека има криза.Търговците били ненаситни ,така си е.Гаражи -магазини,улични търговци,докага ще се самоунижаваме.Обслужването в институциите с болшинството нагли ,неграмотни ,неетични служители.Ако кризата помагне  през ситото да не минават некъдърници,нека  ситото да  стане по -ситно.Всеки да си отиде на мястото ,дето от години го  говорят ,а не се получава.Ако кризата помогне  за  прочистване,подреждане ,въвеждане  в ред и законност,ще я понесем.
Извини ме, не искам да се заяждам, но това почерненото, се отнася и за теб Rolling Eyes

Да,  44Dani си е "прозаична" (бел. а. неграмотна) не до болка, ми не знам до какво  Naughty

# 29
  • Мнения: 332
За мен медиите допринесоха не малко за съществуването на кризата. От всякъде само за това се говори и смятам, че ситуацията поне в България щеше да е много по-спокойна, ако не ни заливаше информация от родния ефир, от рода на "ще си изгубите работата", "няма да можете да си изплащате кредитите", "свийте си кисиите и не купувайте" и т.н. Нормално е хората да се изплашат, да спрат да правят нормалните си от преди "кризата" разходи, от там бизнесът от всяка сфера да понижи печалбите си и съответно да започнат съкращения.  Tired И ето, че на лице е един порочен кръг. Аз така простичко си обяснявам ситуацията  Blush

Общи условия

Активация на акаунт