Срядата - учебен или неучебен ден е при вас ?

  • 4 853
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 85
Ахаа, така си и знаех, че е чисто френски патент... А на всички тук им се струва толкова нормално, че не учат в сряда; сигурно както в Англия с обратното движение на колите  Laughing
И в Квебек ли не е така ?! Не са ли по френската система там ?
чумби, нашата кметица нали е много дейна и сигурно затова организира разни форуми и дискусии по темата, но докато се стигне до конкретни действия и промени, сигурно ще минат още доста годинки ...
Иначе обяснението е, че са учили преди катешизъм (религия), а сега запълват срядата с разни активитета - спорт, музика и тн.
За майките, които не работят денят минава в едно разкарване на децата напред назад по различните дейности, а за тези, които работят, си има занимални към всяко училище, където децата просто си ...играят ... Shocked   
Френска им работа, какво повече да кажа  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 871
И в Квебек ли не е така ?! Не са ли по френската система там ?

хах тук са по френската система колкото аз съм трамвай  Laughing Laughing

# 17
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Иначе обяснението е, че са учили преди катешизъм (религия), а сега запълват срядата с разни активитета - спорт, музика и тн.
За майките, които не работят денят минава в едно разкарване на децата напред назад по различните дейности, а за тези, които работят, си има занимални към всяко училище, където децата просто си ...играят ... Shocked   
Френска им работа, какво повече да кажа  Mr. Green

Значи, едва сега си обеснявам тази гледка от една парижка сряда  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 491
Учат в сряда децата, нормален учебен ден е. (Отстрани погледнато, и на мене това с почивната сряда ми изглежда странно.)

# 19
  • Мнения: 3 461
И при нас сряда е учебен ден, в Бахрейн се почива петък и събота, (съвпада с уикенда), неделя е първият учебен ден.

# 20
  • Мнения: 1 909
Вече взех да й свиквам на почивната сряда, но постоянно разработваме разни сложни стратегии включващи баби, лели, официални гледачки, центрове за игра....

Идеята е, че децата се уморявали и имали нужда от малко прекъсване посред седмицата - сигурно е вярно, но никой не пита родителите дали могат да си позволят и те да си почиват така по никое време.

Центровете за игра са вариант, но малките, например, ги вземат само сутрин (нямат място да ги слагат да спят а и дейностите им са за по-големи). Да не говорим, че не винаги има места.

А освен почивната сряда, на всеки шест седмици има и ваканции Tired

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Синът ми има учител французин и скоро бяха коментирали тази странност във френските училища. Моят беше ожалил френските ученици, но пък им завиждаше за свободния ден през седмицата Wink
Тук си учат от понеделник до петък, а събота в началното училище обикновено организират разни спортни клубове, но не започват от 9 часа, както през седмицата, а към 10 и 11, все пак събота е  Grinning

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мен ми допада идеята за един ден почивка във Франция - родителите си вземат почивен ден и го прекарват с децата си  Hug
ние в Кебек нямаме  Crossing Arms
за съжаление тук се учи от 8 до 16 часа (варианти има от 9 до 17 или от 8.30 до 16.30)- няма изклчение за основно или средно училище  Sad
много родители оставят децата на пазене преди заниманията - от 7 часа и след тях - до 19 часа. Така малчобците си живеят в училище  Tired

да бе, ако кажа на Шефа ми, 4е всяка сряда съм в отпуска, за да я изкарам с дъЩеря ми, Ще ми каже директно да си карам с нея и цялата седмица.  Shocked

и не само моят Шеф  Confused

... а за тези, които работят, си има занимални към всяко училище, където децата просто си ...играят ... Shocked  
Френска им работа, какво повече да кажа  Mr. Green

е, зна4и все пак някакво разреШение има  Rolling Eyes
не са затворени у4илиЩата, просто няма уроци в сряда  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 909
Не знам какво точно има предвид Isave, сигурно центровете за игра, но те не са към училищата, училищата са си затворени в сряда.

И Feiam, точно така са разрешили проблема доста майки - оказва се по-евтино да не работят, отколкото да плащат на гледачки за срядата, ваканциите (и доста честите  периоди на стачки  Sick)

# 24
  • Мнения: 5 183
Ужас
Не мога да си го представя
Ние и сега едва се оправяме с ваканциите (че са доста и начесто)
А ако трябва и всяка сряда да мислим какво да го правим.... не знам.
Тук се учи от понеделник до петък, 9 - 15ч.

# 25
  • Мнения: 580
И в Австрия се учи от понеделник до петък, дъщеря ми е от 08:45 до 15:30. Обикновено се учи от 07:30 до 14:00ч.

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мога ли да се възползвам от темата, за да питам неЩо, което ме интересува?  Embarassed
в страните, в които у4илиЩето свърШва по обедно време, или в 15.00, има ли неЩо организирано до 18/18.30, имам предвид занималня, или спортни занимания?
обЩински, 4астни, със заплаЩане или не?
какво правят децата на работеЩите целодневно родители, това ми е въпросът?

# 27
  • Мнения: 1 630
В Белгия учат от 8-15,30 с почивка на обяд. В сряда учат само до обяд
От 15,30 до 18 има занималня

# 28
  • T"A
  • Мнения: 2 515
в страните, в които у4илиЩето свърШва по обедно време, или в 15.00, има ли неЩо организирано до 18/18.30, имам предвид занималня, или спортни занимания?
обЩински, 4астни, със заплаЩане или не?
какво правят децата на работеЩите целодневно родители, това ми е въпросът?

Има читалища, разни центрове, заплаща се за заниманията - общинските са на по-прилични цени, частните -  Whistling

Правят комбинации и тройни салта (родителите, де), на мен, като страничен наблюдател, ми изглежда сложно и страшно  Crazy

# 29
  • Мнения: 3 491

в страните, в които у4илиЩето свърШва по обедно време, или в 15.00, има ли неЩо организирано до 18/18.30, имам предвид занималня, или спортни занимания?
обЩински, 4астни, със заплаЩане или не?
какво правят децата на работеЩите целодневно родители, това ми е въпросът?
Нашите остават на занималня в училището. Плаща се, но не е много. Има и частни занимални извън училището тук-таме, но не знам някой да ги ползва.

Общи условия

Активация на акаунт