Клеветата

  • 3 063
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
 Май в повечето клюки има доза истина. Случвало се е да ме обвинят сериозно в нещо, за което и представа си нямам. Иначе злободневните подмятания не ги броя.

# 16
  • Мнения: 2 013
Слушала съм какви ли не глупости по свой адрес.Приемам ги!
Но,да чуя нещо,което няма нищо общо с действителността-направо да не ми е насреща този който го е казал!

# 17
  • Мнения: 1 447
За съжаление ми се е случвало веднъж,на края като се разбра кой е виновният ми се извиниха,но въпреки всичко
обидата си остава.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 508
Случи ми се веднъж. Току що бях завършила училище, започнах нова работа, и ме набедиха, че съм откраднала 180 лв. След като откриха парите в чантата на друга жена, ме обвиниха, че аз съм ги сложила там. Аз в нито един момент не съм била близо нито до парите, нито до чантата, и имах свидетел - колежка, която ме обучаваше и от която не съм се отделяла нито веднъж. Когато я призовах да подтвърди, че съм била с нея през цялото време, тя само вдигна рамене  Sad

Бях малка, глупава и срамежлива, и след отказа й да ме оневини не виждах абсолютно никакъв начин да се защитя, и просто напуснах  Sad

# 19
  • Мнения: 212
Мен специално тук във форума редовно ме клеветят, клюкарят и не знам си още какво. Понасям го много зле това - депресирам се, затварям се в себе си, дори преставам да пускам теми...
Иначе когато ме клеветят реагирам както би трябвало да реагира всеки почтен човек като мен - докладвам ВЕДНАГА на компетентните органи. Във форума това са модераторите и администраторите...
Ще ме клеветят те мен ... хайде де. Кучета и котки може - а прасета защо да не може....

# 20
  • Мнения: 1 897
Случвало ли ви се е да сте несправедливо обвинени, наклеветени, за нещо наистина сериозно?
Как се справя човек с това? Кое е правилното поведение? Къде е разликата между клюка и клевета? /последният въпрос е тъкмо за Клюкарника  Wink/
Да, случвало ми се е. Ужасно е - чувстваш се омерзен и не намираш покой в търсене на начин да опровергаеш неистините, свързани с теб.
Аз загубих сън и апетит, не можех да мисля за нищо друго, не можех дори да се зарадвам на детето си...Душата ми се стегна. Спрях да живея.
Не пожелавам това никому.
Преодолях нещата с времето, макар и трудно. При мен благоприятен факт беше, че клеветтата не постигна ефекта си, защото адресата не повярва в нея. Случилото се обаче остава в мен завинаги и до сега не мога да простя, което ме изяжда вътрешно.
Клеветата е умишлена, злонамерена лъжа отправена в конкретна посока с цел да навреди някому или някой да извлече полза за сметка на друг човек.
Клюката , макар и да носи неприятности, в общия случай е незлоблива и е породена от 'чесане на езиците' в свободното време или нездраво любопитство.

# 21
  • Мнения: 2 759
...Клеветата е умишлена, злонамерена лъжа отправена в конкретна посока с цел да навреди някому или някой да извлече полза за сметка на друг човек.
Клюката , макар и да носи неприятности, в общия случай е незлоблива и е породена от 'чесане на езиците' в свободното време или нездраво любопитство...
                       Peace Клюките мен лично ме забавляват, пък и не съм чула някакви кой знае какви неща за себе си. Обаче клеветите са...

# 22
  • Мнения: 78
Не ми се е случвало да бъда оклеветена, но със сигурност е ужасно.
Няколко пъти съм ставала обект на дребни злобни клюки и успяват
много да ме ядосат, а клеветата може наистина да съсипе живот на
човек Tired

# 23
  • Мнения: 3 537
Случвало ми се е, опитах се за се защитя , но когато отсреща продължават да не вярват ,независимо от факта и ,че не са ме познавали съответните хора достатачно добре е кофти....но съм спокойна,защото за себе си знам кой всъщност прави мърсотията,  накрая им теглих по една майна на всички и забравих, на който трябва нека да му е гузна съвестта. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 217
независимо от факта и ,че не са ме познавали
Това е класика в "жанра". Често впоследствие се оказва, че употребяващите гнусни като самите тях епитети, всъщност са стояли с огледало в едната си ръка и клавиатура в другата, примерно. Simple Smile
клеветата може наистина да съсипе живот на човек
Не може !!! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 759
клеветата може наистина да съсипе живот на човек
Не може !!! Simple Smile
                         Може, за съжаление.

# 26
  • Мнения: 22
Случи се, когато си позволих да кажа, че един известен български журналист от БНР е блудствал с дъщеря ми, злоупотребявайки с доверието й /той и близките му ни бяха приятели,майка му ни беше чест гост, жена му преподаваше частни уроци на дъщеря ми/. Не пожелавам на никого да мине през ада, през който ни прекара този изрод. Описах го в коментара си на тема "Разбиха педофилска..." в "Новините" на bTV oт 28.04.2009г. И до днес го преживяваме със семейството ми и близките ми. Това се отрази и на работното ми място, защото за някои хора е удобно да използват това в свой интерес.

# 27
  • Мнения: 1 350
Мен пък първата година в  университета ,моята завистлива съквартирантка ме обвини ,че съм откраднала кутийка с гримове.На пръв поглед нищо сериозно - може да ги е загубила ,да не ги е взела от родния си град,до който често пътуваше ,може да ги е скрила някъде и па кда каже ,че аз съм ги взела .Но е факт,че целия блок ,знаеше ,че съм крадлата на гримове Rolling Eyes
Най-близките ми приятели застанаха за д мен естествено ,аз лично не се впечатлих особено ,от този черен пиар по мой адрес до момента ,в който не получих призовка от районното Sick
Не,не ставаше въпрос за откраднатите "маркови" гримове (поръчани от каталога на  Ейвън)
Ставаше въпрос за откраднат мобилен телефон ,на момиче от нашия блок ,което аз дори не познавах SickНо много ясно ,че веднъж като кажат ,че си крадла ,всяка кражба в радиус от 1 км ще се свързва само и единствено с теб Rolling Eyes
Много неприятно ми става само като си спомня за това.

# 28
  • Мнения: 24
Мен редовно ме клеветят в жълтата преса...може би след Слави Трифонов и Лили Иванова, аз съм следващия по брой злонамерени статии, откровени лъжи и клюки. Казвам ви - истински кошмар е!  Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Клеветили са ме и то доста гадно. Такива неща съм чувала по свои адрес, че и до сега излизам извън кожа като се сетя.
То клеветата и клюката често вървят ръка за ръка....
Абе като в оня лаф:" Като кажат, че сестра ти е к..ва, иди доказвай, че нямаш сестра!".
Лошото е, че и хората са злопаметни и тръгне ли един път една клевета, повторена достатъчно пъти, се превръща в истина за мнозина.

И аз за този лаф се сетих. Наистина, тръгне ли клюката, спасение няма.

Общи условия

Активация на акаунт