Мнения за 15-дневното бащинство

  • 3 183
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
Когато се роди сина ни, все още такъв отпуск нямаше.Но съпругът ми си взе от полагаемата си годишна отпуска.Т.е. ако имаше щеше да се възползва от него.Нямах нужда толкова от физическа помощ, колкото да е до мен първите дни.
и ние така Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И моят мъж си взе полагаемия отпуск,защото този още го нямаше.Иначе щяхме да се възползваме и от него.

# 17
  • Мнения: 252
Нямаше такъв отпуск, но на моя мъж не буха му го дали. Той си взе три дена от който и трите сутрин ходеше за един два часа до работа. Абе какво да кажа, даже в деня на изписването ни пак беше ходил сутринта за час. Иначе имах нужда от него, не физически да ми помага,а по скоро да си се радваме на бебето и да е до мен в първите мигове  с бебето.

# 18
  • Мнения: 567
Като се роди Алекс таткото точно се връщаше от смяна/работи 20 дни и почиваоколо 10/ та си беше при нас. А после просто пропусна 2 смени и така си ни беше много хубаво,а сега... Cry

# 19
  • Мнения: 4 555
Интересува ме дали точно това е времето, в което имахте най-много нужда от мъжете си, те искаха ли да са си вкъщи, и разбира се - пуснаха ли ги работодателите им?
Да, точно това беше времето, в което имах най-голяма нужда от помощ. И никой друг не можеше да ми я даде, нито баби, нито лели, трябваше да е точно таткото.
Той също имаше голямо желание да бъде с нас, все пак току-що животът ни напълно се беше променил, наличието на дете не засяга само мен.
Работодателят го пусна, защото той си взе обикновена отпуска, по наше време още нямаше тази 15-дневна екстра.

# 20
  • Мнения: 74
незнам за вас,но аз имах нужда таткото да си е вкъщи,а и много ми помага Hug

# 21
  • Мнения: 3 294
Ние няма да се възползваме от този вид отпуск , тъй като се изплаща от НОИ и е на база 80 % от възнаграждението , което не ни устройва въпреки че мъжът ми се осигурява на пълния размер заплата , ще си пусне платен отпуск  Peace

# 22
  • Мнения: 9 814
Ние няма да се възползваме от този вид отпуск , тъй като се изплаща от НОИ и е на база 80 % от възнаграждението , което не ни устройва въпреки че мъжът ми се осигурява на пълния размер заплата , ще си пусне платен отпуск  Peace

Плаща се на база 90 % от осигурителния доход, не на 80%. Както се заплаща обезщетението по майчинство, а не болничният.
Съпругът ми ще се възползва от този вид отпуск, като го съчетае с платения си годишен отпуск.

# 23
  • Мнения: 467
Моят мъж си работи в къщи и след двете раждания май повече се занимаваше с децата, отколкото с работа. Но за отпуската, добре е да я има, и във Франция е толкова.

# 24
  • Мнения: 4 433
Добре дошло Simple Smile

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Нямаше възможност , но когато ми трябва почти винаги е на линия. Peace

# 26
  • Мнения: 198
Интересува ме дали точно това е времето, в което имахте най-много нужда от мъжете си, те искаха ли да са си вкъщи, и разбира се - пуснаха ли ги работодателите им?
Да, точно това беше времето, в което имах най-голяма нужда от помощ. И никой друг не можеше да ми я даде, нито баби, нито лели, трябваше да е точно таткото.
Когато се роди дъщеря ни, нямаше такава възможност, но според мен е много добра идея, таткото да е до вас в първите дни, при мен той ми беше голяма подкрепа.Ние бяхме заедно един месец, още като ме приеха в болницата, той беше предупредил, че от следващия ден ще е в отпуска. Не е имал проблем, но това зависи от работодателя.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Работодателите не могат да пуснат или не по свое усмотрение някого в болничен.
на въпроса - тогава я нямаше тази екстра, съкровището си взе отпуската.

# 28
  • Мнения: 5 790
Съпругът ми го пуснаха 1 седмица отпуска. Без да иска, от фирмата казаха, че имали такава практика, когато на служител му се роди дете да му дадат отпуска. Можеше да я вземе тази отпуска, когато поиска. Да, помогна ми, че първите дни беше вкъщи.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Ние ще се възползваме от тази отпуска на таткото съвсем скоро.

Плаща се на база 90 % от осигурителния доход, не на 80%. Както се заплаща обезщетението по майчинство, а не болничният.
Това значи ли , че се взема дохода 12 месеца назад?

Общи условия

Активация на акаунт