90 дневна диета - килцата ти стопи и фиданка остани-тема №45

  • 20 903
  • 443
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 102
ОТСЛАБВАНЕ С РАЗТОВАРВАЩИ ДНИ

   Диетите за отслабване са безброй. Но по – добре опитайте да се вталите с разтоварващи дни. Ефектът от тях се забелязва те само на талията. Кожата става по – чиста и нежна, а настроението и самочувствието неусетно се подобряват. Специалистите разделят разтоварващите дни на „сити” и „гладни”.

„СИТИ” РАЗТОВАРВАЩИ ДНИ

   Така наречените „сити” разтоварващи дни са подходящи за хората, които все се канят да свалят някой килограм, но още не са избрали подходящата за себе си програма и не желаят рязко да се ограничат в храненето. Калоричността на един такъв ден е 700 – 1000 ккал и не се усеща чувството на глад. „Ситите” разтоварващи дни могат да бъдат не повече от 2 пъти седмично или едно денонощие преди определен празник, на който искате да изглеждате блестящо.

СЪВЕТ НА ДИЕТОЛОГА:

   По време на разтоварващия ден е необходимо да се изпие не по – малко от 2 литра негазирана минерална вода или несилен чай.

Вариант 1:

   Месо със зеленчуци
Пригответе 400 гр. варено телешко месо или пилешки гърди и 800 гр. пресни зеленчуци /без сол/. Разпределете продуктите на 4 – 5 порции за деня и яжте, когато почувствате глад. Преди лягане изпийте 1 чаша айран от нискомаслено мляко.

Вариант 2:

   Плодова салата
Нарежете 1,5 кг. различни плодове и смесете с 300 мл. нискомаслено кисело мляко. Разделете на 4 приема. Преди сън изпийте 1 чаша айран без захар.

Вариант 3:

   Ягоди с извара
800 гр. ягоди /пресни или замразени/, може също малини, череши, касис и 400 гр. обезмаслена извара. Цялото количество се изяжда през деня в моментите на глад. В този ден е позволено дори кафето! И не забравяйте водата и чая, за да се осигури максимално ефективно изгаряне на мазнините.


„ГЛАДНИ” РАЗТОВАРВАЩИ ДНИ

   Названието „гладни” дни е доста условно. Всъщност яденето е позволено, но през целия ден се приема само един продукт и негазирана минерална вода. Така ще позволите на стомашно – чревния тракт да отдъхне от ежедневното натоварване. Енергийната стойност на посочените варианти е само 500 – 900 ккал. Такива дни могат да се провеждат един път седмично, след обилни празнични или след лениви почивни дни.

Вариант 1:

   Ябълков ден
За цялото денонощие са предвидени 1,5 кг. ябълки в пресен или печен вид. Може да се запекат с извара без захар, а за аромат да се поръсят с канела.

Вариант 2:

   Бананов ден
Препоръчват се 6 – 7 средно големи банана. Основната част е най – добре да се приеме на обяд. И не забравяйте водата!

Вариант 3:

   Млечен ден
Позволено е кисело мляко с ниска масленост – около 1,5 литра за целия ден. Пие се на малки глътки.

Вариант 4:

   Тиквен ден
Разделете 1,5 -  2 кг. печена тиква на 5 – 6 приема за цялото денонощие. В промеждутъците пийте минерална вода.

 Hug

# 61
  • Мнения: 99
Елинор мерси за инфото Hug
Нат.Нат рецептите са писани преди когато си мислехме че може да се смесват белтъците. Сега имаме превода на уводната част на книгата, който Мелисита ни преведе и който е и увод на темата...забранено е смесването на белтъци(това казва книгата) Peace

# 62
  • Мнения: 13 801
А между обяд и вечеря хапвате ли нещо? или избягвате?

Добре е да се избягва междинното похапване. Ако вече съвсем не издържаш - нещо малко и леко. Плод, евентуално от съответната за деня храна, но малко като количество. И спазвай часовете между храненията.

Момичета, аз се отказвам. Ще опитам да продължа с нещо като разделно, с един свободен ден в седмицата, пък дано успея. След три месеца може пак ще дойда. Но явно повече от месец, месец и половина не издържам на този режим. Щом почнах да се изнервям, да изпускам контрола, да греша непрекъснато и дори да преяждам, значи е време за нещо друго. Та, стискайте ми палци да успея и да не проваля и малкото постигнато тук!
На всички ви желая успех и ще наминавам да ви наглеждам, така че умната Crossing Arms Няма лесно да се отървете от мен Mr. Green

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 13:06 от птица

# 63
  • Мнения: 678
Здравейте фиданки  Hug
Току що се наядох с бобена яхния. Е нема такъв кеф - мечтая си я от много време, но заради бебо не си позволявах. Любопитко и нашия калпазанин обожава да се буди точно, когато най-много ми се спи и после заспива, но пък баткото се дсъбужда  Crazy
Жабче за следващия воден дазнайш, че и в нас има прозорци за миене и изобилие от вода  Wink Да те питам вие със сайдинг ли сте на къщата и как става миенето, че и мен това ще ме чака скоро време  newsm78
Птицо може би наистинса ти е дошъл предела от диетите и е време да починеш, но това не значи да не пишеш тука. До колкото разбирам си най-запознатата с режима  Peace
ПЪк аз се убеждавам за пореден път, че съм карък - следващ плодов в събота. Тогава ще кръщаваме бъдещиякръстник на малкия  Mr. Green и едновременно с това ще му празнуваме рожден ден. Е а кажете как се кара само на плодове и салата, и минерабна вода  ooooh!

# 64
  • Мнения: 30
хеййй диетата ви е супер Peaceслед втори плодов ден-2кг Hug Hug Hugуспех на всички Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 622
Птица и аз като теб яко съм се изнервила и напоследък все прегрешения правя, даже вчера отново бях на ръба да се откажа, ама съм се заинатила да изкарам тази диета докрай! Но явно организма ми вече се е изтощил, защото в началото на диетата ми беше много по- лесно да спазвам правилата, часовете между хранене, както и ядях по- малки количества храна... Щом започнах да набивам хляб със сирене, което по принцип ми се случва веднъж на няколко месеца и да си мечтая за най- различни изкушения и сладкиши, както и да не мога да заспя вечер от мисли и глад по тях..., като бременна не съм била така...  ooooh! Tired
А ти си почини от всички диети!  Hug

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 618
И аз съм тук, пак не в добра кондиция, но затова пък го ням аонзи глад от вчера. Днес не съм закусвала, че ми бе доста кофти преди обед, за обяд изятох филийка пълнозърнест хляб, 1/2 краставица и две парчета телешки салам. Ами това е малко и очудващо за мен, но като не иска организма ми повече , не го насилвам.

# 67
  • Мнения: 362
 Аз засега удържам фронта с плодовете.За обяд си направих плодова салата,ама за вечеря май ще е зеленчукова Thinking нали все витаминки.На мен даже и следобедно кафе не ми се пие което е много странно за мен Crazy.За следобедна закуска ще ръфна сурови бадеми.
 Птица успех нататък в борбата с килограмите.Сега си почини пък после пак PeaceЩе стискам палци Hug
  Любопитко на теб колко ти остава до края на диетата?

# 68
  • София
  • Мнения: 6 011
Ето ме и мен, цяла сутрин сме навън!
Птицо, на добър час и успех! Ще ни липсваш определено - хубаво беше отвреме на време да ни стряскаш...
Днес съм на варива - хапнах царевица за обяд. За вечеря готвя гювеч и засега изгледите са, че ще стане перфектен.  Laughing
Жабке, не бой се, с теб сме! Ако приключиш много рано с прозорците - хващай околовръстното и идвай и у нас.  Laughing

# 69
  • Мнения: 622
Нати, остават ми 23 дни.

# 70
  • Мнения: 490
Привет момичета bouquet
Преди година пазих тази диета и съм много доволна от ефекта/тогава/...Сега съм бременна и много кг...
Сигурно ще ви задам тъп въпрос, но не ми се карайте Embarassed- искам да ви питам дали режима е подходящ за бременни?

Благодаря предварително и успех на всички!

# 71
  • Мнения: 362
   eli gu честито   bouquetНаскоро се коментираше,че режима е подходящ и за бременни.Знам ли може би с няколко отклонения в плодовия ден ще имаш успех.
 Любопитко малко ти остава,ще стискам палци да издържиш дори и с малки прегрешения Hug

# 72
  • Мнения: 99
eli_gu    bouquet Hug
Аз пък за разлика от НаТи бих те посъветвала да не диетуваш сега. Бебето в теб има нужда от всички храни. Моя съвет е да се храниш разделно или ако решиш да правиш тази приятна диета то да караш само първите 3 дни и обезателно без плодовите и водни дни и да си съставиш добро и разнообразно меню. Така няма да е диета в смисъла който се влага, а ще бъде много здравословен начин на хранене. Сега преди да правиш нещо помисли дали това няма да повлияе зле на бебето в теб. Защото е известно, че при отслабване се отделят токсини, които в твоя случай може да минат при бебето. Има време след като родиш да се пребориш с килцата които смяташ, че са ти излишни. Леко бременеене мила Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 607
ЗВЕЗДИЧКА ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕ МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ!   bouquet
Момичета вижте какво намерих http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2057631 че ще е полезно да се прочете.
Аз също доста се уморих от диетата и незнам докъде ще я докарам  newsm78 Cry

# 74
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Манана  де да знам сайдинг ли е , пласмасова е изолацията.  Peace
Мия я с маркуча или водоструйка. Пада цялата мърсотия.  ooooh!

Ники , мисля да си уплатня утре целия ден , даже и китки взех за садене.  Laughing
А вие с Манана се Фащайте у ръце и почвайте да си миете джамовете.   Mr. Green

Елинор , Надежда много полезна информация. Благодаря.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт