Съсиреци - нормално или не?

  • 76 129
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Заради обилен цикъм с много големи съсиреци ходих на профилактичен преглед и ми казаха,че няма нищо обезпокояващо,прегеледаха ме с ехограф и ми взеха няколко вида секрет.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 27
Аз също винаги съм имала обилен цикъл и съсиреци. Лекари са ми казвали, че не е проблем и да не се притеснявам.

# 17
  • Мнения: 879
Включвам се и в тази тема, защото ми стана интересно.
Винаги съм имала облно кръвотечение с големи и много съсиреци. Преди 2 години бях на гинеколог и там повдихнах този въпрос,каза ми да взимам някакви хапчета, но през това време да не бебеправим. Аз тогава аз не го послушах, не си взех хапчетата, и продължихме с бебеправенето. От почти 1 година цикъла ми е само 3-4 дни, като 1 и 2-ри ден е обилно с не много съсиреци, но се виждат, а 3-ти ден почти нямам кръвотечение, карам си , така да се каже, с 1 превръзка целя ден, а на 4-ти ден вече си слагам ежедневните случайно, ако има няколко капки да не ми цапат бельото!
На много места съм чела, че това е от излющване на лигавицата на матката, а ако са особено големи и болезнени, нещо като аборт!
може би е нещо нормално, и наисина това е последното нещо за което се безпокоя в момента!

# 18
  • Мнения: 2 110
Със сигурност е добре всеки индивидуално да се прегледа и консултира с лекар. Защото макар и често срещано явление е възможно да е признак за нещо !

# 19
  • Мнения: 293
Всеки цикъл имам.Но веднъж се случи да имам много голям съсирек и то след 10 дневно закъснение на цикъла / а по принцип е като по часовник/ и се бях изумила ужасно.Отидох при лекарката си и тя го прие съвсем нормално,каза,че е от дългото закъснение и място за притеснение няма.Кръвта има качеството да се съсирва.По пътя на логиката и аз като един прост човек не виждам проблем.
Но все пак... е хубаво да го споделяме с лекуващите си лекари..

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 337
desitalee и аз  винаги съм имала съсиреци по време на менструацията и не съм се притеснявала, че може да са проблем.


и аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт