как да отслабна докато кърмя???

  • 22 172
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Аз започнах да свалям килцата с разходки и без никакви ограничения. Е, не съм яла много сладко и пържено, но аз и преди не съм . Според мен зависи от организма, но диети и кърмене не е подходящо. Може да избягваш сладко, газирано и да ядеш пълнозърнести храни.

# 16
  • Мнения: 55
Аз преди да забременея бях на разделно хранене и за 6 месеца бях свалила 30кг.(съвсем сериозно).От 54 номер панталон влязох в 44 номер сега си имам от всички номера .Докато бях бременна си се хранех разделно,но с това кърмене качих толкова много ,че направо не искам да се гледам.Сега си мисля пак да започна,но чета тук някакви отзиви как не било полезно.Незнам защо ,като то  всичко си ядеш само ,че не на един прием.Пък и това сладко направо как да го откажа???Трябва воля май.Ще започна някой ден Embarassed

# 17
  • Мнения: 567
Аз преди да забременея бях на разделно хранене и за 6 месеца бях свалила 30кг.(съвсем сериозно).От 54 номер панталон влязох в 44 номер сега си имам от всички номера .Докато бях бременна си се хранех разделно,но с това кърмене качих толкова много ,че направо не искам да се гледам.Сега си мисля пак да започна,но чета тук някакви отзиви как не било полезно.Незнам защо ,като то  всичко си ядеш само ,че не на един прием.Пък и това сладко направо как да го откажа???Трябва воля май.Ще започна някой ден Embarassed

Аз също преди да забременея бях на разделно хранене, но трябваше да сваля 5-6кг Laughing А и това сладко как съм го спряла незнам..Сега ако не хапна нещо сладичко и не "мога да спя" Mr. Green Mr. Green Мислех си и аз за разделно хранене по време на кърмене, но...Наистина всичко си хпаваш, ама пустото притеснение да не спре кърмата Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 246
И аз по време на бременноста трупнах 27 килца, та от 57 станах 84.  Хем през цялото време съм се съобразявала какво ям. Сладко така и не хапнах, че от него ми се гадеше. Явно цялата история е била на хормоналан основа.
Сега съм 68кг. без да съм спазвала диети. Храня се така, както и когато бременеех. Останалите 11кг. мисля, че ще ги сваля като проходи мъничето  Grinning
За диети не мога и да си помисля докато се кърмим.

# 19
  • Мнения: 376
Това е много болен и мои проблем, аз почнах да свалям на десетия месец на сина ми, и досега съм само наполовина от това което качих през бременността, и то с огромната помощ на форума и други мами кърмачки.  Дори пусках и специална тема във форум диети, ето ти линк ако имаш време, вътре сме обсъдили почти всички и хранителни режими и спортни деиности, и сме оставили линкове за статии по темата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343859.msg9367282#msg9367282

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
Прочетох за кърмачки и диети и ми се сви душата. За Дюкан, ако някой ще рискува, мога да се аргументирам по въпроса и да споделя съвети и опит. Момичета, НЯМА БЕЗОПАСНА ДИЕТА ЗА КЪРМАчКИ, по-точно за бебетата им!!! Просто ако сваляте (сравнително бързо) килограми, тялото отделя токсини, които се отделят в кърмата - няма значение каква е диетата... Вие решете... Разбира се, не говоря за разумно хранене и сваляне до 3-4 кг./месечно...

# 21
  • Мнения: 1 098
Ще ти кажа какво правя аз. Последното ми мерене в девети месец показа 70 кг. В момента съм 50. Ходя много пеша,  в къщи карам колело и правя коремни.Гледам да ям често и по малко, здравословни и полезни неща. Хляб хапвам само със салата или на сандвич, което е рядко. Винаги с яденето ми има и салата. След 6 часа ям само плодове. Вече почти не ми се случва да преяждам. Събота и неделя почивам. Ям всичко по колкото си искам. Кърмя вече година и девет месеца. Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
След раждането за 2 месеца свалих 5 килограма(без ограничения. Ей така си се топях). После изпаднах в някакъв застой за няколко месеца и след това наново тръгнах надолу. Свалих още 6 килограма и сега съм по-слаба от преди да забременея. Смятам, това се дължи на кърменето. Не само, че не се ограничавам от нищо, а понякога прекалявам, като ми дойде апетита, но въпреки това аз отслабвам. Когато детето започна да се храни с други храни, намали кърменето и спрях да свалям килограми, но и не качвам. А преди да забременея не беше така. Не можех да отслабна ни с диети, ни със спортуване.

# 23
  • Мнения: 4 406
с разходки и балансирано хранене, повече течности, вместо шоколади и вафли  Laughing

# 24
  • Мнения: 579
Аз точно от кърмене отслабвам и сега ми е невъзможно да напълнея. Иначе като проходи детето има да го гониш по цял ден и ще отслабнеш.А кърменето е още един стимул да се храниш по-здравословно. И спортът винаги помага.

# 25
  • Мнения: 56
И моят съвет е да ограничи празните калории-захарни изделия, пържено, снаксове и тн. Казвам "ограничиш", а  не спреш, защото човек може да си хапва от всичко, стига да е умерено и да е във форма. Все пак веднъж се живее Laughing И мноооого разходки...Аз също още не съм си възстановила килцата, но има време, все пак не съм ги качила за един ден!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Е...как...както и ако не кърмеше - бавно и с разум. Ако някой дойде и ми каже - спрях тестеното, сладкото, боклуците, движих се, полагах усилия, ама не отслабнах - е, няма да му повярвам Wink Просто не е възможно, освен ако няма някакво заболяване. Да, някои жени свалят по-лесно с кърмене, други - обратното, но с правилен хранителен режим и движение се отслабва, независимо бавно или бързо. Аз лично в момента отслабвам ужасно бавно, чак се изнервям Laughing Започнах да се ограничавам в храненето в края на януари, досега съм свалила само 6 кг., имам още толкова почти, но голям праз - важното е, че изглеждам вече като човек и се чувствам като жена, не като хипопотам. Лека полека ще станат работите Simple Smile

# 27
Айде стегни се, момиче, не може да се отслабва при кърменето! Така ще навредиш на детето си, може да ти спре кърмата.... Помисли само какъв зверски як старт даваш на детето си, покърми 3-4 годинки, пък после като го отбиеш ще отслабнеш, спокойно. Детето е по-важно.

# 28
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
При първото кърмене ми останах три килца, след второто имам около 10. Не кърмя вече 2 месеца и се питам как да отслабна въпреки, че не кърмя и не ям много newsm78. Да добавя, че нямам пауза м/у двете кърмения може би и това има значение при мен. Но докато съм кърмила килограмите не са ми били приоритет, а мисълта, че давам най-доброто на децата си. Сега вече мога да се отдам на диети и отслабване, но не е сугурно Embarassed

# 29
  • Мнения: 89
Това, което работи при мен е следното:

измери си точно количество от дадена храна, която ше приемаш на закуска - аз например преди не закусвах, но откакто забременях, родих и кърмя (вече 7 месеца успешно:)) закусвам редовно - напр. 50 гр овесени ядки с три кайсий и три сини сливи - това е около 280/300 ккл; или 70-80 гр макарони и 30-40 гр. сирене и т.н. все неща, които обичаш, но в разумни количества

после около 11 часа (когато вече сме навън) изяждам един плод - ябълка, круша или портокал

около 13.30 - 14.30 когато сме се прибрали за пюрето аз обикновено хапвам две-три пържени яйца или салата с нещо друго (около 350 - 400 ккл)

следобед пак ябълка (понякога ми се дояжда сладолед или нещо още по-сладко!!! взимам си фурми, една шепа ядки)

вечерята, противно на всички режими при мен е разточителна - тогава сме заедно със съпруга ми - говорим си, хапваме салати, риба, пиле, тиквички...

Така за деня се събират около 2000-2200ккл, което е напълно достатъчно за теб, осигуряваш на малкото харнителна кърма и не пълнееш. Като прибавиш по-малкото сън (за компенсирането на което на организма също са необходими калории) и повече разходки в парка, смятам че ще имаш желания резултат до два-три месеца.
Една хитринка - ако много ти се дояде нещо сладко/вредно си кажи, че ще си го позволиш, но след 30-45 мин, например. Аз обикновено си купувам даденото нещо, отхапвам две три хапки и го изхвърлям, за да не ме изкушава повече. Опитай! Успех и гледай да си доволна и щастлива от това, че имаш едно прекрасно дете, за което сега ти си цялата вселена, мисли си за това,което му подаряваш кърмейки го, а останалото ще се получи неусетно Hug

Общи условия

Активация на акаунт