БГ мами с 4уждо гражданство

  • 2 479
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И аз не бих се замислила при положение, че след приемането ни в евросъюза ни режат правото да работим там. То каква е файдата тогава, пак ще сме затворници в България. Друго е да знаеш, че можеш, а дали ще ползваш това си право или не вече е личен избор.

# 16
  • Мнения: 980
Една поzната вzе немско гражданство. Процедурата трая някъде около година. В Посолството в Мунхен откаzаха да й дадат свястна информация по телефона "Елате и на място питайте" #Cussing outТя си подаде документите директно в БГ, направи пълномоЩно на баЩа си и човечецът си беШе протрил обувките да ходи по инстанции. Sad Немският паспорт тука много бърzо й го дадоха, zа няма и месец

# 17
  • Мнения: 3 423
Мен тая година на границата за първи път от сума ти време
ме попитаха, дали имам и немски паспорт, не знам защо.
Така и не разбрах каква е връзката с влизането ми в БГ и въпроса им.
Или от интерес, или са решили да дебнат граждани с двойно гражданство.

# 18
  • Мнения: 3 880
Мен тая година на границата за първи път от сума ти време
ме попитаха, дали имам и немски паспорт, не знам защо.


И мен ме питаха за немски паспорт, само че на излизане (на влизане беше голяма навалицата и нямаше време Simple Smile). Да не говорим, че освен за паспорта господин митничаря ме разпита доста подробно (уж от любезност) от кога съм в чужбина, какво работя, защо се прибирам толкова рядко-веднъж годишно в БГ и т.н., но това е друга тема.
Виждала съм обаче преди години как такива с двойно гражданство си показват и двата паспорта на контрола, може да им се иска да контролират и двата и затова да питат профилактично, знам ли... newsm78

# 19
  • Мнения: 83
И аз след доооста време реших най накрая да си подам документи за немско гражданство. Предпочетох да извърша отказа от българско гражданство чрез посолството в Берлин и да не ангажирам излишно роднини и познати, зная че процедурата трае около една година, но аз не бързам, така че това не е от значение. Минаха около 9 месеца и все още нямам отговор, но смятам да се обадя и да запитам какво става с документите ми.  newsm78

# 20
  • Мнения: 66
zdraveite mami, niakoi moje li da pomogne po tazi tema, tuk ili v temata direktno?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38469.0

# 21
  • Мнения: 780
Последният път като си ходихме в България през март тази година, на паспортната проверка на летище София съвсем случайно служителят разбра, че едната ни дъщеря има двойно гражданство и поиска и австралийския паспорт, след което вкара някакви данни в компютъра. На излизане сащо поискаха да видят и двата паспорта. Явно има изискване да се показват паспортите,  които носиш, независимо от това с кой влизаш официално.
Не ми се иска да отменят двойното гражданство. И двете ни дъщери сега го имат и поне засега е само в плюс за тях и за нас.

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
И аз след доооста време реших най накрая да си подам документи за немско гражданство. ...
Би ли раzкаzала след като всичко мине, какво точно се прави/какви документи са нужни и т.н. Praynig

И как стои въпросът с иzключението да си zапаzиш бълг. гражданство, ако лишаването от него би довело до икон. недостатъци Thinking

# 23
  • Мнения: 83
Здравей Роза,
след като получа информация от посолството веднага ще пиша. В разрешението за получаване на немско гражданство, след оглед на папката ми (дали съм извършила някъкви престъпления Whistling или нещо подобно), изрично пишеше, че трябва да се откажа първо от бълг. си гражданство . Сигурно е възможно и двойно гражданство newsm78. Аз мисля че не бих имала проблеми със собствеността си в България, поне мои приятели така ми казаха.
Повече ме вълнува как ще пътувам за България, след като паспорта са ми го издали с погрешно фамилно име, старият с визата в него е унищожен (пък и името там е друго), дано да не обърнат внимание Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 975
България ПОЗВОЛЯВА двойното гражданство!!! Затова когато си подадеш молбата и полу4иш още едно гражданство - ставаш двоен гражданин! Тогава ве4е може да прецениш дали искаш да има двойно или само едно...... и следователно можеш да се откаже от българското.
От българското гражданство можеш да се откаже само когато СИ ПОЛУ4ИЛА друго гражданство...... и можеш да представиш документи за придобито гражданство !!!

# 25
  • Мнения: 1 975
А, за Англия , тя позволява двойно гражданство, ма закво ли му е на човек? Rolling Eyes

А бе аз си го искам моето Бг, макар че доста проблеми с него, наистина има понякога Simple Smile (здравните застаховки-жив пример). Ама в Дания не дават двойно. А е по-добре да го имам датското, след като съм се установила да живея тук.

Особено Дания... Измислят какви ли не неща за да нямат много чужденци.

и в Норвегия НЕ ДАВАТ двойно...... Ама аз сега съм то4но с двойно..... защото България дава двойно - и не дава автомати4но отказване от гражданството......... Ето това е - ходене по мъките и бирокраций ..... ако иска да се откаже 4овек от гражданството...... а ако не иска слу4айно да се откаже ........ пак е ходене по мъките и бирокрация............  Laughing ...... та - е труден изборът  smile3514 smile3511

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
България ПОЗВОЛЯВА двойното гражданство!!! Затова когато си подадеш молбата и полу4иш още едно гражданство - ставаш двоен гражданин! Тогава ве4е може да прецениш дали искаш да има двойно или само едно...... и следователно можеш да се откаже от българското.
От българското гражданство можеш да се откаже само когато СИ ПОЛУ4ИЛА друго гражданство...... и можеш да представиш документи за придобито гражданство !!!
Това е ясно, обаче zа да получиш чуждото гражданство, напр. немско, трябва да се откажеш първо от българското

# 27
И аз след доооста време реших най накрая да си подам документи за немско гражданство. Предпочетох да извърша отказа от българско гражданство чрез посолството в Берлин и да не ангажирам излишно роднини и познати, зная че процедурата трае около една година, но аз не бързам, така че това не е от значение. Минаха около 9 месеца и все още нямам отговор, но смятам да се обадя и да запитам какво става с документите ми.  newsm78

Shanaia, и аз така направих. И аз нямам никаква вест, затова и пуснах темата. Тук сме с разнообразен опит все пак Simple Smile.
Оба4е както се оказа, то било май мн. рано да се пита за мен. Молбата ми е заведена 4ак края на април, макар 4е си подадох док. в посолството края на януари Sad .
Оба4е, да ви се похваля!!! Ползвах линка по-горе на Мин на Правосьдието. Писах им email. Дадох си трите имена и ги попитах на какьв етап ми е молбата. Те ми отговориха ВЕДНАГА (похвално, нали!!!). Е, не ми казаха за ""етапа" Simple Smile, но ми казаха какьв е номерьт на молбата ми и, 4е мога да следя номерата на техният сайт, там ги побликували!

# 28
  • Мнения: 1 975
България ПОЗВОЛЯВА двойното гражданство!!! Затова когато си подадеш молбата и полу4иш още едно гражданство - ставаш двоен гражданин! Тогава ве4е може да прецениш дали искаш да има двойно или само едно...... и следователно можеш да се откаже от българското.
От българското гражданство можеш да се откаже само когато СИ ПОЛУ4ИЛА друго гражданство...... и можеш да представиш документи за придобито гражданство !!!
Това е ясно, обаче zа да получиш чуждото гражданство, напр. немско, трябва да се откажеш първо от българското

е да ама от българското не можеш да се откажеш преди да имаш документация за полу4ено друго гражданство  Rolling Eyes ....... защото ако тогава не ти дадът и .второто гражданство (например немско).... си без гражданство  Shocked

сигурно трябва да ти одобрят молбата и да ти издадът документ 4е например - ще ти дадът гражданство веднага след като се откажеш от българското .......... или нещо такова...........
.......... 
абе не знам как са процедурите при вас........ явно са разли4ни процедурите в разли4ните държави  newsm78

# 29
България ПОЗВОЛЯВА двойното гражданство!!! Затова когато си подадеш молбата и полу4иш още едно гражданство - ставаш двоен гражданин! Тогава ве4е може да прецениш дали искаш да има двойно или само едно...... и следователно можеш да се откаже от българското.
От българското гражданство можеш да се откаже само когато СИ ПОЛУ4ИЛА друго гражданство...... и можеш да представиш документи за придобито гражданство !!!
Това е ясно, обаче zа да получиш чуждото гражданство, напр. немско, трябва да се откажеш първо от българското

е да ама от българското не можеш да се откажеш преди да имаш документация за полу4ено друго гражданство  Rolling Eyes ....... защото ако тогава не ти дадът и .второто гражданство (например немско).... си без гражданство  Shocked

сигурно трябва да ти одобрят молбата и да ти издадът документ 4е например - ще ти дадът гражданство веднага след като се откажеш от българското .......... или нещо такова...........
.......... 
абе не знам как са процедурите при вас........ явно са разли4ни процедурите в разли4ните държави  newsm78

Да, пьрво трябва да са ти разре6или от другата дьржава да полу4и6 тяхното гражданство. И след това с копие на това писмо и куп други не6та се обрь6та6 кьм БГ за отказ от БГ гражданство. Но естествено, трвбва да им докаже6, 4е 6те има6 някакво все пак Simple Smile Ина4е не става Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт