Пюре от банан-как?

  • 7 291
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Намачквах с бисквитка и кисело мляко.

На 3 месеца ли?  Wink
Не е ли редно да се чете и да се отговаря адекватно все пак  Tired Не се заяждам, но има и лековерни мами, които могат да дадат предложението ти на бебето си  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 4 434
Намачквах с бисквитка и кисело мляко.

На 3 месеца ли?  Wink
Не е ли редно да се чете и да се отговаря адекватно все пак  Tired Не се заяждам, но има и лековерни мами, които могат да дадат предложението ти на бебето си  Rolling Eyes
Embarassed
Ха де, като не четем лентички Laughing
Авторката,отнася се за след 7 месечно бебе Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
 Пасиран става много гаден, като мазни сополи изглежда  Sick . Просто намачкан с една вилица е идеален за консумация

ПП: Сега прочетох коментарите, ама то наистина ти е малко бебенцето още за тези неща.

По повод алергиите от ранното захранване - тъй като съм много алергична, към много неща, все си мисля, че това е 1 от причините за моите неволи. Някои си казват какво пък, на нас какво ни има, но след години нещата се променят. Не рискувайте здравето на децата. Все пак искаме най-доброто за тях. Не са ни опитни зайчета, че да гледаме отстрани какво ще стане. Хората са си отдали живота на изследвания и проучвания. Не вярвам да е било напразно  Naughty

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 23:04 от Miss Dior Cherie

# 18
  • Мнения: 123
Zarko според мен сте още мънички за банани Peace

# 19
  • Мнения: 312
Банан дадох след 7 месец-суров,пасиран с АМ.Но за бебче на 3 месеца е твърде рано за банан Peace

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Вече,са ти казали да изчакаш още малко. Аз на пример, го бланширам слагам малко бисквита и пасирам.

# 21
  • Мнения: 804
Пюре от банан за детенцето ти:леко сваряваш банана,пасираш го,връщаш пюрето във врящата водичка,аз слагах и разредено нишесте,малко захар,объркваш и като поизстине преди консумация добавяш АМ.При по големи дечица слагах суров банан със бисквитки и мляко за пюре.Това е моята рецепта,аз готвех и на двете си деца,никога не са били на кухня.Ако желаеш, имам и др.рецепти,пиши на лични.

# 22
  • Мнения: 542
няма нужда да го вариш,само го пасирай!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
Слагах един банан и после с пасатора става много гладко.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 296
Когато започнах да давам пюре от банан (към 7 месец май беше) го настъргвах на ренде и после за секунди в микровълновата - колкото да се затопли лекичко, не да се изпече - става чудесно.

# 25
  • София
  • Мнения: 448
С пасатора и малко разтворено АМ.Бананът е алерген,бебо не е ли малък още? newsm78

# 26
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние сме на 1.1г и му пасирам само банан.Яде без проблеми  Peace

# 27
  • Мнения: 804
Ние също ядем суров банан,даже сама си го гризка,но сме на 1г 2м,а в случая бебчето е малко за суров банан.Първоначално се посварява леко.

Общи условия

Активация на акаунт