Клуб "Парфюмен Ценител" 9 - Любими аромати Givenchy

  • 25 680
  • 352
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
От творенията на Живанши харесвам само Амариж, Онж о Демон и Исатис, но не са ми големи парфюмни любови  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 243
Амар, благодаря! Hug Струва ми се доста зелен аромат, далече от моите предпочитания, но знае ли човек...



L´Interdit на Givenchy
През 1953 г. Юбер дьо Живанши създава L´Interdit за своята любимка, Одри Хепбърн. Тя толкова много харесва парфюма, че отначало настоява да не бъде пускан в продажба, за да може да го използва само тя. От там идва и името му, което означава „забранен“.
Точно като жената, за която е създаден, той е изискан и завладяващ. Предизвикателността му е неопределима заради съчетанието на плодовите аромати на круша и ягода със земните аромати като карамфил, сандалово дърво и тамян. В първите 4 години парфюмът наистина е запазен в тайна, но за щастие е пуснат на пазара.

мъничко инфо Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 311
Very Irresistible и Ange ou Demon  Peace

# 18
  • Мнения: 2 590
Peace + Absolutely Irresistible

# 19
  • Мнения: 3 094
Почти всичко е носибилно от мен от тази марка.направо не знам за какво да гласувам. направо седем не ми стигнаха. Все пак се спрях на Амариж, Анж у Демон, Хот кутюр, Органза, Органза Ендесанс, Вери Иррезистибъл и Вери иррезистибъл Сеншуал.

# 20
  • Мнения: 2 768
Наистина, много харесвана марка с много хитови парфюмни издания!

Най-най-любим, буквално обожаем ми е Amarige.



Невероятно класен, елегантен, шик до безобразие. Моят "френски" парфюм  Grinning (категоризацията при мен е освен по сезони, но и по цветове, по култури и настроение, луда работа!  Mr. Green )

След това се нареждат Ange ou Demon, Very Irresistible Sensual, Hot Couture.

Помня преди 15г, когато излезе Organza, майка ми си я беше купила от чужбина. Аз естествено, не се стърпях и веднага тествах новата й придобивка  Laughing
Лелеее, изпитах невероятно чувство! Много женствен, много плътен и обгръщащ ми се стори. Сякаш дори имаше нещо магично в него... Страхотия!
Тази година реших да си го припомня, но за съжаление алергията към зелени нотки, която развих наскоро, ми попречи да изпитам същото усещане. Добре, че бях поръчала съвсем малка разфасовка - подарих я.

Днес поръчах за Цветница подарък за майка ми - Кели Калеш. Вече абсолютно е повлияна от моят парфюмен вкус  Laughing нещата се обърнаха.


Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:30 от eta

# 21
  • Мнения: 331
любим ми е Еxtravagance  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Момичета отдавна искам да попитам нещо, малко е извън темата, но тук са най-големите парфюмни ценители!  bouquet
Колко според вас е трайността на един парфюм, имат ли трайност и каква е, или пише ли я някъде? Thinking ooooh! Аз съм наредила поне 10-тина и ми се иска да имам дори още, но се питам няма ли да ми се развалят докато свършат? ooooh!  Thinking

# 23
  • Мнения: 331
ами да ви кажа 4естно моите дори при правилно съхраняване и интензивно ползване след около година и половина запо4ват все по силно да мири6ат на спирт....ина4е на всяко 6и6е би трябвало да си пи6е....маи е към 3 години.

# 24
  • Мнения: 2 768
Хриси, най-старият ми парфюм е на около 5г. Промяна в цвета и аромата няма. Съхранявам ги на тъмно и хладно.

emily_ska, с какво попълни липсите, сподели  Wink

# 25
  • Мнения: 1 243
И моите не са толкова стари, че да съм забелязала промяна в цвета и мириса им. Би трябвало при правилно съхранение поне да изкарват по-дълго време, въпреки че от монда и ксения, мисля, съм чела, че парфюмите не се променят, ако се държат на тъмно и прохладно място. Виждала съм развален парфюм де, ама тя леля ми си държи флакончетата където свари  Joy

# 26
  • Мнения: 4 806
По темата - на Живанши харесвам само Живанши III. Няма го сред изборените. Но и той носи характерната за марката база - идва ми възтежичка.

... Белучи, ти дали си писала за Sisley в старата тема? Или не успя да ходиш?
... Днес изрових една пробичка на любим мой парфюм, който тук коментирахме - на Коти. Страхотен.
... Не са ми се разваляли парфюми и за повече от 2-3 години. Държа ги на тъмно, но не и хладно - т.е. на стайна температура, а тя понякога е доста висока.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Първо Party честито на Ета и от мен!!!  bouquet

Givenchy не са ми любими, нямам нито един от марката, но все пак харесвам:

- чудесен, но канелата ми пречи
-само този бих си взела пак, ако го имаше  Wink

# 28
  • Мнения: 331
ех за жалост с ни6то за сега...с малката ми е доста трудно и нямам много време за обикаляне а от интернет пък не смея о6те да поръ4вам за6тото не знам как  6те доидат да нямам някакви такси да пла6там.....

# 29
  • Мнения: 636

И аз го обичам много. Винаги имам от него, изключително траен.

Общи условия

Активация на акаунт