Клуб "Парфюмен Ценител" 9 - Любими аромати Givenchy

  • 25 730
  • 352
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 338
Мисля, че зеленият Шанс не се предлага в разфасовка 35 мл. (Шанел въобще нямат разфасовка 30 мл., поне до колкото знам). Цените на Шанел по сайтовете са по-високи отколкото в парфюмериите, така че е напълно възможно в БЗ зеленият Шанс да е 111 лв Peace. Освен това зеленият Шанс по принцип е по-евтин от класическия. Миналата година със сигурност 50 мл. зелен Шанс струваше 99 лв. в Прити шоп във Варна (сега не съм гледала Mr. Green).
Направи ми впечатление, че в Гет мнооого са вдигнали цените на тестерите на Шанел. Преди бяха нереално евтини, а сега има тестери, които са по-скъпи и от нормалните парфюми. И аз не знам що за политика е това, но... newsm78

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Мъжките шанели и те ли са на такива цени?
Получих от ягодката Egoist Platinum и съм малко разочарована.
Вече мисля, че трябваше от реален магазин да го вземем Confused
Беше си запечатан, перфектни кутия и флакон, но с една груба резка на стъклото като ожулено #Cussing out
Аромата е много секси, прелъстителен  Heart Eyes Crazy но това одраното на Шанел ми бърка в очите Crossing Arms

# 302
  • Мнения: 868
Виждам, че говорите за Caron. Те имат парфюми от началото-среда на 20 век и "модерни" разработки.  Ето техния сайт с описания на ноти за по-новите:  http://www.parfumscaron.com/UK/perfumes_powders/women_s_perfumes … ary_perfumes.html

Аз съм пробвала 1-2 от "старите,"  но не са за мене.

# 303
  • Мнения: 338
Ivs, за съжаление не познавам мъжките парфюми Embarassed и не знам как са цените им в реален магазин, сравнени с тези в Нета.
Много кофти това с одраскания парфюм, но нали е бил запечатан в кутия?

# 304
  • Мнения: 540
Мъжките шанели и те ли са на такива цени?
Получих от ягодката Egoist Platinum и съм малко разочарована.
Вече мисля, че трябваше от реален магазин да го вземем Confused
Беше си запечатан, перфектни кутия и флакон, но с една груба резка на стъклото като ожулено #Cussing out
Аромата е много секси, прелъстителен  Heart Eyes Crazy но това одраното на Шанел ми бърка в очите Crossing Arms


пиши им ще те компенсират  Peace

# 305
  • Мнения: 36 133
Днес направих един лек парфюмен тур - пробвах Л'Инстант Меджик Елексир /за сега не усещам нужда да го притежавам, Меджик ми е достатъчен, силен и интензивен като всеки Л'Инстант/, Miss Dior Cherie L`Eau /на блотер, изобщо не съм впечатлена  Rolling Eyes, дори не помня вече на какво мирише/, Versense /на блотер, но ще повторя и на ръка - в началото ме лъхна една мъжка, странна нотка, чак се зачудих защо Денс го харесва, но по-късно стана доста приятен; вероятно няма да го купя, но все пак ще му дам още един шанс/; Зелената Ескада с червената точка /за припомняне, не че е нов, но почти го бях взела 'на сляпо' - е, няма да го взема  Laughing/ - задоволих си любопитстовото за новите парфюми, май пак ще поръчам нещо старо  Whistling

О Премиер и днес не ме зарадва достатъчно Crossing Arms

# 306
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ох, аз днес така се надишах, че вече съм с досадно главоболие  Tired Направих истинско парфюмно безумие - пръсках се до безобразие с няколко доста присъствени миризми.
Първо - Калеш. Как съм го поръчала това чудо не знам. Адска мъка ми причини. Хвърли ме в едни неизброими древни асоциации. Много ми е "стар", много  Tired Ще се разделям с него скоропостижно  Naughty
До тук с неприятното.

Как няма да си докарам главоболие - пристигна ми Valentino Eau de Parfum , както се очакваше опитах се с него да потуша Калеш. Успя, но на каква цена... Разбирай - окъпах се с него. Направо му похабих цялата прелест. Няма да пиша впечатления за него сега, като го понося на чисто.
Дойде и Pour Une Femme de Caron - хайде след 2-3 чАса и с него отгоре  Crazy Честно, не очаквах от себе си подобна простотия. Накрая нито един не успях да усетя както трябва. То бива-бива лакомия, ама това на нищо не прилича. И за него ще пиша по-нататък. Само ще кажа, че е зимен, много красив и стилен аромат, много топъл и чувствен, леко ретро, но без да ме дразни. Упойващ, предполагам че в студено време ще е съвършен.
Толкова. За сега ще се радвам на флакона:

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 20:14 от Mims-Mims

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Ivs, за съжаление не познавам мъжките парфюми Embarassed и не знам как са цените им в реален магазин, сравнени с тези в Нета.
Много кофти това с одраскания парфюм, но нали е бил запечатан в кутия?
Точно това е странното - запечатан, а одраскан. Благодаря ти, все пак Grinning

Калоянис, аз си мислех да им пиша, но се поколебах, нали все пак си е цял. Преди време ми уважиха рекламацията за един разлят, да взема и сега да се пробвам, щом казваш Simple Smile

# 308
  • Мнения: 155
Леле Mims-Mims ти си направила като мен преди два дни, когато получих виалчетата от сайта с преливните парфюми  ooooh! , е то бива, бива, ама тая моята парфюмна лакомия на нищо не прилича. Като исках да ги пробвам всичките Веднагааа, а то естествено няма как едновременно и се получи "парфюмна каша" предвид ароматите, които бях поръчала . Не че не ме "държат"  още  Mr. Green  .  Абе какво се оплаквам, въобще не съжалявам  Grinning . Между другото честита ти нова придобивка    bouquet  , да си го пръскаш с огромна радост парфюма!

Да кажа за   Caron имам този парфюм     Violette Precieuse  Perfume by  Caron . Имайки предвид "виолетковия" период, в който се намирам към момента е нормално , че го харесвам толкова много. Макар, че се усещат и ретро нотки в него си е почти чист виолетков аромат, поне така го усещам аз.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Абе остави се  ooooh!, още не мога да дойда на себе си  Mr. Green
Да, и моят Карон има леко ретро нотка, но не е прекалена, точно толкова, колкото да придаде чар. Сега като че ли се поизчисти вече парфюмната какафония, усещам неговата база (ако е тя де  Mr. Green) - много топла и нежна. В някои от отзивите по сайтовете четох, че този парфюм прилича на жена, полегнала в легло от розови листенца  Heart Eyes

# 310
  • Мнения: 1 645
ЗЕН....

Ох,нямам думи просто. Колкото и да обикалям рафтовете с парфюми все се спирам пред това кубчесто жълто шише  Crazy Crazy Crazy
Как ми е взел ума този парфюм чак сама не осъзнавам.Пръскам,пръскам ... много ми харесва.Ще го купувам,то се е видяло.
Аромат на прах за пране...изпрани с Ариел дрехи,тъкмо извадени от пералнята и окачени да съхнат Mr. Green Чистота,свежест...няма какво повече да кажа. Идеален за лятото.Ако някой го е мяркал някъде изгодно,може и тестер да свирка.

Инак пробвах и новото Би Делишъс на Дона Карън - розовото...нищо особенно.Цветя,плодове...най вече круша усетих.Приятен,свеж,лекичък но подобен на много други.

Смях се с една консултантка...клиентка искаше нещо силно,тръпчиво,подправково и с дървесни нотки и жената и предложи познайте  #Crazy #Crazy #Crazy Джуси Кутюр.

Душках боди-сериите на Сефора и най ми допадна с грейпфрут и мандарина и си купих мини спрейче за тяло с този аромат...ако ми хареса ще си взема и душ-гела.

Това беше за днес Peace

# 311
  • Мнения: 2 241
Абе остави се  ooooh!, още не мога да дойда на себе си  Mr. Green
Да, и моят Карон има леко ретро нотка, но не е прекалена, точно толкова, колкото да придаде чар. Сега като че ли се поизчисти вече парфюмната какафония, усещам неговата база (ако е тя де  Mr. Green) - много топла и нежна. В някои от отзивите по сайтовете четох, че този парфюм прилича на жена, полегнала в легло от розови листенца  Heart Eyes

Изглежда всички Карони имат тази типична ретро база, която е много отличителна. Специално за Черния нарцис - той е най-най-древен (от 1912 г. Mr. Green), сигурно с времето формулата му е била леко осъвременявана, но все пак няма характера на лековат съвременен парфюм. Водят го моно наистина, но не е само нарцис, има развитие към едно такова опушено сандалово дърво, което страшно ми харесва. Не е за всеки и за всякакъв повод, не знам и на млади жени как ще стои (зависи от младата жена, ако е каквато бях аз - никога не съм била нежна девойка в класическия смисъл - може и да и подхожда). Не ми се струва, че е удачно да се носи в ежедневието, защото е твърде мощен (въпреки че моят е ЕДТ), на практика от почти 2 години имам 50 мл. и съм го слагала 2 пъти навън на симфонични концерти, както и от време на време си пръскам от него вкъщи, когато съм в подходящо настроение. Ще го имам за цял живот, че и за поколенията. Mr. Green
Мисля да си поръчам и малко чист парфюм, казват, че е наистина уникален.


Забравих да пиша за Pour une femme - много ме е яд, миналата година го имаше на смешна цена в Ягодката, защо тогава не си поръчах, не знам. Но и неговото време ще дойде.

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 23:00 от Котка

# 312
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Котка, това достатъчно смешна цена ли е за един Карон  Laughing

По първоначалното ми мнение, понеже за първи път се запознавам с Карон, наистина не е за ежедневна употреба. Както казваш, някакво стилно и изискано събитие много би му подхождало  Peace

Доброто коте на аватара ти е същото като моя змей  Heart Eyes

# 313
  • Мнения: 3 835
ЗЕН....

Ох,нямам думи просто. Колкото и да обикалям рафтовете с парфюми все се спирам пред това кубчесто жълто шише  Crazy Crazy Crazy
Как ми е взел ума този парфюм чак сама не осъзнавам.Пръскам,пръскам ... много ми харесва.Ще го купувам,то се е видяло.


Зен си е приятелче - от първия досег с него.  Grinning
Мисля да го прибирам за студените дни.

Абе остави се  ooooh!, още не мога да дойда на себе си  Mr. Green
Да, и моят Карон има леко ретро нотка, но не е прекалена, точно толкова, колкото да придаде чар. Сега като че ли се поизчисти вече парфюмната какафония, усещам неговата база (ако е тя де  Mr. Green) - много топла и нежна. В някои от отзивите по сайтовете четох, че този парфюм прилича на жена, полегнала в легло от розови листенца  Heart Eyes

Изглежда всички Карони имат тази типична ретро база, която е много отличителна.

Говорете, говорете ...
Надявам се на следващия парфюмен уикенд да ги видя тези красоти.  #Crazy

# 314
  • Варна
  • Мнения: 957
ЗЕН....

Ох,нямам думи просто. Колкото и да обикалям рафтовете с парфюми все се спирам пред това кубчесто жълто шише  Crazy Crazy Crazy
Как ми е взел ума този парфюм чак сама не осъзнавам.Пръскам,пръскам ... много ми харесва.Ще го купувам,то се е видяло.


Зен си е приятелче - от първия досег с него.  Grinning
Мисля да го прибирам за студените дни.


Ох, този ZEN  Heart Eyes  и на мен ми е на едно от първите места в уиш листата, но не мога да го намеря на сносна цена  Confused
Дори и в ибей е рядкост  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт